Bobři podlehli v Novém Jičíně 4:1

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ani na druhý pokus po Vánoční pauze nedokázali hokejisté Valašského Meziříčí vstřelit více jak jednu branku a prohráli na ledě svého pronásledovatale z Nového Jičína 4:1. Jedinou branku Bobrů vsítil hned v prvních vteřinách zápasu Ondřej Tatarčík.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 28. kolo, sobota 9.1.2010
Nový Jičín
4:1
(2:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Andrýsek (Bacul), 4. Hruška (Šimo, Pavlačka), 22. Toman (Šimo, Hruška), 24. Šimo (Toman) - 1. Tatarčík (Blažek, Růčka) . Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Nový Jičín: Slovák (Kozák) – Andrýsek, Petružálek, Chvostek, Pavel Hruška, Pelikán, P.Gulda st. – Bacul, Macháček, Skaloš – Sluštík, Pavlačka, Šimo – Zedník, M.Toman, M.Tomášek
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Popovič) - Blažek, Dvořák O., Hruškovský, Vnenk, Růčka, Vašut, Mlynář - Bokroš, Brunec, Dvořák P., Dědek, Růčka, Sochorek, Vaněček, Varga David, Varga Miroslav, Varga Martin, Palík, Tatarčík, Matějný.

Zápas začal pro hostující Valašské Meziříčí velmi slibně, když se hned v 17té vteřině zápasu dostal díky skvělé nahrávce od Luďka Růčky do samostatného úniku Ondřej Tatarčík a zavěsil puk přímo pod víko brankáře Slováka. Nadšení z gólu ovšem netrvalo dlouho ve 35té vteřině se nechal vyloučit za nedovolené bránění Přemysl Vašut, Bobři sice oslabení přežili bez větších problémů, ale 5 vteřin na to Lukáš Bacul našel v mezikruží volného Martina Andrýska, který vyrovnal stav zápasu na 1:1. Valašskomeziříčští se ani neoklepali z vyrovnávacího gólu a hned jim byla udělena další tvrdá rána, po vyhraném buly střílel z úhlu Pavel Hruška a Michal Krumpoch na plachtící puk již nedosáhl, a tak ve čtvrté minutě byl stav utkání 2:1 pro domácí Nový Jičín. Ve zbytku třetiny byli Bobři jakoby opaření a jenom díky Michalu Krumpochovi v bráně se stav utkání do konce třetiny nezměnil.

Druhá třetina začala v podobném duchu jako ta první, jenom s tím rozdílem, že se trefovali jenom Novojičínští hráči. Nejprve na začátku 22hé minuty se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Radek Toman a dále asi po dvouminutovém tlaku Nového Jičína už Michal Krumpoch nedokázal vytěsnit střelecký pokus Michala Šima, a tak ve 24té minutě již činil gólový rozdíl mezi domácím Novým Jičínem a hostujícím Valašským Meziříčím 3 branky. Do konce třetiny se pokoušel Jičín ještě zvýšit svůj náskok, ale díky skvěle chytajícímu Krumpochovi nebylo k vidění nic jiného než pouhé střelecké pokusy, a tak druhá třetina skončila 4:1.

Ve třetí třetině jakoby hostující Valašské Meziříčí trošičku ožilo, ale obrana Nového Jičína jim nedávala moc šancí k útoku, a když se do nějaké šance už dostali, tak narazili na brankáře Slováka. Nový Jičín, i když už polevil v útoku, tak se sem tam nějaká akce našla, ale Michal Krumpoch se rozhodl za svá záda už žádný puk nepustit a tak konečný výsledek zápasu byl ten, který se psal již ve 24té minutě a sice 4:1, pro domácí Nový Jičín.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí) :
Nevyšel nám už druhý zápas, dopředu nám to vůbec nešlo. Nedostáváme se do šancí, nestřílíme branky. Všude jsme byli o krok později, domácí hráči nás ve všem předčili. Musíme natom znovu zapracovat a v domácím zápase to otočit a vrátit vše do starých kolejí.