Hokejisté Valašského Meziříčí i ve svém druhém přípravném utkání na domácím ledě dokázali naplno "bodovat". Soupeřem jim byl obrozený celek z Karviné vystupující pod novým názvem HC Baník. Bobři po celou dobu utkání vedli, soupeř dokázal vždy jen snížit stav utkání. Bobři v každé třetině dokázali vstřelit po dvou brankách. Brankově se v utkání prosadily všechny útoky, které poslal do hry trenér Stuchlík. Bobři tak podruhé za sebou dokázali vstřelit v utkání šest branek, což je prozatím výtečná střelecká produktivita útočníků.
úterý 28.8.2012, Valašské Meziříčí
Karviná
6:3
(2:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Ambruz (Bokroš, Mir. Varga), 18. Voznica (Ševčík), 34. Coufal, 39. Voznica (David Varga), 43. Novosad (Ševčík), 58. Ševčík (David Varga) - 10. Mikšan (Miczek, Blatoň), 21. Javín (Blatoň, Miczek), 47. Contratto (Javín) Rozhodčí: Škrobák - Novák, Smíle Vyloučení: 3:5 Průběh utkání: 1:0, 1.1, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3
Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Knebl, Kolovrátník, Mikel, Novosad, Prycl, Sadil, Ševčík, Šoula, Vajda, Varga D., Varga Mir., Voznica
Karviná: Smolka (Iláš) - Javín, Samiec, Buček, Gančarčík, Mikšán, Blatoň, Miczek, Rosůlek, Pavliš, Contratto, Mareček, Řezáč, Šebek, Badžo, Šnapka

Do zápasu vstoupili energičtěji domácí hokejisté, již od prvních okamžiků si tvořili šance. A taky díky vyloučení hostujícího Bučka šli ve čtvrté minutě do vedení, Martin Ambruz tečoval střelu Lukáše Bokroše za záda hostujícího brankáře Smolky. Bobři se poté marně snažili svůj náskok zvětšit, ale marně, naopak z protiútoku neúspěšně zahrozila Karviná, ovšem z následujícího buly již jo, David Mikšan dostal trošičku místa a nemýlil se, Slovák lovil puk ze své sítě. Domácí to však nepoložilo a útočili dál. V šestnácté minutě byl vyloučen domácí Heča. A paradoxně skórovali domácí, Jakub Voznica poslal Bobry opět do vedení.
Do druhé části hry nastoupila aktivněji hostující Karviná, když po čtyřceti a jedné vteřině srovnal Miroslav Javín. V půlce utkání došlo k výměně brankářů na straně Karviné a mezi tyče se tak postavil David Iláš. Ten si čistého konta moc dlouho neužil, po zhruba tří a půl minutách v bráně jej překonal po samostatné akci Viktor Coufal. A dalších pět minut na to, přidal svou druhou trefu v tomto zápase i Jakub Voznica.
Na začátku třetí třetiny se předvedl parádní kličkou, přezdívanou přízviskem „forsbergova “ , benjamínek týmu Jiří Novosad, a to ještě navíc ve vlastním oslabení. Odpověď na sebe však na sebe nemusela dlouho čekat, Brandon Contratto v přesilové hře svou tvrdou střelou propálil vše před sebou a snížil na rozdíl dvou branek. Hokejisté Valašského Meziříčí však Karvinou již k ničemu výraznějšímu nepustili a hlídali si výsledek až do konce zápasu, navíc se ještě v padesáté osmé minutě dokázal uvolnit Robin Ševčík a svůj únik proměnil v gól. Ustavil tím tedy konečné skóre zápasu na 6:3.

Ing. Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Obě mužstva byla značně nekompletní. Těžko se z toho tedy vyvozují nějaké závěry, předpokládám, že do soutěže nastoupí jak Karviná, tak my v silnějších sestavách. Soupeř měl první zápas, takže nepřeceňuji ten výsledek. Myslím, že zápas splnil hlavně tu kondiční stránku – hráli jsme na tři lajny - kluci dobře bruslili a po této stránce to tedy splnilo účel.