V dalším přípravném utkání udělali Bobři opět radost svým fanouškům. V pátém zápase si připisují pátou výhru, když dokázali na domácím ledě porazit hostující Kopřivnici 6:2. Po vyrovnaných dvou třetinách nebyla předvedená hra domácích zrovna nejlepší, ale po inkasovaném gólu se dokázali modrobílí zvednout a přehrát svého soka rozdílem třídy.
úterý 30.8.2016, Valašské Meziříčí
Kopřivnice
6:2
(1:1, 0:0, 5:1)
Branky a nahrávky: 7. Brunec (Baroš), 45. Nedbálek, 47. Pořický (Martiník), 49. Studený (Baroš, Brunec), 51. Dvořák (Kývala, Nedbálek), 60. Brunec (Báchor) – 13. Mach (Kowalczyk), 45. Teper (Poruba). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: Bude doplněno. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 6:2.
Valašské Meziříčí: Čáp (Netolička) – Nedbálek (C), Žabčík, Báchor, Vydra, Mikel, Chroboček, Pernický – Fojtík, Dvořák, Kývala – Studený, Brunec, Baroš – Pořický, Kubo, Martiník – Ondráček, Podešva, Kuchařík
Kopřivnice: Vrba (30. Fendrich) – Teper, Čintala, Marek, Hoďa, Jašek, Kowalczyk, Chalupa, Zuzaník – Pěnčík, Červenka, Hrubý, Chomič, Mach (C), Kofroň, Stránský, Pargáč, Vyčesaný, Bartošák, Poruba

Vstup do utkání měli Bobři opět o něco lepší. Už v první minutě byl vyloučen kopřivnický Mach na čtyři minuty a domácí mohli začít ostřelovat Vrbovu bránu. Z dlouhého tlaku se však neprosadili, a Kopřivnice se čtyřminutovému oslabení ubránila. Chvíli poté šli ovšem Bobři tradičně do vedení. Barošovu nabídku využil k radosti domácího publika Tomáš Brunec.

Vzápětí si modrobílí dost zavařili. Nejprve byl vyloučen na dvě minuty Pořickým k němu se o chvíli později přidal s osobním a pětiminutovým trestem Josef Fojtík, a toho takřka po pár vteřinách doplnil gólman Čáp s dvěma minutami za nedovolené bránění. Hru pět na tři sice Kopřivnice nevyužila, ale pokračování přesilovky už zvládla. Ve třinácté minutě srovnal skóre kapitán Jakub Mach.

Po této brance přišla pro obecenstvo ta nejméně atraktivní část utkání, která se táhla dlouhých třicet minut. V této půlhodince byli domácí tím lepším týmem, ovšem chybělo jim přesné zakončení. Kopřivnici se postupem času začala také zvedat. Nejlíp vyšel hostům začátek závěrečné dvacetiminutovky. Když dobře naladěnou Kopřivnici musel faulem zkrotit Martiník, začali se dít věci. Hosté se po chvíli obléhání Čápovy brány dokázali prosadit. Jakub Teper prostřelil Bobří hráz a pro domácí to vypadalo na těžký zbytek utkání.

Opak byl pravdou! Domácí zařadili vyšší rychlost a začali Kopřivnici na všech frontách přehrávat. Od čtyřicáté páté minuty to na zimním stadionu burácelo. V intervalu pěti minut stihli Bobři otočit skóre na 5:2. O obrat se svými brankami postarali Nedbálek, Pořický, Studený a Dvořák. Závěr už tak zcela jistě patřil domácími týmu a v samém konci udělal radost všem přítomným ještě Tomáš Brunec, jehož střela mu nesedla, ale přesto ošálila Kopřivnického Fendricha v bráně.

Radim Dvořák (asistent trenéra Valašské Meziříčí): Bohužel na úvod to byla naše klasika. V první třetině jsme kvůli absolutní nedisciplinovanosti byli několikrát vyloučení, ale jakmile jsme se dostali do hry v pěti, tak jsme ukázali, že hokej hrát umíme. Soupeře jsme přehrávali ale pořád tam bylo málo střelby. Ve třetí třetině nám to konečně začalo vycházet. Za ty dvě třetiny můžeme být spokojeni, ale stále tam bylo několik nedostatků. Do startu ligy máme ještě chvíli času tyto věci odstranit. Už se nám formuje finální sestava, bohužel jsme neměli k dispozici bratry Vargovy, ale v dalším zápase snad už budou moci hrát a určitě dostanou šanci. Podle toho uvidíme s jakou sestavou vyjedeme i na poslední přípravné utkání v Opavě, kde by ta sestava měla být už konečná.