Po vydařeném sobotním utkání se Žďárem nad Sázavou se hráči Valašského Meziříčí vrhli do série venkovních zápasů. První zavítali do nedalekého Nového Jičína, kde ale na soupeře nestačili. Hráči Ďáblů se během utkání dokázali prosadit hned osmkrát. Premiérově se také v bráně objevil Kryštof Ševců, který ke konci první třetiny vystřídal Davida Sachra.
2. liga - Východní konference 2022/23, 32. kolo, středa 25.1.2023, Zimní stadion Nový Jičín
8:1
(4:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Květoň (Hladiš), 16. Maliník (Lehečka, Květoň), 18. Lehečka (Váňa, Maliník), 19. Flok (Franek, Konečný), 28. Konečný, 40. Flok (Lehečka), 45. Konečný (Gebauer, Sluštík), 53. Váňa (Maliník) – 58. Křivohlávek (Vávra, Kozubík). Rozhodčí: Šutara – Gančařík, Hladík. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 359. Střely na branku: 48:29. Průběh utkání: 8:0, 8:1.
Nový Jičín: Šimonů (Hořejší) – Váňa, Hruška, Hladiš, Kožený, Holaň – Škarka, Gebauer, Konečný, Handl, Sluštík, Hilšer, Štefka, Flok, Květoň (C), Franek, Lehečka, Maliník.
Valašské Meziříčí: Sachr (19. Ševců) – Báchor (A), Sviták, Fojtík, Ďurkáč, Liss, Holiš, Kamas – Křivohlávek (C), Vávra (A), Martiník – Andris, Pokorný, Finsterle – Martinec, Vavřík, Kozubík – Bachánek, Kuchařík.

Zápas započal velice dynamickým vstupem týmu Nového Jičína, minutu po úvodní buly poslal za záda brankáře Valašského Meziříčí puk David Květoň. V následujícím čase se obě mužstva snažila aktivně přenést iniciativu na svou stranu a vznikalo pro brankáře těchto týmů spoustu nepříjemných situací, až nakonec v patnácté minutě se povedlo prosadit hráči Ďáblů Romanu Maliníkovi. Chvíli na to nezaostávali a přidali své trefy i Jakub Lehečka a Adam Flok.

V osmnácté minutě přišla změna na straně Bobrů v podobě vystřídání brankáře Davida Sachra. Krýt záda Valašskému Meziříčí si tak mohl poprvé vyzkoušet Kryštof Ševců.

Druhá část utkání se z počátku vyvíjela velmi aktivně. Hráči Bobrů si dokázali vytvořit spoustu šancí, snahy jim ovšem překazilo nařízené trestné střílení. Viktoru Konečnému se povedlo překonat soupeřova brankáře, a tak Nový Jičín odskočil Valašskému Meziříčí o pět gólů.

Ve druhé periodě stihl skórovat i Adam Flok, který necelou minutu před koncem překonal brankáře Bobrů bekhendovou kličkou a zvýšil náskok Nového Jičína.

V poslední části zápasu zapojili hráči Valašského Meziříčí všechny své síly a pokoušeli se odskok soupeře co nejvíce snížit. Ďáblové nakonec i díky Viktoru Konečnému a Vladimíru Váňovi posílili skóre svého mužstva na vedení osmi branek.

Bobři se i přesto nevzdávali a stále se pokoušeli dostat puk za záda Daniela Šimonů, nakonec se to podařilo Janu Křivohlávkovi pouhé tři minuty před koncem. Hráči Valašského Meziříčí, i přes jejich vytrvalost, dnešní zápas prohrávají za konečného skóre 8:1.

Robin Bacul (HK Ďáblové Nový Jičín): Kluci k utkání přistoupili zodpovědně. Zápas nám celkově sedl a jsme spokojení. Začalo nám to tam padat a hráči pak dostali klid na hokejky. Předvedli super výkon a doufám, že se tímto zápasem odrazíme k lepším výsledkům. Každá výhra je důležitá, ale po sérii porážek už jsme byli lehce psychicky dole, takže doufám, že to kluky nakopne k další práci. Na začátku jsme měli výborné akce a šli jsme do vedení 4:0. Škoda přesilovek, které nás ve druhé třetině trochu stáhly dolů, a útočných faulů. Jinak musím klukům pogratulovat a poděkovat za dobrý výkon. Od takového výkonu se musíme odrazit a pokračovat dále. Brankář dnes opět chytal výborně, jen mě mrzí, že po útočném faulu jsme dostali branku, zasloužil si čisté konto.