Skvělý kousek se znovu vydařil svěřencům trenéra Weintritta až v domácím prostředí. Valaši sehráli se Žďárem vyrovnanou partii a bojovném výkonu nakonec vystřelil vítězství Bobrů Dominik Raška. Valašské Meziříčí tak znovu uhájilo domácí prostředí a to rovnou proti lídrovi jižní skupiny.
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, 24., sobota 8.12.2018, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Žďár nad Sázavou
3:1
(1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Žák (Dvořák), 49. Raška (Martiník), 55. Martiník (Žák, Holiš) – 31. Bureš (Jícha, Čermák). Rozhodčí: Čuňočka – Kleprlík, Komínek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 211. Střely na branku: 29:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) – Žák, Váňa, Báchor, Ostrčil, Weintritt, Holiš – Vaněk, Dvořák, Seidler – Raška, Martiník (C), Dalajka – Andris, Daněk (A), Pořický – Kuchařík, Paťava.
Žďár nad Sázavou: Sláma (Vít) – Pleva (C), Lojek, Kolda, Kunstmüller (A), Hort, Koželuh – Čermák, Wasserbauer, Bureš – Kadlec, Stehlík (A), Prokš – Kuřítko, Jícha, Hasoň – Gregar, Krupka, Kovářů.

Do úvodu utkání vstoupily oba mančafty velmi aktivně, již od první minuty se hrál oku diváka lahodící hokej. První branky se diváci ve Valašském Meziříčí dočkali v šesté minutě, kdy si kotouč za brankou soupeře našel Dvořák, který jej před branku předložil nikým nebráněnému Michalu Žákovi, a obránce Bobrů zavěsil pumelicí přímo pod horní tyčku Slámovy klece - 1:0. Další průběh první periody byl ve znamení spálených šancí na obou stranách. Nebýt obou brankářů, nikdo z přítomných by se nedivil, kdyby skóre po první třetině bylo 3:3. Slovák i Sláma své týmy ovšem podrželi, a tak se do šaten odcházelo s jednobrankovým vedením Bobrů.

I druhá perioda pokračovala ve velmi svižném tempu z periody první. Obě mužstva předváděla kusy svého umění, na další branku jsme si ale museli počkat až do poloviny zápasu. Žďár ustál oslabení a ihned po jeho konci dokázal skórovat, když v zápase velmi aktivní Lukáš Bureš dokázal zakončit rychlou akci svého týmu a procedil kotouč až za záda Slováka - 1:1. Po gólu hostí tempo hry začalo lehce upadat a do konce třetiny Bobří hráz další branku neviděla.

Třetí část zápasu začala znovu velmi aktivně z obou stran. Znovu ale dominovali oba brankáři až do čtyřicáté deváté minuty. V té projevil cit pro týmovost Martiník, který už mohl zakončovat sám, ještě však předložil kotouč Dominiku Raškovi, který i se štěstím procedil puk pod betony Slámy - 2:1. O pár chvil později byli žďárští velmi blízko vyrovnání při velkém závaru před Slovákem, i ten ale Valaši ubránili a skóre tak stále mluvilo v jejich prospěch. Svou výhru definitivně potvrdili pět minut před koncem z hole Ondřejem Martiníka, jehož nenápadná střela k tyči zaplavala až za brankovou čáru - 3:1. Bobři konsolidovaně ubránili svůj dvoubrankovým náskok do konce zápasu a Bobří hráz tak zůstala znovu nedobyta.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): V posledních zápasech se pereme s koncovkou, což se v dnešním zápase potvrdilo. V první třetině jsme měli několik gólových šancí, které jsem nevyužili a následné třetiny jsme se trápili. Důležité je, že se nám podařil závěr, kdy jsme to strhli na naši stranu trpělivostí, bojovností a zaslouženě jsme vzali tři body.

Michal Konečný (SKLH Žďár nad Sázavou): Byl to další velice těžký zápas. Za stavu 1:1 rozhodují chyby a my jsme bohužel ty chyby udělali a jsme za to potrestaní. Snažili jsme se s tím něco udělat, ale domácí hráli velice dobře do obrany a nepřekonali jsme to. Je to druhý zápas, kdy jsme dali jeden gól a to rozhodlo. Ale jak jsem říkal, takovéhle zápasy rozhodují maličkosti a bohužel my jsme těch chyb udělali víc.