Bobři rozhodli v přesilovkách

Ve 13.kole 2.ligy přivítali Bobři na svém stadionu celek Přerova. Přerovští hokejisté nezískali v posledních třech zápasech ani bod a přijeli s cílem o nějaký ten bodík Bobry připravit. Ve Valašském Meziříčí dobře začali a v první třetině byli lepším týmem. Domácí ale skvěle zápas obrátili hned v úvodu 2.třetiny a poté uštědřili přerovským Zubrům další debakl, tentokrát v poměru 8:2.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 13. kolo, sobota 25.10.2008, Valašské Meziříčí
Přerov
8:2
(0:1, 4:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 22. Blažek (Zrník, Šebesta), 23. Tatarčík (Kratěna), 24. Martiník (Varga D., Dvořák P.), 32. Sochorek (Šebesta, Glas), 46. Martiník (Varga D., Dvořák P.), 51. Růčka (Martiník, Dvořák P.), 53. Varga D. (Zientek), 60. Šebesta (Sochorek) - 9. Korčák (Hruška), 42. Martinák (Rusek). Rozhodčí: Klapetek - Hanzlík, Rychlý. Vyloučení: 11:15, navíc Krejčí (PR), Rusek (PR) 10 min., Halouska (PR) DKU.. Využití: 6:1. Diváci: 750. Průběh utkání: 0:1, 4:2, 8:2.
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Mocek) - Zientek, Růčka, Blažek, Zrník, Krisl, Starůstka - Varga D., Dvořák P., Martiník - Šebesta, Sochorek, Glas - Tatarčík, Pavlas, Kratěna - Dědek.
Přerov: Krejčí (51. Okáč) - Pala, Hruška, Vlček, Halouska, Ryšánek, Ferenc, Kolář, Sprušil, Korčák, Martinák, Hanák, Rusek, Kupec, Šimo, Rak, Mališka, Kundrátek.

Utkání před slušně zaplněným hledištěm začalo velkým náporem hostujícího Přerova. Zubři byli rychlejší a neustále se tlačili před domácího brankáře Krumpocha. Po několika nevyužitých šancích přišel trest pro domácí mužstvo v podobě první branky hostí - lehké nahození Korčáka skončilo v síti domácí branky – 0:1. Nutno ovšem podotknout, že domácí gólman měl zakrytý výhled. Až do konce 1.třetiny měli hosté převahu,ale šance na zvýšení svého náskoku nevyužili, což se jim později stalo osudným.

Na začátku 2.třetiny hráli domácí přesilovou hru, kterou těsně před jejím skončením využil střelou od modré Jakub Blažek – 1:1. Za dalších 45 vteřin propálil gólmana Přerova přesnou střelou k tyči Ondřej Tatarčík – 2:1. Hned vzápětí jeli domácí 2 na 1, obrovskou šanci ovšem neproměnili i přičiněním hostujícího obránce, který posunul branku Přerova a následovala další přesilovka Bobrů. Po skvělém zámku střelou mezi nohy hostujícího brankáře Krejčího zvýšil na 3:1 Ondřej Martiník. Hosty tato smršť domácích zaskočila a byli to právě domácí,kteří převzali otěže utkání. Ve 32.minutě po přesilovkové kombinaci našel Pavel Šebesta mezi kruhy Dalibora Sochorka a ten svou šanci využil – 4:1. Do konce 2.třetiny se skóre již nezměnilo, i když šance na to rozhodně byly.

Úvod 3.třetiny vyšel lépe hráčům Přerova, kteří po nedůsledném vyhození domácí obrany snížili v přesilové hře na 4:2. Autorem branky byl Tomáš Martinák. Bobři ovšem žádné drama v zápase nepřipustili. Ve 46.minutě vymetl šibenici hostující branky Ondřej Martiník – 5:2. Hosté byli zaskočeni takovým obratem v utkání a pořádně přitvrdili, z čehož pramenily další fauly a přesilovky pro domácí mužstvo, které je dokázalo využít. V 50.minutě střelou od modré zvýšil domácí náskok Luděk Růčka – 6:2. O 2 .minuty později využili Bobři další přesilovku, střelu Lukáše Zienteka tečoval pod víko před brankou stojící David Varga – 7:2. Závěr utkání hosté psychicky nezvládli a po dalším hrubém faulu šel pod sprchy předčasně hostující hráč Rusek. Domácím se tak v závěru naskytla příležitost hrát přesilovku 4.minuty. Po velkém závaru uzavřel skóre zápasu přesnou ranou k tyči domácí kapitán Pavel Šebesta – 8:2.