Bobři vedli v Přerově o dvě branky, přesto to na výhru nestačilo - odvážejí si bod
sobota 9.2.2013 | Jakub Nikl |

Bobři vedli v Přerově o dvě branky, přesto to na výhru nestačilo - odvážejí si bod

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Valašské Meziříčí se představilo na ledě Přerova, kde se mu dlouhodobě nedaří. Tento trend nalomil Miroslav Mikel, který poslal Bobry do vedení. Přerov ale dokázal ve druhé třetině srovnat. Coufal a Miroslav Varga vrátili Bobrům vedení,přesto to na tři body nestačilo. Zubři totiž ukázali svou sílu a srovnali skore. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy, které lépe zvládli domácí a připsali si tak bonusový bod.

40.kolo, sobota 9.2.2013
HC ZUBR Přerov4:3sn(0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)HC Bobři Valašské Meziříčí
Branky a nahrávky: 24. Rajnoch (Blinka), 48. Rajnoch (Kudělka), 56. Rajnoch (Blinka, Osina), rozh. nájezd Brančík - 9. Mikel (Mar. Varga), 24. Coufal (D. Varga), 33. Mir. Varga (D. Varga) Rozhodčí: Mech - Linhart, Pospíšil Vyloučení: 1:7, navíc Voznica, COufal (oba VAL) 10 minut Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
HC ZUBR Přerov: Sklenář J. (Dohnal) - Pala, Tomeček, Vlček, Andrýsek, Kudělka, Osina - Goiš, Sedlák, Janeba - Sprušil, Brančík, Ditrich - Kolář, Rajnoch, Blinka - Řezáč, Vaněk
HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) - Ambruz, Coufal, Heča, Kvapil, Kolovratník, Lyzák, Martiník, Maršálek, Mikel, Prycl, Smetana, Vajda, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Voznica, Schejbal, Lehečka, Machala, Kundera

Komentář k zápasu

Autor: Aleš Novotný
Zubři začali utkání náporem, ze kterého rychle přišla přesilová hra. V ní byl soupeř na chvíli zatlačen, ale ze zakončení Brančíka se prvního gólu diváci nedočkali. Stejně tak ani při Hečově střele, kdy Valašské Meziříčí zahrozilo dokonce v oslabení. Přerov se i dál snažil, jenže následoval faul a Bobři překvapivě nedovolený zákrok Kudělky potrestali. Bleskově po buly střílel Miroslav Mikel a kotouč proskákal až za Sklenářova záda. Snaha o vstřelení gólu se na domácí straně mezi dvanáctou a patnáctou minutou zvýšila, ale brankář Slovák v těžkých chvílích výborně zasahoval. Neuspěl před ním Sprušil ani Brančík, jejichž šance byly doslova stoprocentní. Do konce první třetiny už se však hra vyrovnala, a tak Bobři šli po dvaceti minutách do kabiny s náskokem.

en mohl navýšit po obrátce hodně aktivní Mikel, ale na Sklenáře si nepřišel. A tak konečně udeřili Zubři. V přesilovce bez váhání střílel Blinka a Michal Rajnoch kus černé gumy pohotově dorazil za bezmocného Slováka. O pár vteřin později mohlo být mnohem veseleji, když se na brankáře Bobrů řítil Goiš, jenže mezi betony neuspěl. Místo přerovského vedení tak znovu přišel šok v podobě dalšího gólu Valmezu. Z rychlé akce se prosadil osamocený Viktor Coufal. Zubři si zakrátko zahráli další přesilovku, tentokrát už však neměla gólový úspěch. Zrodily se i další obrovské šance, například Pala nastřelil horní tyčku a Ditrich mohl vyrovnat po rychlé přihrávce z nájezdu. Snaha byla marná, proto Bobři opět trestali. Využili k tomu chybu Andrýska, který u brány ztratil puk a Miroslav Varga bez problémů dorážel. Přerov se mohl dostat znovu soupeři na dostřel, avšak šance do konce druhé periody už nevyužil.

Do třetí části vlétl Přerov jako uragán a vypracoval si velké množství šancí. Proti průniku Janeby ještě Slovák zasáhl, ale pak už nestačil na střelu Kudělky, kterou před bránou šikovně tečoval Michal Rajnoch. Bobři mohli zanedlouho odpovědět z kombinace Coufala s Davidem Vargou, brankář Sklenář však vytáhl parádní zákrok. Zubři se poté začali ještě více tlačit k bráně soupeře a vyrovnání přišlo brzy. Vlček sice ještě tribuny nerozjásal, ale Michal Rajnoch už ano. Mladý talent tečoval ve vzduchu Blinkovu střelu a puk zapadl do brány. I přes protesty soupeře byl gól uznán a přerovský forvard se radoval z hattricku. Při nerozhodném výsledku šel zápas do prodloužení, v němž modrožlutí mohli několikrát udeřit, ale Goiš ani Vlček neskórovali. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, které se kvůli vyrovnanému stavu protáhly až do páté série. V ní krásnou tečku připravil Richard Brančík, jenž ukázkovým zakončením pod horní tyčku připsal na konto Zubrů ještě druhý bod.

Ohlasy trenérů

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov):
Jednoduché to nebylo a my jsme s tím celkem počítali. Valmez totiž před tímto zápasem neměl špatné výsledky. Dnes hrál velice dobře, hodně se zaměřil na obrannou činnost, kterou ještě podpořil brankář Slovák. Dvě třetiny to soupeři vycházelo a dokázal potrestat naše chyby. My jsme byli v těch čtyřiceti minutách velice laxní. Až ve třetí třetině jsme soupeře dostali pod velký tlak a dokázali jsme uhrát alespoň dva body. Sestava byla hodně slepená, což by se už během příštího týdne mělo zlepšit. Hodně se však nadřeme na gól, v koncovce je to teď bída.


Josef Málek (HC Bobři Valašské Meziříčí):
Pokud budou rozhodčí pískat hokejové zákroky, tak se budou hrát dobré zápasy, ale pokud do zápasů, v nichž se už o nic nehraje, budou vkládat svou hlavu, tak to vždy dopadne špatně. Třetí gól padl z vysoké hole a rozhodčí to dobře viděl. Pak dal na čárového, který nahlásil gól uznat. Mohlo být v závěru ještě větší drama, ale do nájezdů dotažený takový zápas, se divákům určitě musel líbit. My jsme před baráží rádi za každé takové utkání, ze kterého nejdeme se sklopenou hlavou. Přerovu bych chtěl na závěr popřát hodně úspěchů v play-off.

 
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
Alpine