Bobři rozstříleli Opavu

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V dalším kole hostili Bobři celek Opavy. Po prvních 10 minutách, kdy byli aktivnější hosté, se Bobři dokázali prosadit poprvé. Po té se Bobři dokázali dostat až do tříbrankového vedení 4:1. Tento stav platil na konci druhé periody. V poslední části Bobři přidali další branky a zvítězili 6:1. Střelecky se prosadili bratři Vargové. Miroslav dal jednu branku, jeho bratr David dokonce dvě. Mezi nejlepší hráče utkání dále patřil Martin Ambruz nebo mladý útočník Roman Rác. Velkou měrou k vítězství přispěl také brankář Jiří Slovák.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 23. kolo, sobota 26.11.2011
Opava
6:1
(1:0, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Varga Mir. (Vašut), 24. Varga D. (Varga Mar., Rác), 26. Ambruz (Bokroš, Mir.Varga), 32. Ambruz (Varga Mir.), 42. Varga D., 53. Bokroš (Ovšák) - 27. Měch (Herman) Rozhodčí: Fiala - Vengřín - Závišský Vyloučení: 6:7, navíc Chalupa (OPA) osobní trest 10 minut za nesportovní chování Využití: 2:1 V oslabení: 1:0 Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1
Valašské Meziříčí: Slovák (Vlachynský) – Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Dvořák, Hartmann, Knebl, Martiník, Mikel, Novosad, Ovšák, Rác, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vašut
Opava: Šafránek (Novák) – Bednárek, Faksa, Tichý, Tuma, Kukol, Moslem, Jurčík, Baďura, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf, Černý, Vítek, Chalupa, Mlýnek

Vstup do zápasu měli lepší opavští, kteří doslova vletěli na Bobry a ti se měli co otáčet. Opava však ze svého tlaku nedokázala vytěžit žádnou branku. Hosté se snažili pálit z každé pozice, jenomže Slovák byl vždy na správném místě. Vyniknout jej nechali ve velkých příležitostech Jurčík s Pavelkem. A tak se trestalo na druhé straně. Bobři dostali při vyloučeních Kukola s Tichým možnost zahrát si dvojnásobnou přesilovku a tu sehráli skvěle - Miroslav Varga poslal Bobry v deváté minutě do vedení. Po této brance se začala střídat aktivita na obou stranách. V těch největších se ocitli na straně Opavy Polok, jehož střela skončila na břevně, a na straně Bobrů David Varga, který nedokázal překonat Šafránka při svém úniku. Jak se však později ukázalo, zatím se pouze zastřeloval. Nicméně do konce první třetiny už žádný gól nepadl, a tak mohli jít do šatny spokojenější Bobři.

Na branky nejbohatší druhá třetina začala o mnoho lépe pro domácí Bobry. Ve čtyřiadvacáté minutě se po pěkné akci na jeden dotek s Romanem Rácem a Martinem Vargou prosadil David Varga. Další důvod k radosti měli domácí fanoušci už o minutu a půl později, protože při úniku domácích dva na jednoho nedal Šafránkovi šanci Martin Ambruz. Jediný úspěch opavských se zrodil při vyloučení Martina Vargy ve dvacáté sedmé minutě. Na střelu Tomáše Měcha byl Slovák krátký. Rozjetí Bobři však nechtěli připustit, aby se hosté dostali zpět do zápasu, a tak se nadále vrhali do útoku. V polovině zápasu ujel hostující obraně Martiník, jeho kličku však Šafránek vystihl. Stejný hráč seděl na trestné lavici, když se ve třicáté druhé minutě rozhodli Bobři zaútočit ve čtyřech a Martin Ambruz překonal Šafránka počtvrté. Ve zbytku druhé třetiny se Bobři zatáhli, soustředili se na bránění a čekali na brejky. Hostům se těžko přecházelo přes obraný blok, a když už se jim to náhodou povedlo, Slovák byl vždy připraven. Po druhé třetině tak svítil na světelné tabuli stav 4:1 pro Bobry.

Třetí třetinu začal krásnou gólovou samostatnou akcí David Varga, který si povodil obránce a přesnou střelou zápěstím vyhnal Šafránka z brány. Hostům chvíli trvalo, než se z nástupu do poslední části oklepali, ale náhradník Jiří Novák si s několika nebezpečnějšími pokusy domácích bez problémů poradil. A tak se opavští dali dohromady a pokusili se ještě s vývojem zápasu něco udělat. Ze svého tlaku však branku nevytěžili, Jiří Slovák se opět proměnil v neprůstřelnou zeď. Poslední hřebíček do rakve opavských zatloukl v přesilové hře Lukáš Bokroš, který dostal krásný pas do gólové pozice po výletu Milana Ovšáka obraným pásmem Opavy. Opavu tento moment úplně položil a hráči nezvládli psychicky závěr zápasu. Šli dokonce podruhé v zápase do tří a navíc si Chalupa vysloužil desetiminutový trest. Avšak z přesilovky nic nebylo jednak proto, že téměř hned byl vyloučen za podražení domácí kapitán Vašut, ale hlavně proto, že se Bobři už nikam nehnali a v poklidu si pohlídali důležité a vysoké vítězství.

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Začali jsme druhou polovinu soutěže, tu první jsme zakončili neslavně, třemi porážkami. Do toho ještě navíc přišel odchod Milana Kopeckého, k tomu máme ještě hodně zraněného Růčku s Musilem a nemocného Dostála s Linduškou. A jak to tak někdy bývá, tak se mužstvo v takovém okamžiku semkne a dnes to byly vybojované body. Po prvních deseti minutách to vůbec nevypadalo, že bychom dnes mohli bodovat, jelikož soupeř nás přehrával, ale co ten jeden gól udělal s psychikou hráčů. Zvedli se a začali věřit tomu, že ty body uhrajeme!