Svěřenci trenéra Plška uzavírali sérii venkovních duelů na ledě Znojma, se kterým dlouho drželi výsledkově krok. Orli ale nakonec dokázali ve třetí části odskočit na rozdíl dvou branek a své vedení už nepustili, všechny 3 body tak zůstaly na jihu Moravy.
2. liga - Východní konference 2022/23, 35. kolo, sobota 4.2.2023, Nevoga aréna, Znojmo
Znojmo
Valašské Meziříčí
3:1
(0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Adámek (Stránský, Šťovíček), 37. Špaček (Šťovíček, Tejnor), 49. Adámek (Sklenář, Šťovíček) - 38. Kozubík (Vavřík, Sviták). Rozhodčí: Šico - Kučera, Jurčík. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 306. Střely na branku: 28:14. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Znojmo: Groh (Žajdlík) - Jenáček, Tejnor (A), Stránský, Kloz (A), Sedláček, Mareš, Remta - Čermák, O. Svoboda, Beránek, Nižnikov, Kotrba, Pigl, Sklenář, Adámek, Špaček, Kalčík, Šťovíček (C).
Valašské Meziříčí: Ševců (Sachr) - Gabrhelík, Sviták, Fojtík, Ďurkáč, Liss, Holiš, Kamas - Pětník, Vávra (A), Křivohlávek (C) - Fencl, Tarnoczy, Andris - Vavřík, Pokorný, Kozubík - Martinec, Bachánek, Kuchařík.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Do o kapku speciálnějšího klání věnovaného záchranným složkám vlétli Orli o něco aktivněji než hosté z Valašska a krátce po začátku utkání si vypracoval dobrou příležitost odchovanec Bobrů ve znojemském dresu Adámek, ani jeho pokus, ani následný závar před Ševců ale gólovou radost domácím nepřinesl.

Oba soupeři se i ve zbytku první části plné nepřesností spíše oťukávali, prvního gólu se diváci v Nevoga aréně během první dvacetiminutovky nedočkali.

Vše ale změnil hned po půl minutě hry ve druhé periodě Lukáš Adámek, který využil skvělé práce Štovíčka a následné střely Stránského, kterou tečoval nechytatelně za brankáře Valašského Meziříčí.

Znojemští mohli jít brzy do dvoubrankového vedení, střela Groha, která se snesla až k brankové čáře, ale byla duchapřítomně odpálena jedním z obránců Valachů.

Další brankové radosti si oba týmy nechaly až do závěru třetiny, kdy nejprve Znojemští navýšili své vedení díky Marku Špačkovi, načež ale za méně než minutu kontroval na druhé straně za Bobry David Kozubík, který využil zaváhání obrany soupeře a před brankou vyloženou šanci proměnil.

Valaši se ještě snažili s těsným rozdílem ve skóre i ve třetí části zápasu něco udělat, poslední gólovou ránu jim ale podruhé v utkání zasadil vlastní odchovanec Lukáš Adámek v polovině třetí třetiny, jeho zásah byl také posledním v celém klání.

OHLASY TRENÉRŮ

Jiří Beroun (Orli Znojmo): Pořád je to od nás utrápená hra. Nemáme souboje, nefungují nám krátké přihrávky a když si řekneme co budeme hrát tak to nehrajeme. Musíme se vrátit k té hře, která víme že fungovala. Nastavit hlavy, hrát důrazně, mít dobrý pohyb, a to nám teď všechno chybí. V posledních zápasech nám chybí dost hráčů, ale i přesto by měl mít tým sílu. Trénujeme každý den, a není to, že bychom to tam odklouzali. Ta sezóna má nějaký vývoj a teď jsme ve fázi kdy se nám moc nedaří. Sešli se nám nemoci a zranění ve stejnou dobu a až se kluci vrátí ta hra bude vypadat zase jinak.

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí):

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Preview k zápasu
Aneta Dořičáková | 2. 2. 2023

Valaši zavítají na led Znojma. Zápas bude věnován záchranným složkám

ODEHRANÝ ZÁPAS

1. kolo | so 23.9.2023

4:6

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

2. kolo | st 27.9.2023

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. NJI Nový Jičín 1 7:1 3
2. HVY Vyškov 1 8:5 3
3. TEC Technika 1 6:4 3
4. ZNS Žďár nad Sázavou 1 6:4 3
5. HAV Havířov 1 3:1 3
6. OPA Opava 1 2:1 3
7. HBR Havlíčkův Brod 1 1:2 0
8. SUM Šumperk 1 4:6 0
9. VAL Valašské Meziříčí 1 4:6 0
10. HOM Hodonín 1 1:3 0
11. KOP Kopřivnice 1 5:8 0
12. VEL Velké Meziříčí 1 1:7 0
Kompletní tabulka