V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí se poprvé před nadcházející sezónou představili ve svém druhém přípravném zápase na domácím ledě, kde jim byl soupeřem v derby nejbližší celek druholigové skupiny co do počtu kilometrů, HC Nový Jičín. Bobři však po první třetině museli dotahovat náskok jediné branky svého soupeře. Ve druhé třetině však zásluhou Lukáše Bokroše, který se v týmu objevil po návratu z testů v prvoligovém Šumperku a novým útočníkem v týmu Valašského Meziříčí - Milanem Kopeckým, jenž má za sebou extraligové zkušenosti v dresu Českých Budějovic či Slavie Praha dokázali stav otočit. Hosté však následně v rychlém sledu vstřelili dvě branky a rozdíl jediného gólu ve prospěch novojičínských tak zůstal i po druhé periodě nezměněn. Do třetí třetiny však vstoupili Bobři famózně. Pomohli jim k tomu určitě i fanoušci, kteří je hlasitě podporovali. Bobři dokázali v poslední dvacetiminutovce vstřelit tři branky zásluhou Martina Ambruze, Pavla Lindušky a Milana Kopeckého. Valašské Meziříčí tak zvítězilo i ve svém druhém přípravném utkání .
2. kolo, úterý 16.8.2011
5:3
((0:1, 2:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 25. Bokroš (Kovář), 27. Kopecký (Bacul), 51. Ambruz (Kovář, Vašut), 52. Linduška (Dostál, Tatarčík), 59. Kopecký (Bokroš, Růčka) - 7. Andrýsek (Tomášek, Gebauer), 28. Toman (Zedník , Gulda), 31. Glabazna (Gebauer, Macháček) Vyloučení:5:3 Průběh utkání:0:1, 2:1, 2:3, 5:3
Valašské Meziříčí: Slovák(Vlachynský) - Mikel, Vašut, Růčka, Blažek, Musil, Ovšák, Dvořák - Martiník, Bacul R., Kopecký, Varga D., Kovář, Ambruz, Balga, Varga Mir.,Varga Mar., Dostál, Linduška, Tatarčík, Bokroš L
Nový Jičín:  Šrámek (Kozák) - Andrýsek, Chvostek, Slavík - Glabazňa, Štěpják, Gebauer, Toman M., Zedník P., Havlík, Tomášek, Uhlár, Rak, Horák, Bachor, Gulda, Skaloš, Macháček,, Krestan

Hned od začátku zápasu bylo vidět, že se jedná pouze o přátelský zápas před novou začínající sezónou. Obě na obou mužstvech bylo patrno, že se hráči teprve poznávají, popřípadě opět po dlouhé přestávce nalézají. A lépe se tohle povedlo mužstvu z Nového Jičína, které se dostalo do vedení již v sedmé minutě zápasu, když se před skrumáží před Slovákovou bránou vyznal nejlépe Martin Andrýsek a přesnou střelou poslal svůj tým do vedení. Poté hra opět upadla a kromě vyloučení Uhlára a Mikela těsně před koncem třetiny se nic závaznějšího nestalo.
Oproti tomu Bobři vletěli do druhé třetiny lépe, nejprve trefou Lukáše Bokroše a následnou trefou Milana Kopeckého šli do vedení. To ovšem domácímu Valašskému Meziříčí nevydrželo dlouho a během čtyř minut vedlo opět mužstvo z Nového Jičína, nejprve dokázal Slováka prostřelit Milan Toman a následně i Kamil Glabazňa. Po tomto góle oba celky vystřídaly své brankáře. Místo Kozáka v bráně hostů nahradil Šrámek a v brance Valašského Meziříčí vystřídal Slováka Vlachynský. Poté hra nabrala sinusovou tendenci a i přes snahy útočníků obou družstev si oba brankáři udrželi do konce třetiny čisté konto.
Stejnou písničkou začala i poslední třetina – šance na obou stranách a jistí brankáři. To se ovšem změnilo v půlce třetiny, když po dlouhodobějším tlaku ze strany Bobrů dokázal Kozáka prostřelit Martin Ambruz a bylo vyrovnáno. Necelé dvě minuty na to, šli Bobři opět do vedení, když dopravil kotouč za Kozákova záda Pavel Linduška. Definitivní tečku za zápasem uštědřil novojičínským hokejistům Milan Kopecký, jenž svou druhou trefou zpečetil výsledek zápasu na 5:3.

Jaroslav Stuchlík (HC Bobři Valašské Meziříčí)
Utkání se mi líbilo, překvapil mě svým dobrým výkonem soupeř, kterého jsem loni v zápasech neviděl. Nám tento zápas hlavně splnil vše, co se od přáteláků očekává, bylo tam nasazení, bojovnost. Byl jsem zvědavý i na jednotlivce, neboť se vrátil do týmu Lukáš Bokroš, kterého ještě znám ze Zlína. Momentálně máme přetlak útočníků a naopak nedostatek beků. Dnes se v zápase zranil Jakub Blažek, takže uvidíme, jak se o to kluci poperou i v dalších zápasech.