V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Valašské Meziříčí se nedokázalo proti papírově slabšímu soupeři srovnat s rolí favorita a zpět na Valašsko nepřiváží k údivu všech ani bod. Hostující Bobři tak velice překvapivě prohráli tento zápas a posun na vyšší příčky se tak opět vzdálil. Valachům tak zřejmě nezbude, než se poprat o další postupová místa zaručující vyřazovací boje než z oné vytoužené šestky, která tak Bobrům pravděpodobně unikne. Uničov tak dokonale překvapil a zaskočil hostující hráče a připisuje si tak cenné tři body, znamenající opět naději neskončit poslední. Hostující stíhací jízda však přišla velice pozdě. Branky hostů zaznamenal jen Ondřej Martiník, Lukáš Bokroš a Robin Bacul. Bobři touto trochu ostudnou prohrou klesli již na deváté místo.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 23. kolo, neděle 5.12.2010
Uničov
4:3
(0:0, 3:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 24. Přikryl, 34. Přikryl (Frieb, Rak), 37. Frieb (Pavlas), 51. Diviš - 32. Martiník (Bokroš, Kostelňák), 51. Bokroš (L. Bacul, Martiník), 52. R. Bacul (L. Bacul). Rozhodčí: Mech - Bilík, Mlčoch. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3.
Uničov: Koloušek (Vybíral) - Hodulák, Pavlas, Jurča, Diviš, Zúbek, Trojan, Drábek, Přikryl, Frieb, Rak, Řezáč, Anděl, Bveník, Provaz, Handl.
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Vlachynský) - Bacul L., Bacul R., Blažek, Bokroš, Dvořák, Kostelňák, Martiník, Matějný, Mikel, Musil, Palík, Růčka, Tatarčík, Varga M., Varga D., Varga Mir., Vašut, Winchester, Matuštík.

Do zápasu nastoupili aktivněji hostující Bobři. Většinu času tlačili Uničov v jejich pásmu, ovšem brankář Koloušek byl stoprocentní a nepustil za svá záda ani jedinou střelu. To samé se dá říct i hostujícím brankáři Krumpochovi, který sice nebyl tak moc zásobovaný střelami jako jeho protivník v bráně Uničova. První třetina tak skončila bez gólu.
Druhá třetina byla, co se týká gólů štědřejší. Nejprve doslova dotlačil puk za Krumpochova záda Jan Přikryl. Po tomto góle, jakoby Bobři upadli do hibernace. I přes to, se jim však povedlo vyrovnat zásluhou Ondřeje Martiníka, který našel skulinku mezi pravým betonem Kolouška a pravou tyčí jeho brány. Vyrovnaný stav, ale vydržel necelé tři minuty a Uničov šel znovu do vedení a opět se střelcem gólu stal Jan Přikryl. A další tři minuty na to, dokázali domácí vstřelit ještě jeden gól z hole Aleše Frieba. Po druhé části hry tak mělo hostující Valašské Meziříčí na krku dvou brankovou ztrátu!
Poslední část hry již překvapení nepřinesla a Uničov si vedení svou „betonárkou“ pohlídal. Ale nepředbíhejme, v polovině třetiny dokázal Uničov vstřelit i čtvrtý gól, když Martin Diviš využil chyby Jakuba Blažka a uháněl sám na Krumpocha. Bobři na tento gól odpověď našli během pár vteřin svižnou střelou Lukáše Bokroše. Krátce na to, dokonce Valašské Meziříčí dokázalo střelou Robina Bacula ještě snížit na rozdíl jedné branky. Avšak i přes následnou powerplay v poslední minutě se skóre neměnilo a tak si Bobři z Uničova nepřivezli žádný bod!

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí):
Dneska není co hodnotit, musíme se, ale omluvit divákům, přijeli v hojném počtu a to co jsme tady předvedli je tragédie a jednoznačné podcenění! Je to škoda, šanci na tu šestku jsme měli, ale teď už to asi těžko zvládneme. Bohužel, musíme začít pracovat od znovu a věřím, že ve Frýdku to odčiníme.