Bobři dokázali v souboji s tabulkovým soupeřem ukončit nepříznivou sérii porážek a po čtyřech prohrách můžou slavit vítězství. Vyrovnaný duel Valachů šel podruhé za sebou až do samostatných nájezdů, po prohře s Opavou ale tentokrát bonusový bod vystřelil na stranu domácích kapitán Křivohlávek.
2. liga - Východní konference 2022/23, 37. kolo, sobota 11.2.2023, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Hodonín
4:3sn
(2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Vávra (Finsterle, Hryciow), 17. Gréč (Křivohlávek, Fencl), 46. Gréč (Andris, Ďurkáč), rozh. náj. Křivohlávek – 3. Krejčiřík (Dobša, Romančík), 34. Jarovinskij (TS), 42. Krejčiřík (Romančík). Rozhodčí: Čuňočka – Bartoň, Peluha. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.
Valašské Meziříčí: Ševců (Slovák) – Hryciow, Gréč, Holiš, Ďurkáč, Gabrhelík, Báchor (A), Sviták, Liss – Kozubík, Vávra (A), Finsterle – Fencl, Křivohlávek (C), Andris – Vavřík, Martiník, Bachánek – Stodůlka, Kuchařík.
Hodonín: Šurý (Dolíška) – Šmach, Polesný (A), Foltýn, Miklík, Němec, Škápik (A), Rauš – Jarovinskij, Peš, Sajdl (C) - Matějka, Dufek, M. Charvát – Krejčiřík, Dobša, Romančík – Štědrý, Bořuta, Krejčí.

Vstup do utkání měli o poznání lepší hráči Hodonína, kteří i zásluhou Vojtěcha Krejčiříka šli už po dvou a čtvrt minutě odehraného zápasu do vedení.

Bobři ale neztráceli hlavu a aktivním napadáním dělali Baníku starosti při rozehrávce, i to nakonec vyústilo po čtyřech minutách od první branky ve srovnávací trefu Tomáše Vávry, který i ranou v pokleku našel místo mezi Šurého betony.

Valaši převzali otěže zápasu a byli o něco aktivnějším celkem, což vyústilo v další vyloučení Hodonína, které přesilovkou trefou trestal obránce Matyáš Gréč.

Prostřední perioda plná velkých šancí na obou stranách gól ze hry nepřinesla, přesto se skóre na světelné tabuli jednou měnilo. Trestné střílení totiž ve 34. minutě proměnil Fedor Jarovinskij.

Tuhá bitva pokračovala i gólovým doprovodem už na začátku třetí periody, kdy se prosadil podruhé v zápase hodonínský Vojtěch Krejčiřík, kterému ale dokázal kontrovat stejnou měrou také dvojnásobný střelec utkání Matyáš Gréč na konci 46. minuty.

I přes dobré šance utkání vítěze do do konce základní hrací doby nepoznalo, muselo se tak, v případě Valachů podruhé za sebou, do prodloužení.

Ani pětiminutovka ale o týmu, který ukořistí druhý bod nerozhodla, musela ty rozhodnout individuální dovednost na obou stranách v samostatných nájezdech. V těch se za Bobry trefili Lukáš Finsterle a Jan Křivohlávek, jehož úspěšný zásah ze čtvrté série se nakonec ukázal jako vítězný.

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí):

Martin Vyrůbalík (SKHM Baník Hodonín): Vstup do zápasu se nám celkem povedl, vedli jsme 1:0, ale bohužel jsme si nedali pozor na fauly. Samozřejmě víme, že Valašské Meziříčí má dobré přesilovky, a i když jsme se na ně nějakým způsobem snažili nachystat, tak jsme inkasovali dva góly v první třetině. Potřebovali jsme zvýšit aktivitu, s pukem jsme dnes také moc dobře nepracovali, odhazovali jsme ho od holí. Měli jsme i přesilovky, které jsme bohužel nevyužili. Myslím si, že hra se celkem vyrovnala po druhé třetině. V třetí třetině jsme měli navrch gólově, ale zase opět oslabení, ve kterém jsme inkasovali. Tři góly v našem oslabení hovoří za vše. Kdybychom v přesilovkách nedostávali góly, pak by zápas mohl dopadnout jinak. Nájezdy se povedly domácím a asi to byl nějakým způsobem takový remízový zápas.