Z Havířova Bobři odjíždějí bez jediného bodu

Poslední ze série venkovních zápasů zavedl Bobry do Havířova, kde porovnali síly s tabulkově blízkým soupeřem. Všechny tři části utkání se nesly v lepším duchu pro domácí, ale Valaši se nevzdávali a bojovali do samotného konce. V průběhu utkání proběhlo střídání v bráně Valašského Meziříčí, kdy zkušeného Jiřího Slováka vystřídal Kryštof Ševců. Valašské Meziříčí na ledě Havířova nedokázalo ani jednou odpovědět na čtyři havířovské zásahy, domů se tak vrací bez bodů.
2. liga - Východní konference 2022/23, 40. kolo, středa 22.2.2023, Gascontrol aréna, Havířov
Havířov
4:0
(1:0,1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Kratochvil (Kuboš, Tvrdý), 35. Apolenář (Mrva, Čmiel), 44. Čmiel (Kratochvil, Apolenář), 56. Mrva (Kunc, Spratek). Rozhodčí: Blaha – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 519. Střely na branku: 49:30. Průběh utkání: 4:0.
Havířov: Štipčák (Šindelka) – Dudáš (A), Havlík, Kunc, Kuboš, Hudec, Kolarz (C), Ščurek – Mrva (A), Spratek, Antoníček – Tvrdý, Zdeněk, Haas – Kratochvil, Čmiel, Pawliczek – Apolenář, Pavlík, Pastor.
Valašské Meziříčí: Slovák (31. Ševců) - Sviták, Báchor (A), Holiš, Martiník, Gabrhelík, Liss - Kozubík, Pokorný, Finsterle - Fencl, Křivohlávek (C), Andris - Bachánek, Vavřík, Kuchařík - Stodůlka, Martinec.

Do utkání vstoupili hráči obou týmu stejně odhodlaně a šance prosadit se byly vyrovnané. V sedmé minutě se zadařilo Havířovu a Šimon Kratochvil otevřel skóre dnešního zápasu. Valaši se pokoušeli dorovnat, ale plány jim překazily dvě oslabení, které ovšem zvládli ustát a nedovolili soupeři odskočit o další branku. V první třetině už nestihla zaznít siréna ani jednou a Valaši odcházeli do šatny s jednogólovým mankem.

Druhá perioda začala podobně jako předchozí skončila a hráči Havířova byli aktivnějším týmem. Bobři se ale nevzdávali a tvořili si nebezpečné šance na vyrovnání, brankář Havířova Marek Štipčák ale stále držel stoprocentní úspěšnost. V bráně Valašského Meziříčí došlo ke střídání maskovaných mužů v polovině zápasu, když zkušeného brankáře Jiřího Slováka musel z důvodu zranění vystřídat Kryštof Ševců. I tak stihl Jiří Slovák podržet Bobry 34 zákroky. Havířov rozhodně nezahálel a v této třetině stihl ještě střelou od modré bodovat Jakub Apolenář, který ještě minulou sezonu patřil mezi valašskomeziříčské Bobry.

V poslední části utkání na ledě Havířova patřila hlavní iniciativa domácím. Těm se podařilo překonat Kryštofa Ševců hned ze začátku střelou Matouše Čmiela, který trefil pravý horní roh a brankář hostů byl téměř bez šance. Hráči Azetu odskočili už o tři góly a Valašskomeziříčští měli co dohánět. Snaha o srovnání byla na straně Valachů vytrvalá, ale v posledních pěti minutách se naskytla přesilová hra pro domácí. Ti se jí pevně chopili a Jakub Mrva ji střelou od modré využil. Svěřencům trenéra Lukáše Plška se nakonec nepodařilo ani jednou překonat soupeřova brankáře.