První zápas série pro Valašské Meziříčí!
sobota 3.3.2018 | Daniel Gargulák |

První zápas série pro Valašské Meziříčí!

K prvnímu utkání předkola play-off se postavili na Bobří hrázi hráči Bobrů a Ďáblů. Valaši působili po většinu zápasu dominantnějším dojmem a zaslouženě si dokráčeli pro první vítězství v sérii s Novým Jičínem. Předkolo se nyní přesouvá do Nového Jičína, kde se odehraje druhé utkání v pondělí od 18:00.

ČF1, sobota 3.3.2018
HC Bobři Valašské Meziříčí4:0(1:0, 0:0, 3:0)HK Nový Jičín
Branky a nahrávky: 16. Brunec (Pokorný), 43. Brunec (Pokorný), 45. Pořický (Žák), 59. Hořanský (Dvořák). Rozhodčí: Šutara – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 4:0.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Šafránek (Plšek) – Báchor, Žák, Rudl, Horyna, Jenáček, Váňa, Mikel, Hajda – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (A), Pokorný, Pořický – Hořanský, Daněk, Kývala – Studený (C), Martiník (A), Dalajka.
HK Nový Jičín: Slovák (Bechný) – Adamík, Tomeček, Hruška (A), Běhal, Janiczek, Foltýn, Már – Chvostek (A), Kocián (C), Uhlár - Kafka, Gebauer, Motloch - Málek, Pecha, J. Sonnek - Podlaha, Palička, Irgl - Krupa.

Komentář k zápasu

Autor: Daniel Gargulák

Valašské Meziříčí mělo mnohem aktivnější vstup do utkání, který si drželo po celé první dějství. Hned v první minutě navíc měli možnost přesilové hry, ve které svého soupeře dusili, branku však ze svého tlaku nevytěžili. Čtvrtá minuta znamenala první velkou příležitost Bobrů. Pořickému však nesedla střela před odkrytou brankou a trefil pouze přesunujícího se Slováka do dolní části branky. Valaši byli nadále aktivnějším mužstvem, jejich tlak utlumilo až čtyřminutové vyloučení Kývaly za vysokou hůl. Oslabení však Bobři ubránili se vší vervou a nedovolili Novému Jičínu skórovat.

V jedenácté minutě měli domácí další příležitost přesilové hry. Tato přesilovka se jim však nedařila dle představ a nedostali se k větší šanci. Po konci oslabení se ke slovu poprvé v zápase dostali i Ďáblové. Po kombinaci v útočném pásmu však byli brzy obrání obránci Bobrů a ti zakládali další útočné snažení. V šestnácté minutě se z ničeho nic objevili v útočném pásmu druhá útočná formace Valachů, které se podařilo vsítit první branku utkání. Pokorný našel nenápadnou přihrávkou před brankovištěm Tomáše Brunce, který dostal puk až za Slovákova záda - 1:0. Vaněk měl o dvě minuty později na holi druhou branku Bobrů, tváři v tvář Slovákovi však minul brankové zařízení. Zbytek třetiny už se dohrál v klidnějším tempu a Valašské Meziříčí odcházelo do šaten s jednobrankovým náskokem.

Začátek druhé periody patřil pro změnu hostům z Nového Jičína, kteří do druhé dějství nastoupili jako vyměnění a začali s Bobry držet krok. I přes větší množství šanci Ďáblů oproti první části převzali otěže duelu po několika úvodních minutách opět svěřenci trenéra Weintritta. K největší šanci se ale paradoxně dostali před polovinou utkání hosté. Motloch našel zpoza brány svého volného spoluhráče ve mezikruží, ten však ranou z první minul konstrukci brány, a tak nemohl pomýšlet na úspěch svého pokusu.

Novojičínští se ještě před třicátou minutou dostali k další přesilové hře, kterou však nezvládli dle představ a Valaši se v pořádku ubránili. Bobři znovu začali přebírat otěže zápasu a díky své aktivitě dostali možnost dvou přesilových her, ve kterých ale nebyli příliš úspěšní. Zbytek druhé periody se odehrál spíše v bojovném duchu na obou stranách a ani jeden z mančaftů už si nevypracoval vyloženou příležitost. Obě mužstva tak i po druhé třetině odcházela do šaten s jednobrankovým vedením Bobrů.

Poslední perioda začala zpočátku nenápadně a Bobři v prvních pěti minutách přidali další dvě branky. Nejprve vypracoval Pokorný Tomáši Bruncovi jeho druhou branku v utkání na stříbrném podnose, když se sám prokličkoval do útočného pásma až před Slováka. Druhý jmenovaný už poté neměl problém poslat puk do horní část Slovákovy svatyně - 2:0. Další branka Valachů přišla jen o dvě minuty později. Jakub Pořický nahodil kotouč na Slováka na úrovni brankové čáry a nepozorný Slovák si jej srazil sám za svá záda - 3:0. Ďáblové se stále snažili s utkáním něco udělat, nemohli se však dlouho usadit v útočné třetině zvlášť proto, že Bobři skvěle bránili jejich přechod na modré čáře.

V padesáté čtvrté minutě už se Bobři radovali ze své čtvrté branky. Hlavní rozhodčí však dobře viděl, že kotouč nepřešel brankovou čáru a gól správně neuznal. Zbytek průběhu poslední části přinesl vyloučení na obou stranách. Nový Jičín svou výhodu nesehrál vůbec dobře a většinu přesilovky strávil ve své třetině. Bobři naopak tu svou odehráli na jistotu s cílem nevyrobit zbytečnou chybu. Ďáblové to ještě minutu a půl před koncem zkusili bez brankáře a Bobři se v této herní situace prosadili počtvrté. Do prázdné branky nakonec po nahození Dvořáka dovezl kotouč Adam Hořanský a udělal definitivní tečku za prvním utkáním série.

Ohlasy trenérů

Oba trenéři se vyjádří po konci série.
 

Zápasový servis

 
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
Alpine