Premiérové vystoupení ve Druhé lize v nové sezóně mají za sebou svěřenci trenéra Weinritta, kteří k prvnímu duelu zajížděli na led Nového Jičína. Po velmi vyrovnaném průběhu utkání si nakonec odvezli premiérový bod právě oni, když zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých o vítězství Valachů rozhodl nový kapitán Tomáš Brunec.
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, středa 12.9.2018, Zimní stadion Nový Jičín
2:3sn
(1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 17. J. Sonnek (Palacký), 53. Slovák – 43. Vaněk (Ostrčil), 48. Pořický (Žák), rozh. náj. Brunec. Rozhodčí: Vaněk – Mikšík, Novák. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Nový Jičín: Hlaváč (V. Sonnek) – Adamík, Már, Hruška (C), Kysučan, Beutl, Metelka, Gřesík – Palacký, Palička, Krupa, Pecha, Málek, Lehečka, Chvostek (A), Zedník (A), Michel, J. Sonnek, Slovák, Irgl.
Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) – Ostrčil, Baroš, Holiš, Weintritt, Báchor, Váňa, Žák – Hořanský, Brunec (C), Koňařík, Vaněk, Peška, Pořický, Seidler, Andris, Kývala, Dvořák, Martiník (A), Daněk (A), Dalajka.

Do úvodního utkání nové sezóny vstoupili aktivněji hráči Valašského Meziříčí. Ani pokus nového kapitána Brunce a následné dorážky nebo střela Vaňka úvodní branku duelu neznamenaly. Bobři i nadále pokračovali v aktivní hře, jejich pokusy však troskotaly na nepřesných pokusech nebo brankáři Hlaváčovi. Po polovině první periody se osmělili k většímu útočení i novojičínští.

Paradoxně to byl ale ve 14. minutě Hořanský, kdo se dostal do největší šance hostí, jeho bekhendový blafák ale na Hlaváče nezabral. Další velké šance měli k dispozici domácí Irgl s Michelem, ani oni ale nebyli úspěšní. Přesto se domácí tři minuty před koncem první třetiny dočkali Jan Sonnek byl před brankovištěm úplně sám a po přesné přihrávce Palackého poslal ranou z první svůj tým do vedení - 1:0. Tenhle stav vydržel už do konce první části utkání, a tak do šaten odcházeli o něco spokojenější domácí.

Druhá třetina pokračovala v nastaveném tempu z té první. Ani Nový Jičín, ani Valašské Meziříčí však nedokázali překonat brankáře soupeře i přes několik dobrých šancí. Na přelomu druhé periody měl možnost zasunout kotouč do prázdné branky jeden z domácích po skvělé práci Chvostka, byl ovšem neúspěšný. Do konce druhé části se vyskytly ještě gólovky na obou stranách. Ani přečíslení Dvořáka s Bruncem nebo únik domácího Jiří Slováka neznamenaly změnu ve skóre.

Z třetí periody uběhly pouze dvě a půl minuty a Bobři konečně vyrovnali stav duelu. Rostislav Vaněk se v brankovišti zorientoval po nahození Ostrčila nejrychleji a dokázal černou gumu dostat včas za Hlaváčova záda - 1:1. Valachy první vstřelená branka nakopla a hnali se za otočením vývoje utkání, což se jim také o necelých pět minut později povedlo. Jakub Pořický prokázal instinkt zabijáka, když si našel propadlý kotouč za Hlaváčovými zády a dorazil jej bezpečně do branky - 1:2.

Novojičínští se ale samozřejmě nevzdali. Od poslední inkasované branky si nadále vytvářeli slibné příležitosti a osm minut před koncem znovu srovnali stav zápasu. Jiří Slovák využil chyby obrany Bobrů a po uvolnění se v útočném pásmu zamířil na vzdálenější tyč a přesnou ranou trefil do černého - 2:2. S blížícím se koncem třetí třetiny přibývala opatrnost na hokejkách na obou stranách a duel dospěl až do prodloužení.

Prodloužení toho příliš atraktivního nepřineslo. Oba mančafty hrály s velkým klidem a spíše čekaly na samostatné nájezdy. V těch nakonec zvítězili po brankách Dvořáka, Vaňka a vítězného zásahu kapitána Brunce Valaši z Bobří hráze a připsali si tak premiérové dva body v nové sezóně.