Bobří hráz opět nedobyta

I po 18. kole, kdy na led Valašského Meziříčí zavítal Šumperk, zůstávají Bobři na čele tabulky. V dramatickém závěru dokázali domácí hokejisté získat v prodloužení cenné dva body.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 18. kolo, sobota 15.11.2008
Šumperk
6:5p
(0:2 , 3:1, 2:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 31. O. Dvořák (Sochorek), 39. Šebesta (Sochorek), 40. Šebesta, 53. Sochorek (Martiník), 55. D. Varga (Zientek), 61. Martiník (Glas) - 2. Drábek (Novosad,Stejskal), 9. Duba (Vymazal), 35. Ambruz (Blanár,Osina), 47. Stejskal (Drábek,Novosad), 49. Holík (Meluzín,Vrtík) Vyloučení: 10:11, Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:5, 5:5 - 6:5. Diváků: 800 Rozhodčí: Kubičík - Dučák, Polášek
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Zientek, Růčka, Dvořák O., Blažek, Zrník, Krisl – D. Varga, Tatarčík, Martinik - Šebesta, Sochorek, Glas – Dědek, Vaněček, Pavlas
Šumperk: Maláč - Vrtík, Holík, Osina, Blanár, Sedlák, Ondráček, Novotný - Duba, Meluzín, Vymazal - Brunec, Hulva, Ambruz - Novosad, Čížek, Stejskal - Fischer, Drábek, Giesel. Trenér Jiří Režnar

Zápas, který se zásluhou táborů fanoušků obou mužstev odehrál ve vynikající atmosféře rozehráli lépe hráči hostujícího mužstva. Již ve 2.minutě zakončil rychlou kombinaci střelou do prázdné domácí svatyně Jakub Drábek - 0:1. Hosty rychlá branka povzbudila a létali po hřišti doslova jako draci. Svým rychlým bruslením si vytvářeli jednu šanci za druhou a v 9.minutě svítilo na ukazateli skóre 0:2. Po rychlém brejku hostí domácí obránce, ve snaze odehrát kotouč do bezpečí, vytlačil vlastního brankáře mimo brankoviště a pro exvsetínského Lukáše Dubu nebyl problém zasunout puk do prázdné branky Bobrů - 0:2. Zbylá část 1.třetiny se odehrála pod taktovkou hostů, kteří své další šance zásluhou domácího gólmana neproměnili. Bobři si vytvořili za 1.třetinu jen 1 obrovskou příležitost, když v 5.minutě David Varga v přesilové hře 5 na 3 netrefil odkrytou klec hostujícího gólmana Maláče. Po 1.třetině šla mužstva do šaten za stavu 0:2.

Ve 2.třetině domácí přidali a otupili tlak hostujícího celku. Ve 31.minutě po vyhraném buly v útočném pásmu prostrčil Dalibor Sochorek kotouč na obránce Ondru Dvořáka, který nechytatelnou ranou vymetl šibenici hostující branky - 1:2. Draky to ovšem nedeprimovalo a ve 35.minutě využili přesilovou hru. Autorem branky byl Martin Ambruz - 1:3. Odpověď domácích byla zdrcující. V čase 38:17 ujel po křídle Dalibor Sochorek a přesnou přihrávkou našel před hostující brankou Pavla Šebestu a ten si už věděl rady - 2:3. A aby toho nebylo málo, tak v poslední minutě 2.třetiny ujel při vlastním oslabení domácí kapitán Pavel Šebesta a střelou mezi betony hostujícího gólmana srovnal stav utkání - 3:3.

Do 3.třetiny vstoupili lépe hosté a mezi 47-49.minutou znovu odskočili na dvougolový rozdíl, autory branek byli Martin Stejskal a Aleš Holík - 3:5. V té chvíli to s domácími Bobry nevypadalo moc dobře. Hráči domácího celku ovšem svou obrovskou bojovností stav utkání dokázali vyrovnat. Nejprve se ve 53. minutě bombou z těžkého úhlu trefil Dalibor Sochorek a v čase 54:58 vymetl šibenici hostující branky David Varga - 5:5. V závěru 3.třetiny mohli o svém vítězství rozhodnout Draci, ale přesilovou hru 5 na 4 nevyužili, a tak přišlo na řadu prodloužení. To ovšem trvalo pouhých 41 vteřin. V čase 60:41 rozhodl o bodu navíc pro domácí Bobry přesnou ranou k tyči Ondra Martiník a k obrovské radosti domácích fanoušků dokonal obrat v tomto utkání - 6:5.

Dnešní utkání přineslo hokej vynikající úrovně, byl to zatím nejlepší zápas na domácím ledě v této sezoně. K tomuto přispěli svým kvalitním výkonem i hostující hráči a také fanoušci obou mužstev zaslouží poděkování za velice přátelskou, ale bouřlivou kulisu, kdy neúnavně povzbuzovali svá mužstva po celý průběh dnešního vynikajícího utkání. V příštím týdnu hrají Bobři 19.11. v 18:00 na domácím ledě s Pelhřimovem, v neděli 23.11. se pak představí od 17:00 ve Šternberku.