Přípravné valašské derby tentokrát pro Vsetín
pátek 26.8.2011 | Michal Václav |

Přípravné valašské derby tentokrát pro Vsetín

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí nedokázali navázat na své předešlé dobré výkony z probíhajících přípravných zápasů a ve valašském derby podlehli na domácím ledě Vsetínu překvapivě vysokým rozdílem pěti branek. Už od prvních minut zápasu bylo patrné, že hosté oplývají větší rychlostí, bojovností a vyhrávají více osobních soubojů, tedy atributů, které rozhodují o úspěchu či neúspěchu v zápasech. Bobři se naopak po celý zápas nemohli dostat do svého tempa a i díky častým oslabením je soupeř trestal brankami v síti domácích brankářů. Sice je to stále jen příprava, ale do odvety musí Bobři zvýšit nasazení, pokud chtějí pomýšlet na zdárný úspěch. Vsetín tedy poprvé v historii porazil Valašské Meziříčí na jejich vlastním ledě. Za domácí se dokázali prosadit pouze Martin Ambruz a Jakub Musil.

5.kolo, pátek 26.8.2011
HC Bobři Valašské Meziříčí2:7((1:2, 1:2, 0:3))VHK ROBE Vsetín
Branky a nahrávky: 12. Ambruz (Bokroš), 31. Musil (Ovšák, Bacul) - 2. Kubo (Vaněk, Vítek), 9. Vaněk (Korčák), 26. Kubo, 29. Hruška (Pečina), 44. Vitek (Vaněk, Šimek), 48. Vaněk, 57. Korčák (Spitzer) Rozhodčí: Husička Vyloučení: 11:5 Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:7
HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) - Ambruz, Vašut, Matuštík, Dostál, Mikel, Růčka, Balga, Blažek, Martiník, Bokroš, Musil, D.Varga, Mir. Varga, Linduška, Mar. Varga, Kopecký
VHK ROBE Vsetín: Kohn (Hromada) – Spitzer, Farda, Mečiar, Mizera, Hruška O., Vaněk, Korčák, Rufer, Zúbek, Holík, Tesařík, Šimek, Vítek, Hegyi, Bajtek, Kubo, Dědek

Komentář k zápasu

Autor: Jan Kramář
Vsetín, i přes statistické neúspěchy na svého soupeře vlétnul hned ze začátku z ostra a hned to neslo své ovoce. Ve druhé minutě poslal Martin Kubo hosty do vedení. A soupeř dále tlačil na pilu, ovšem svatyně domácího brankáře Slováka odolávala, až v osmé minutě, po vyloučení Martiníka, dokázali vsetínští hráči navýšit zásluhou Daniela Vaňka svůj náskok na dvě branky. Valašskomeziříčští hokejisté se však odmítali vzdát a za tři minuty našel Martin Ambruz odpověď a snížil stav utkání na 1:2. I přes pár následných přesilovek se ovšem nic nestalo a Bobři šli do druhé třetiny s jednobrankovou ztrátou.
Ve druhé třetině místo toho, aby se Bobři snažili poučit ze svých předešlých chyb a snažili se zvrátit stav utkání, produkovali další chyby a z nich plynuly další góly, jako například ten Martina Kuby z další početní převahy. Poté přišla šance Bobrů, když si hostující Spitzer a Korčák odpykávali své dvouminutové tresty a Jakub Musil byl na svém místě a snížil stav utkání na 2:3. Vsetínští se ovšem nevzdávali a pár minut na to, dopravili do sítě Slováka další puk, který ovšem díky zásahu vysokou holí nemohl být uznán jako regulérní gól. Hosty tento okamžik, ale nesložil a hned se vpouštěli do dalších útoků na domácí bránu, úspěšný byl až ten Ondřeje Hrušky v třicáté osmé minutě.
Další branky za Vsetín vstřelil ve třetí třetině David Vítek Daniel Vaněk a konečný stav utkání, zpečetil v padesáté sedmé minutě utkání dorážkou do brány střídajícího Marka Netoličky Jiří Kořák. Vsetín tak prolomil smůlu na „Bobří hrázi“ a odváží si cenný skalp soupeře, kterého porazil teprve podruhé v historii, a poprvé na hostujícím ledě, a zvítězil tak 2:7!

Ohlasy trenérů

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí):
Dnes jsme dostali asi velice prospěšnou „ťafku“, zaplať pánbůh, že to bylo v přátelském utkání. Hoši zjistili, že bez bojovnosti se nedá hrát žádný zápas, ani přátelský. Vsetín nás předčil ve všech činnostech, vyhrávali osobní souboje, v koncovce, v bránění obranné třetiny, naprosto ve všech herních aspektech a vyhráli naprosto zaslouženě tímto rozdílem. Navíc naše nekázeň, zbytečné fauly. Já doufám, že to ponaučení, které si z tohoto zápasu vezmeme, nám pomůže v dalších zápasech. Hráči Vsetína do toho dali srdíčko, měli výborný pohyb, nekomplikovali si život, hráli zodpovědně, udělali minimum chyb, zatímco my jsme dělali jednu za druhou.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín):
Na to jaké dnes bylo horko to utkání mělo dobré tempo po všechny tři třetiny. V koncovce jsme dnes měli trochu více štěstí než domácí. První a třetí třetinu jsme odehráli celkem dobře, ale posledních osm minut ze druhé třetiny jsme si nedrželi své místa, létali jsme nahoru a dolů a soupeř nás dostával pod tlak. Měli jsme více šancí než domácí a dokázali jsme je proměnit a proto jsme dnes vyhráli. Dnes skvěle zachytal Tomáš Kohn, který nahradil Lukáše Plška jenž měl tento týden pracovní školení.

 

Zápasový servis

 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
CIE Automotive