Bobři rozhodli ve třetí třetině
sobota 8.11.2008 | Michael Voráč, Richard Zuzaňák |

Bobři rozhodli ve třetí třetině

V utkání 16. kola přivítali Bobři nováčka třetí nejvyšší soutěže, celek HC Břeclav. Na góly chudý zápas vyzníval dlouhou dobu pro hostující hokejisty, kteří po dvou třetinách vedli 0:1. Domácí zvládli ale v poslední části vývoj zápasu góly Pavla Šebesty a Ondřeje Dvořáka otočit a nakonec se tak radovali ze zisku plného počtu bodů.

16.kolo, sobota 8.11.2008
HC Bobři Valašské Meziříčí2:1(0:1, 0:0, 2:0)HC LVI Břeclav
Branky a nahrávky: 47. Šebesta (O. Dvořák, Blažek), 56. O. Dvořák (Sochorek, Šebesta) - 16. Barák (Čikl). Vyloučení: 7:15, 59. Zrník 5 + OK (VM), 59. Sochorek 5 + OK (VM), 59. Hrůza 5 + Ok (Bře), 59. Kroupa 5 + OK (Bře) Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 0:0, 2:0.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Krumpoch (Mocek) - Zientek, Růčka, Dvořák O., Blažek, Zrník, Krisl, Zimmer – D. Varga, Tatarčík, Martinik, - Šebesta, Sochorek, Glas – Dědek (21. Kratěna), Vaněček, Pavlas
HC LVI Břeclav: Chvátal (Žůrek) - Laga, Strýček, Raška, Novák, Sladký, Popela - Hrůza, Veselský, Čikl - Kárný, Balát, Kundela - Burian, Barák, Kroupa - Koš, Otoupalík, Kurial

Komentář k zápasu

Autor: Richard Zuzaňák

V úvodní třetině se hrál hokej plný osobních soubojů, hezkých kombinačních akcí bylo k vidění velmi poskrovnu. V 9.minutě měli Bobři výhodu přesilové hry 5 na 3 v délce 95 vteřin, ovšem tuhle výhodu zbytečně promrhali. V podstatě si domácí hokejisté nevytvořili žádnou vyloženou šanci. Hosté vycítili šanci a v 16. minutě a po zaváhání domácí obrany vstřelili úvodní branku utkání. Jejím autorem byl Jakub Barák - 0:1. Tento okamžik ještě více rozhodil domácí hráče a tak se do konce 1. třetiny nic vážného na ledě nestalo.

Ve 2. třetině zvýšili Bobři úsílí, rychleji začali kombinovat a začalo se hrát v podstatě na jednu branku. Bohužel domácí hokejisté nedokázali v této části hry využít žádnou ze svých šancí. Obrovský podíl na tom měl vynikající brankář Břeclavi Jaroslav Chvátal, který svými zákroky přiváděl domácí útočníky k zoufalství. Bobři znovu nevyužili ani 57 vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3. Hosté ohrožovali domácího golmana Michala Krumpocha jen sporadicky a jejich několik nebezpečných střel s přehledem golman zlikvidoval. Přes zvýšené úsilí zůstal stav 0:1 i po 2.třetině.

Do 3. třetiny nastupovali domácí hráči se snahou konečně zvrátit nepříznivý stav. Po několika šancích přišla 47.minuta a v ní k úlevě domácích fanoušků konečně vyrovnání stavu. Po přesilovkovém zámku doputoval kotouč po ose Ondřej Dvořák, Jakub Blažek až k Pavlu Šebestovi a ten střelou mezi nohy hostujícího golmana rozjásal domácí fanoušky - 1:1. V pokračujícím tlaku Bobrů hosté nestačili zastavovat domácí hráče, pomáhali si jen za cenu faulů a tak se stalo, co přijít muselo. Včase 55:26 byl vyloučen hostující hráč za sekání, po vyhraném vhazování se ke kotouči dostal Ondřej Dvořák a přesnou ranou k tyči vstřelil druhou a jak se později ukázalo vítěznou branku - 2:1. Nutno podotknou, že od zahájení přesilovky uplynulo pouze 10 vteřin. Asistence si na této brance připsali Dalibor Sochorek a Pavel Šebesta. Hosté přidali na obrátkách po obdržené brance a po oddechovém času sáhli při hře 4 na 4 ke hře bez gólmana. Tuto výhodu ještě umocnilo v čase 57:19 vyloučení domácího hráče, který ve snaze vyhodit kotouč z obranné třetiny jej vystřelil přes plexi a následoval trest za zdržování hry. Hosté domácí sevřeli v kleštích, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Navíc v čase 58:38 se na ledě strhla hromadná rvačka poté, co hostující hráč v přerušené hře sekl domácího golmana. Po této ruční výměně názorů si Bobři své cenné vítězství pohlídali až do závěrečné sirény a připsali si tak další 3 body do tabulky.

Příští týden hrají Bobři ve středu 12.11.08 v Orlové. Na domácím ledě se představí opět v sobotu 15.11.08, kdy od 17-ti hodin budou hostit velmi atraktivního soupeře - Salith Šumperk, který se po počátečních rozpacích rozehrál k velmi dobrým výkonům, což je tou nejlepší pozvánkou na tento jistě kvalitní zápas.

 

Zápasový servis

Reportáž

 
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
CIE Automotive