Bobři dokázali v odvetě porazit Piešťany

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejistům Valašského Meziříčí se dokonale podařila odveta za předchozí jednobrankovou prohru na ledě lázeňského prvoligového hokejového celku z Piešťan. Bobři nastoupili do domácího zápasu odhodlaně a již od prvních okamžiků zápasu bylo vidět, že zápas bude hodně o bojovnosti jednotlivých hráčů. Bobři dokázali jako první skórovat zásluhou Lukáše Bokroše, který se tak trefil již ve svém třetím utkání v řadě. Piešťany sice stačily do konce první třetiny vyrovnat, nicméně Valaši od druhé třetiny zvládali přechod do obranného pásma Piešťan mnohem jednodušeji a slovenskému týmu tak nezbylo mnohdy nic jiného, než útok zastavit faulem. Bobři i díky přesilovkám nakonec navýšili své vedení až na rozdíl tří branek. Za domácí se ve druhé a třetí třetině dokázali prosadit Miroslav Varga, Martin Ambruz a Robin Bacul. V závěru však dokázal i prvoligový slovenský tým snížit, nicméně konečný výsledek 4:2 je zajisté potěšujícím a povzbuzujícím před pátečním domácím derby s VHK Vsetín.
4. kolo, úterý 23.8.2011
Piešťany
4:2
(1:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3.Bokroš (Ambruz), 23.Mir. Varga (Mar. Varga, D. Varga), 31.Ambruz (Blažek), 47.Bacul (Vašut) - 6.Klčo (Rosa), 59.Peško (Fillo) Rozhodčí: Hradil Průběh utkání:1:0, 1:1, 4:1, 4:2
Valašské Meziříčí: HC Bobři Val. Meziříčí: Slovák (30. Vlachynský) - Ambruz, Vašut, Matuštík, Dostál, Mikel, Růčka, Balga, Blažek, Martiník, Bokroš, Musil, D.Varga, Mir. Varga, Linduška, Mar. Varga, Kopecký
Piešťany: Fumač - Mrázik, Valo, Mrazik, Hruška, Kolník, Vrána, Poláček, Macháč, Hluch, Grof, Chylo, Peško, Haring, Vyletelka, Baran, Kocár, Mihálik, Mišura, Rybárik, Klčo, Učeň, Rosa

Do utkání vstoupili o něco lépe Bobři, kteří se hned v úvodu zápasu ujali vedení, když střela Lukáše Bokroše skončila v bráně i s bezmocným brankářem hostí Fumačem - 1:0. Pak ale přebrali aktivitu na ledě právě hráči Piešťan, kteří se po chybě domácí obrany lacině dostali k vyrovnání. Bezmocného Slováka překonal z bezprostřední blízkosti Martin Klčo - 1:1. Přestože hosté výrazně v první třetině Bobry přestříleli, jedinou větší příležitost si vypracoval domácí Robin Bacul, jehož únik obraně Piešťan zastavila až tyč. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhá třetina se lépe vydařila domácím hokejistům a to také hlavně díky dobře sehraným přesilovým hrám. Nejprve se při klasické výhodě pěti proti čtyřem po akci všech bratří Vargů prosadil z dorážky důrazný Miroslav Varga - 2:1. Krátce po polovině zápasu odskočili Bobři na rozdíl dvou branek, když při přesilovce pěti proti třem překvapil Fumače střelou z úhlu Martin Ambruz - 3:1. V bráně Bobrů během druhé třetiny došlo ke střídání a Slovákův nástupce Vlachýnský se krom několika dalších zákroků vyznamenal hlavně při úniku jednoho z piešťanských útočníků, který s přehledem zneškodnil.

Ve třetí třetině se hrál opět vyrovnaný hokej, ale vyloučených opět přibývalo hlavně na straně hostů. O další využitou dvojnásobnou přesilovou hru se postaral Robin Bacul, který z kruhů propálil vše, co mu stálo v cestě - 4:1. Stejný hráč dostal deset minut před koncem po svém průniku možnost trestného střílení, jeho blafák se mu však vůbec nepovedl podle jeho představ. Poté domácí jakoby polevili a snažili se pohlídat si náskok a těsně před koncem pak přišel trest v podobě snížení. Nejprve Vlachýnský po chybě obrany vychytal hosty v situaci tři na nikoho, o chvíli později už však nestačil po skrumáži před svou bránou na pokus Michala Peška, který tak upravil konečné skóre zápasu na 4:2 pro domácí Bobry.

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí):
Zápas byl obdobný jako ten v Piešťanech. Těžko se proti takovému soupeři prosazuje, jelikož silově jsou na tom velice dobře, hráli aktivně, šli po nás do hloubky třetiny. Takové zápasy určitě potřebujeme, čím víc jich bude, tak tím lépe. Co se týká sestavy tak ta se už formuje, nebudeme s ní už moc hýbat. Potěšitelné je, že oba dva brankáři chytají slušně, co potřebujeme je ještě doplnit nějaké hráče do obrany, do útoku už nikoho hledat nebudeme.