V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Zápas na ledě ostravské Poruby hostujícím Bobrům nevyšel vůbec dle představ samotných hráčů, tak i nového trenéra. První třetinu prohráli hosté rozdílem tří branek. Ve druhé periodě se hra sice vyrovnala a valašskomeziříčští hráči dokázali zkorigovat stav utkání zásluhou Davida Vargy, nicméně "na dostřel" vyrovnání se nedostali. V poslední části hry přidali v rychlém sledu tři branky pouze domácí, kteří si nadále vytvářeli další šance ke skórování.Naopak hosté již působili místami odevzdaným dojmem. Bobři tak nadále čekají na svou první letošní výhru, která je pro psychiku hráčů nesmírně důležitá. Valaši tak nedokázali navázat na velice slušný a bojovný výkon z předchozího domácího utkání a výsledek je pro hosty až moc krutý.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 8. kolo, středa 17.10.2012
Poruba
6:1
(3:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 11. Vaněk (Krayzel, Holuša), 16. Buček (Seidler), 17. Vaněk (Vrána), 50. Krayzel (Vaněk, Holuša), 50. Buček (Seidler), 55. Seidler (Buček) - 34. Varga D. (Coufal, Varga Mir.). Rozhodčí: Šutara – Řezáč, Moravec. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 254. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.
Poruba: Tihlář – Šindelář, Wolf, Hruzík, Prokop, Slavík, Axman, Spusta – Holuša, Krayzel, Vaněk – Seidler, Pavlačka, Buček – Chomič, Vrána, Sedlář – Matějka, Vidlák, Zuber.
Valašské Meziříčí: Slovák – Ambruz, Coufal, Heča, Kolovrátník, Prycl, Mikel, Ševčík, Šoula, Vajda, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Voznica, Zábojník.

V opatrném úvodu se čekalo na první vážnější akci utkání. Ta přišla až po deseti minutách hry a hned byla gólová. Krayzel našel za obranou Valachů najetého Rostislava Vaňka, který se v takových momentech nemýlí a střelou pod Slovákem otevřel skóre. Vzápětí mohl domácí vedení navýšit Sedlář, měl před brankou množství prostoru i času, ale nakonec zamířil těsně nad horní tyč.

Poruba svého soupeře rozhodně nepřehrávala, přesto se dočkala po hrubých chybách obrany dalších gólů. Seidler za brankou vybojoval touš a poslal jej na úplně volného Martina Bučka, který zamířil přesně do horního růžku branky. Ani ne o minutu později svítilo na světelné tabuli již skóre 3:0. Bobří obrannou hráz tentokrát lehce překonalo duo Lukáš Vrána – Rostislav Vaněk a druhý jmenovaný se u pravé tyče nemýlil.

Ve druhé třetině Valašské Meziříčí přidalo a vytvořilo si hned několik zajímavých možností ke zkorigování výsledku. David Varga byl při úniku faulován a hlavní rozhodčí Šutara nařídil trestné střílení. To sám postižený proměnit nedokázal, když netrefil ani prostor tří tyčí. Zanedlouho mohli snížit Ševčík s Pryclem, ale to by se skákavý kotouč musel rozhodnout pro cestu za brankovou čáru. RT TORAX naopak měl možnost navýšit vedení v přesilové hře. Nejprve Holuša nedotlačil puk za Slováka a následně nevyužil prostoru za obranou Pavlačka.

Když pak Chomič nevyužil Sedlářovy přihrávky a netrefil poloprázdnou klec, trestalo se na druhé straně. Bobři se dočkali zaslouženého snížení poté, co si David Varga sjel dobře před Tihláře a překonal jej nechytatelnou střelou pod horní tyč. Po spolupráci Vargů už to mohlo být jen o gól. Miroslav posunul puk na Davida a ten nechal vyniknout výborného Tihláře. Když pak v oslabení neuspěl při samostatném úniku Buček, odcházelo se do šaten za stavu 3:1.

V úvodu třetí třetiny se ještě Bobři pokoušeli s výsledkem něco udělat, ale postupem času přenechali aktivitu domácím. Definitivní rozhodnutí přišlo necelých jedenáct minut před koncem. Vaněk našel volného Luďka Krayzela a ten další výbornou střelou pod horní tyč pojistil domácí vedení. Za pouhých pětadvacet vteřin navíc nechala obrana Valachů před brankou až příliš prostoru Martinu Bučkovi, jenž se střelou z první nemýlil.

Hra Bobrů se v tu chvíli sesypala jako domeček z karet. Naopak v pohodě hrající RT TORAX přidal ještě šestý gól. Petr Seidler si dobře sjel na levý kruh a vyslal na Slováka nechytatelnou střelu pod víko. V závěru si ještě oba celky vyzkoušely hru v početní výhodě, ale to již ke změně skóre nevedlo. V oslabení měl na holi sedmý gól Slavík, ale již podruhé v utkání v koncovce vyhořel. Poruba tak porazila Valašské Meziříčí vysoko 6:1.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Bylo to těžké utkání, protože jsme hráli s posledním týmem tabulky a chtěli jsme vyhrát. V první třetině jsme dali po chybách soupeře tři góly, pak nás hodně podržel brankář Tihlář. Až třetí třetina byla podle našich představ, hráli jsme naši hru a uklidnil nás čtvrtý gól. Musíme hrát celých šedesát minut, nestačí hrát jen polovinu zápasu. Za poslední třetinu ovšem musím kluky pochválit, podali v ní opravdu dobrý výkon.

Josef Málek (HC Bobři Valašské Meziříčí): Dali jsme soupeři v první třetině luxusní náskok. Ve druhé třetině jsme se dostali trošku více do hry, jen škoda několika nevyužitých šancí. Mohli jsme zápas trošku více zkomplikovat. Poruba byla ve třetí třetině rozjetá a zvládla excelentně koncovku, proto se zrodil výsledek 6:1. Je před námi hodně práce. Gratuluji soupeři k vítězství.