V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Takto se bojuje o body. Nadpis dnešní anotace naprosto přesně vystihuje dnešní utkání ve kterém Bobři doslova vydřeli tři body až v závěrečných minutách utkáních. Po celý zápas předváděli famózní výkony oba brankáři, na domácí straně Jiří Slovák, na přerovské Martin Vojtek. Když už se zdálo, že patrně utkání doběhne do prodloužení, dostal se k puku domácí kapitán Roman Škutchan a prostřelil hostujícího Vojtka. Radost domácích byla obrovská jak na střídačce, tak i na tribuně. Dnes zaslouží absolutorium všichni hráči Bobrů bez vyjímky, takto přesně se bojuje srdcem za Valmez!
2. liga - skupina Východ 2013/2014, 33. kolo, středa 15.1.2014
Přerov
1:0
(0:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 56. Škutchan (Kubáč, Hartmann) Rozhodčí: Koliba – Bojda, Mikler Vyloučení: 5:5 Využití: 1:0 V oslabení:0:0 . Průběh utkání: 1:0
Valašské Meziříčí:  Slovák(Sekula) – Ferenc, Hartmann, Heča, Kvapil, Tomiga, Zábojník, Matušenko – Kubáč, Martiník, Kundera, Škutchan Roman, Varga David, Varga Miroslav, Varga Martin, Škutchan Adam, Slovák Jiří, Pavlas
Přerov: Vojtek(Sklenář)-Pala, Osina, Vlček, Tomeček, Kudělka, Janota, Šťastný Roman – Goiš, Sedlák, Kovařík, Ditrich, Brančík, Haloda, Blinka, Šťastný David, Málek, Školoud, Kolář, Kundrátek

Hned v úvodu zápasu bylo jasné, že ani jeden ze soupeřů nedá tomu druhému nic zadarmo, hrálo se hodně opatrně a především ve středním pásmu. Opticky lepším celkem byli domácí hokejisté, šance však nepřicházely. Brankáři na obou stranách neměli příliš práce. Pět minut před koncem první části dostali přerovští hokejisté výhodu vůbec první přesilové hry. Ta jim však vůbec nevyšla. Závěr první třetiny přinesl konečně zajímavé momenty, necelé dvě minuty před koncem první části do přečíslení dva na jednoho ujížděli domácí, hostující brankář si však poradil a následně to byli hokejisté Přerova, kteří mířili do rychlého protiútoku. Brankář Slovák ale pozorný. Zajímavé momenty přišly až ke konci první třetiny, branku jsem ale neviděli a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Zubr do druhé třetiny vstoupil velmi aktivně, jejich snahu však brzy zhatil Osina, který byl vyloučen na dvě minuty a domácí hráli první přesilovou hru v zápase. Bohužel pro Bobry se ale příliš nevyvedla. O chvíli později mířili do přečíslení Přerované, Slovák ale celou situaci vyřešil na jedničku. Obrázek hry se příliš neměnil, oba celky se soustředily především na obrannou činnost. Až v polovině zápasu přišla obrovská šance hostů! Kotouč už mířil do odkryté brány Bobrů, ale kde se vzala, tu se vzala lapačka domácího brankáře. V tu chvíli měl navrch zase Přerov, Slovák se rozhodně nenudil, zatímco na druhé straně Vojtek doslova unuděně kroužil kolem své brány. Ani druhá třetina gól nepřinesla a i po druhé dvacetiminutovce to bylo bez branek.

Ani ve třetí třetině k vidění příliš hokejové krásy nebylo. Hra se přelévala ze strany na stranu a na výraznější šanci jsme museli čekat až do čtrnácté minuty. To měli velkou příležitost domácí, Davidu Vargovi však chyběl kousek, aby objel vyjíždějícího brankáře hostí a skóroval. O dvě minuty později už se ale domácí mohli radovat ze vstřelené branky. Po nenápadné akci se ve správný čas a na správném místě ocitl Roman Škutchan a ten už si věděl rady, v čase 55:30 to bylo 1:0! Jak se později ukázalo, tato branka byla vítězná, závěr zápasu byl hodně vypjatý, Bobři však i přes závěrečný tlak Přerova celou situaci ustáli a můžou se radovat ze zisku hodně důležitých tří bodů!

Jan Vavrečka (Valašské Meziříčí): Dnešní hokej se mi velmi líbil. Kluci hráli zodpovědně a dodržovali vše, co jsem jim řekl. Poslední dobou se sice potýkáme se střeleckou smůlou, ale klukům jsem řekl, ať bojují, že branku dáme, i kdyby to mělo být v šedesáté minutě. Ta nakonec ke konci přišla a já jsem s dneškem velmi spokojený.

Vladimír Kočara (Přerov): Odmítl se vyjádřit.