V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři dnes odehráli první zápas v kalendářním roku. Zajížděli na půdu Techniky Brno. Bobři celý zápas bojovali, avšak Technika ukázala, že je o něco lepším týmem a vybojovala na domácím ledě vítězství. Více se dozvíte v reportáži.
2. liga - skupina Východ 2013/2014, 30. kolo, sobota 4.1.2014
Technika Brno
5:1
(1:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Čtvrtníček (Zapletal), 30. Kozák (Zábranský, Čtvrtníček), 39. Fadrný (Bustin), 53. Látal (Benýšek, Jurča), 55. Jurča (Benýšek) – 59. Varga D. (Kubáč, Hartmann). Rozhodčí:Slavka – Maťašovský, Měkýš. Vyloučení:4:4, navíc Kvapil (VAL) 10 OT. Využití:0:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání:5:0, 5:1.
Technika Brno: Chvátal – Habrovec, Dittrich, Štindl, Maršálek, Zapletal, L. Odehnal – Bělohlávek, Fadrný, Bustin – Látal, Benýšek, Jurča – Kozák, Zábranský, Čtvrtníček – Boček.
Valašské Meziříčí: Slovák – Heča, Matušenko, Kvapil, Hartmann, Tomiga, – Martiník, Miroslav Varga, Kundera – Kubáč, Slovák, Pavlas – A. Škutchan, Baroš, Randýsek – David Varga, Martin Varga, R. Škutchan

První třetina příliš hokejové krásy nepřinesla. Oba celky do utkání vstoupily hodně opatrně a sledovali jsme hodně nepřesností na obou stranách. Skóre se měnilo až v desáté minutě. Zapletal našel na levé straně volného Jiřího Čtvrtníčka, kterému poslal skvělou přihrávku. Domácí útočník ujel obraně Bobrů a proti Slovákovi už si věděl rady, střelou pod jeho vyrážečku posílá domácí Techniku v čase 9:30 do vedení. Hosté po obdržené brance zvýšili aktivitu, nemohli se však stále dostat do žádné vážnější šance, naopak to mohlo být o dvě branky. Bělohlávek dostal přihrávku před bránu Bobrů, kde byl naprosto sám. Naštěstí pro hosty však Slováka nepřekonal. Úvodní třetina už více nepřinesla a do kabin se šlo za stavu 1:0.

Druhá dvacetiminutovka začala v daleko vyšším tempu, než ta první. K vidění byl poměrně ofenzivní hokej, ale skóre se opět měnilo až v 10. minutě a znovu to byli domácí, střelecký pokus Zábranského ještě Slovák vyrazil, na pohotovou dorážku Jiřího Kozáka už ale nestačil, v čase 29:18 tedy 2:0. Za malou chvíli se naskytla dobrá šance na snížení, Bobři dostali možnost přesilové hry. Byl to Škutchan, který nedokázal ve vyložené šanci překonat brankáře Chvátala. Dvě minuty do konce druhé třetiny a další obrovská šance Bobrů. Velký závar před bránou Chvátala řešil právě domácí brankář tygřím skokem pro puk. Ten minul a Martiník měl před sebou odkrytou bránu. Trefil však jen brusli jednoho z domácích obránců. A potvrdilo se známé pravidlo. Nedáš-dostaneš. Dvaašedesát sekund před koncem druhé třetiny vedla Technika už 3:0. Skákající přihrávku Bustina si zpracoval Jan Fadrný a z bezprostřední blízkosti ho poslal za záda Slováka. Po druhé části tak 3:0 pro domácí Techniku.

Bobry i nadále trápila koncovka, v úvodu třetí části zívala na Kubáče prázdná brána. Hostující útočník však pouze minul. Na další vážnější situaci jsme museli čekat do třinácté minuty třetí třetiny, kdy začaly padat branky. Počtvrté se radovali Brňané. Benýšek a Látal se dostali do přečíslení dva na jednoho. První jmenovaný posunul puk na Ondřeje Látala a ten už si věděl rady, střelou mezi betony vstřelil čtvrtou branku Techniky, v čase 52:08 tedy 4:0. Na další branku jsme nemuseli čekat dlouho. Bobři dostali výhodu přesilové hry, ta se jim však vůbec nevydařila. Do dalšího přečíslení ujeli Benýšek s Jurčou, opět to byl Benýšek, který hledal svého spoluhráče a pro Petra Jurču už nebylo problémem poslat puk do prázdné brány, v čase 54:23 už 5:0. Zápas už se jen z povinnosti dohrával, Bobři se však přeci jen dočkali. V čase 58:32 si Kubáčovu přihrávku našel David Varga, který pro Bobry vstřelil čestnou branku, 5:1.

Roman Kaňkovský (Technika Brno): Měli jsme ve druhé třetině velké štěstí, soupeř nás za těsného stavu dostával pod tlak a měl šance. Přesto jsme dokázali skórovat a výsledek si během dalšího průběhu zápasu pohlídat. I v té okleštěné sestavě jsme hráli v dobrém tempu, nasazení také nechybělo. Můžeme být spokojeni, kluci to odmakali.

Jan Vavrečka (Valašské Meziříčí): Bylo to z naší strany nešťastné utkání. Řekl bych, že jsme téměř dvě třetiny měli více ze hry. Jenže rozhodlo proměňování šancí, Technika byla daleko efektivnější. Utkání to bylo po novém roce pěkné, pro nás však se špatným výsledkem. Produktivita dnes rozhodla.