Bobři deklasovali Žďár 10:4

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Střelecký den, tak by se dal nazvat dnešní zápas mezi Valašským Meziříčím a Žďárem nad Sázavou. Hokejisté Valašského Meziříčí už po první třetině vedli 4:0, po dvou gólech Kratěny a jedno brankovém úspěchu Vargy a Matějného. Ve zbývajících třetinách si Matějný a Kratěna ještě připsali po jednom gólu, dvě trefy si připsal Sochorek a Petr Dvořák s Luďkem Růčkou po jednom gólovém úspěchu. Díky tomuto deklasovali Žďár nad Sázavou 10:4.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 41. kolo, středa 18.2.2009, Valašské Meziříčí
Žďár nad Sázavou
10:4
(4:0, 3:3, 3:1)
Branky a nahrávky: 3. Varga (Bokroš, Vaněček), 14. Matějný (Krisl, Tatarčík), 15. Kratěna (Dvořák, Šebesta), 18. Kratěna (Šebesta, Sochorek), 24. Dvořák (Tatarčík), 25. Matějný (Tatarčík, Dvořák), 30. Sochorek (Šebesta), 42. Kratěna (Šebesta), 47. Růčka (Šebesta, Zrník), 53. Sochorek (Šebesta, Kratěna) - 24. Vránek (Pleva), 24. Dítě (Bukáček), 35. Dítě (Křišťán, Bukáček), 43. Dítě (Pleva, Mošcic) Rozhodčí: Volf . Vyloučení: 9:4 . Využití: 1:1 . V oslabení: 1:0 . Střely na branku: 28:33 . Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2, 8:2, 8:3, 9:3, 9:4, 10:4.
Žďár nad Sázavou: Vajner - Moščic, Němec, Souček, Fibikar, Pleva, Sobotka R. - Plachý, Kaut J., Vránek, Dítě J., Křišťan, Bukáček, Štěpánek, Mühlfait, Havelka

V utkání 41.kola přivítali hokejisté Valašského Meziříčí celek Žďáru nad Sázavou. Domácí hráči od začátku utkání diktovali tempo hry a již v začínající 3.minutě otevřeli gólový účet dnešního zápasu. Autorem branky byl po nezištné přihrávce Lukáše Bokroše David Varga. Hosté se po obdržené brance osmělili, několikrát nebezpečně zaútočili, v cestě jim však stál vynikající domácí brankář Ondřej Jirkův, který svými zákroky výrazně své mužstvo podržel. Ve 14.minutě po hrubé chybě hostujícího brankáře Vajnera dostal přihrávku před prázdnou branku hostů Jan Matějný a lacino zvýšil náskok domácích. O minutu později tečoval střelu obránce Blažka nechytatelně pod horní tyčku Ivo Kratěna a aby toho nebylo málo v 17.minutě domácí bleskově využili svoji přesilovou hru, již po 15.vteřinách této výhody se zapsal střelou k tyči mezi střelce opět Ivo Kratěna.

V úvodu druhé třetiny ujel ve vlastním oslabení Petr Dvořák a střelou k tyči navýšil náskok domácích. Hosté ovšem nesložili zbraně, v pokračující přesilové hře snížil nejprve Jakub Vránek a za dalších 37 vteřin skóroval hostující kanonýr Jiří Dítě. Bobři odpověděli již za 30 vteřin, kdy jejich kombinaci zakončil Jan Matějný. V začínající 30.minutě po přihrávce kapitána domácích Šebesty sraženou střelou, která dopadla do hostující branky uzavřel skóre druhé třetiny nejproduktivnější domácí hráč Dalibor Sochorek.

Brankové hody pokračovaly i ve třetí třetině, ovšem až na jednu výjimku pouze ze strany domácích. Ve 42.minutě zkompletoval svůj hattrick Ivo Kratěna, jehož střelu srazil do vlastní branky hostující obránce. Ve 43.minutě se naposledy ke slovu dostali hosté, střela Jiřího Dítěte proklouzla mezi nohy domácího brankáře do sítě. V 47.minutě, kdy se hrálo tři proti třem, rozebrala domácí trojka obranu hostů a nekompromisní ranou do šibenice zvýšil domácí náskok Luděk Růčka. Domácí fanoušci hnali své miláčky ke vstřelení jubilejní 10.branky, po několika šancích se fanoušci dočkali ve 53.minutě, kdy střelou z mezikruží uzavřel gólový účet dnešního zápasu domácí kanonýr Dalibor Sochorek. Zbytek utkání se již dohrál v poklidném tempu a domácí hokejisté si připsali zaslouženě do tabulky další 3 body.

V neděli 22.2 hrají Bobři v Přerově, na domácím ledě se představí ve středu 25.2., kdy od 18 hodin přivítají HC Šternberk.

Roman Sedlák (trenér Valašského Meziříčí): Neříkám, že jsme z tohoto zápasu měli obavy, ale takové zápasy jsou těžké z hlediska psychiky. Pak jsme do toho vstoupili, jak jsme chtěli. 4:0 jsme vedli a od toho se to odvíjelo. I když člověk na to apeluje, tak ten mančaft povolí a tím jsme dostali takové hloupé góly, ale já myslím, že jsme to udrželi a nebyl pochyb o tom, kdo dneska vyhraje. Určitě jsme za to rádi, víceméně jsme počítali s tím, že bychom dneska měli vyhrát, tak za to jsme rádi. A určitě říkám, jedeme dál. Těžko se to hodnotí z toho hlediska, že soupeř byl takový, nechci říct slabý, ale víceméně už o nic nehraje.

Jaroslav Benák (trenér Žďáru nad Sázavou): Na zápas jsme přijeli se čtrnácti hráči. Na konci první třetiny jsme dostali 3 góly. Trápili jsme se, snažili jsme se nějakým způsobem zvrátit stav utkání, ale máme vysokou marodku a dohrávali jsme zápas v 11 lidech. Hráči do toho dali maximum, chtěli jsme se pokusit vyhrát, ale proti takovému silnému mančaftu, jako je Valašské Meziříčí, ačkoliv jsme se Valašského Meziříčí vůbec nebáli, tak i přes to dneska nešlo vyhrát.