Skvěle se předvedli domácí Bobři proti Plamenům ze Žďáru nad Sázavou. Bobři sice od úvodu utkání otáčeli nepříznivé skóre, ale nakonec vytěžili vítězství 8:2 a přesvědčivě tak získali další tři body do tabulky. Produktivitu mužstva vyšperkoval svou první brankou mezi muži Šimon Kuchařík.
2. liga - skupina Východ 2019/2020, sobota 5.10.2019, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Žďár nad Sázavou
8:2
(3:1, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 9. Pořický (Ďurkáč), 13. Seidler (Dvořák), 20. Andris (Paťava, Žák), 24. Dvořák (Vaněk), 39. Paťava (Andris), 41. Andris (Vávra, Paťava), 46. Kuchařík, 49. Daněk (Žák, Ďurkáč) – 7. Pleva (Bureš), 30. Lojek (Adam, Gregar). Rozhodčí: Vaněk – Vengřín, Pospíšil. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 328. Střely na branku: 40:28. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 8:2.
Valašské Meziříčí: Slovák (Sachr) – Ďurkáč, Mikel, Kamas, Holiš, Báchor, Žák, Běhal – Dvořák (C), Daněk (A), Vávra, Seidler, Vaněk, Andris, Pořický, Kuchařík, Smrčka, Klímek, Martiník (A), Romančík, Paťava.
Žďár nad Sázavou: Čáp (Rulf) – Kadleček, Wasserbauer (A), Lojek, Pleva, Koželuh, Brož – Nečas, Bureš (A), Gregar, Kunstmüller, Knap, Kovářů, Medek, Jícha, Hromádka, Adam, Chlubna, Heinrich.

Herní projev domácího mužstva byl velmi aktivní a Žďár nad Sázavou musel od začátku vytvářet hodně snahy v obranném pásmu. Byli to ale první hosté, kdo se dostal do vedení. Domácí Klímek putoval na dvě minuty za katr a z přesilovky se pomalým, ale nepřehledným kotoučem prosadil kapitán Martin Pleva.

Bobři si hlavu dlouho nelámali. O dvě minuty později napřáhl z modré čáry Ďurkáč a Jakub Pořický nasměroval kotouč do víka Čápovy brány a srovnal skóre na 1:1.

Bobři těžili z aktivní hry i nadále a Plameny útočily vesměs jen z ojedinělých, přesto nebezpečných, brejků. Ve třinácté minutě šli hosté do čtyř a Dvořákova formace sehrála signál, na jejímž konci byl Petr Seidler, jehož do jasného zakončení v bezprostřední blízkosti brány nasměroval právě Petr Dvořák.

Bobři dlouho drželi vedení jednobrankové a vypadalo, to že za stejného stavu se půjde do kabin. Ovšem neukáznění hosté byli opět vyloučeni a velkou snahou se blýskl Tomáš Andris, který si před Janem Čápem počínal velmi důrazně a zvýšil, čtyři vteřiny před koncem první třetiny, vedení domácích na 3:1.

Po třech minutách druhé třetiny odskočili Bobři na 3 branky. Opět úřadovala první formace, kdy Rostislav Vaněk našel Petra Dvořáka, který zasadil do Čápovy branky čtvrtý zářez.

Ovšem disciplína Bobrů šla dolů. Domácí se nevyvarovali faulům a jeden z nich se jim v polovině zápasu vymstil. Když Žák pykal za držení, trefil se k tyči žďárský Martin Lojek a snížil na 4:2.

Bobři následně měli šanci odpovědět, když byli dvakrát po sobě vyloučení hosté. Gól se jim v početní převaze nepovedl vstřelit a ve 38. minutě museli sami opět bránit oslabení. To dokázali na výbornou a zanedlouho poté, co se Klímek vrátil z trestné lavice, zvedali domácí ruce nad hlavu.

Dvě minuty před koncem druhé třetiny se sehráli skvěle Tomáš Andris s Danielem Paťavou a druhý jmenovaný zakončil z první přímo mezi tyč a gólmana Čápa. Před závěrečným dějstvím panovalo skóre 5:2 ve prospěch valašského mužstva.

Třetí třetina už jen jednoznačně potvrdila převahu domácího mužstva. Hne po minutě hry vstřelil druhou dnešní Bobrů Tomáš Andris. Po pěti minutách se poprvé po třech sezónách trefil odchovanec Šimon Kuchařík a na konečných 8:2 završil ve 49. minutě Josef Daněk.

Lukáš Plšek (asistent trenéra HC Bobři Valašské Meziříčí): Dnešní hodnocení je jen pozitivní. Dali jsme 8 gólů a hlavně máme radost z toho, že 4 góly dali mladí kluci Paťava, Andris a Kuchařík. Na zápas jsme se připravovali hodně po psychické stránce, protože jsme chtěli uspět a přiblížit se špičce tabulky. Radost trvá samozřejmě jen do půlnoci, pak už myslíme na dalšího soupeře - páteční zápas v Hodoníně, odkud bychom si chtěli určitě nějaké body odvézt.