V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí nedokázali navázat na své předešlé dobré výkony z probíhajících přípravných zápasů a ve valašském derby podlehli na domácím ledě Vsetínu překvapivě vysokým rozdílem pěti branek. Už od prvních minut zápasu bylo patrné, že hosté oplývají větší rychlostí, bojovností a vyhrávají více osobních soubojů, tedy atributů, které rozhodují o úspěchu či neúspěchu v zápasech. Bobři se naopak po celý zápas nemohli dostat do svého tempa a i díky častým oslabením je soupeř trestal brankami v síti domácích brankářů. Sice je to stále jen příprava, ale do odvety musí Bobři zvýšit nasazení, pokud chtějí pomýšlet na zdárný úspěch. Vsetín tedy poprvé v historii porazil Valašské Meziříčí na jejich vlastním ledě. Za domácí se dokázali prosadit pouze Martin Ambruz a Jakub Musil.
5. kolo, pátek 26.8.2011
Vsetín
2:7
((1:2, 1:2, 0:3))
Branky a nahrávky: 12. Ambruz (Bokroš), 31. Musil (Ovšák, Bacul) - 2. Kubo (Vaněk, Vítek), 9. Vaněk (Korčák), 26. Kubo, 29. Hruška (Pečina), 44. Vitek (Vaněk, Šimek), 48. Vaněk, 57. Korčák (Spitzer) Rozhodčí: Husička Vyloučení: 11:5 Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:7
Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) - Ambruz, Vašut, Matuštík, Dostál, Mikel, Růčka, Balga, Blažek, Martiník, Bokroš, Musil, D.Varga, Mir. Varga, Linduška, Mar. Varga, Kopecký
Vsetín: Kohn (Hromada) – Spitzer, Farda, Mečiar, Mizera, Hruška O., Vaněk, Korčák, Rufer, Zúbek, Holík, Tesařík, Šimek, Vítek, Hegyi, Bajtek, Kubo, Dědek

Vsetín, i přes statistické neúspěchy na svého soupeře vlétnul hned ze začátku z ostra a hned to neslo své ovoce. Ve druhé minutě poslal Martin Kubo hosty do vedení. A soupeř dále tlačil na pilu, ovšem svatyně domácího brankáře Slováka odolávala, až v osmé minutě, po vyloučení Martiníka, dokázali vsetínští hráči navýšit zásluhou Daniela Vaňka svůj náskok na dvě branky. Valašskomeziříčští hokejisté se však odmítali vzdát a za tři minuty našel Martin Ambruz odpověď a snížil stav utkání na 1:2. I přes pár následných přesilovek se ovšem nic nestalo a Bobři šli do druhé třetiny s jednobrankovou ztrátou.
Ve druhé třetině místo toho, aby se Bobři snažili poučit ze svých předešlých chyb a snažili se zvrátit stav utkání, produkovali další chyby a z nich plynuly další góly, jako například ten Martina Kuby z další početní převahy. Poté přišla šance Bobrů, když si hostující Spitzer a Korčák odpykávali své dvouminutové tresty a Jakub Musil byl na svém místě a snížil stav utkání na 2:3. Vsetínští se ovšem nevzdávali a pár minut na to, dopravili do sítě Slováka další puk, který ovšem díky zásahu vysokou holí nemohl být uznán jako regulérní gól. Hosty tento okamžik, ale nesložil a hned se vpouštěli do dalších útoků na domácí bránu, úspěšný byl až ten Ondřeje Hrušky v třicáté osmé minutě.
Další branky za Vsetín vstřelil ve třetí třetině David Vítek Daniel Vaněk a konečný stav utkání, zpečetil v padesáté sedmé minutě utkání dorážkou do brány střídajícího Marka Netoličky Jiří Kořák. Vsetín tak prolomil smůlu na „Bobří hrázi“ a odváží si cenný skalp soupeře, kterého porazil teprve podruhé v historii, a poprvé na hostujícím ledě, a zvítězil tak 2:7!

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí):
Dnes jsme dostali asi velice prospěšnou „ťafku“, zaplať pánbůh, že to bylo v přátelském utkání. Hoši zjistili, že bez bojovnosti se nedá hrát žádný zápas, ani přátelský. Vsetín nás předčil ve všech činnostech, vyhrávali osobní souboje, v koncovce, v bránění obranné třetiny, naprosto ve všech herních aspektech a vyhráli naprosto zaslouženě tímto rozdílem. Navíc naše nekázeň, zbytečné fauly. Já doufám, že to ponaučení, které si z tohoto zápasu vezmeme, nám pomůže v dalších zápasech. Hráči Vsetína do toho dali srdíčko, měli výborný pohyb, nekomplikovali si život, hráli zodpovědně, udělali minimum chyb, zatímco my jsme dělali jednu za druhou.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín):
Na to jaké dnes bylo horko to utkání mělo dobré tempo po všechny tři třetiny. V koncovce jsme dnes měli trochu více štěstí než domácí. První a třetí třetinu jsme odehráli celkem dobře, ale posledních osm minut ze druhé třetiny jsme si nedrželi své místa, létali jsme nahoru a dolů a soupeř nás dostával pod tlak. Měli jsme více šancí než domácí a dokázali jsme je proměnit a proto jsme dnes vyhráli. Dnes skvěle zachytal Tomáš Kohn, který nahradil Lukáše Plška jenž měl tento týden pracovní školení.