Stoupající forma Valašského Meziříčí potvrzena i u nejjižnějšího soupeře! Bobři vybojovali překvapivé vítězství na půdě druhého Hodonína, který dokázali porazit rozdílem tří branek. Postupně se za Valašské Meziříčí prosadilo šest různých střelců, lví podíl na vítězství měl ale také výborně chytající brankář Šurý, který přiváděl útočníky Drtičů k šílenství, když vychytal nespočet střeleckých příležitostí.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 14. kolo, středa 25.10.2017, Zimní stadion Václava Nedomanského
Hodonín
3:6
(0:1, 3:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 28. Hajný (Černohous, Charvát), 34. Jurča (Vaněk, Haloda M.), 37. Jurča (Mojžíš) – 3. Pokorný (Hryciow, Pořický), 29. Daněk (Matějka), 38. Mikel, 40. Kývala, 59. Pořický (Matějka), 60. Matějka (Daněk). Rozhodčí: Slavka – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 6:7, navíc Peslar (HOD) 10 min. osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 38:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:6.
Hodonín: Haloda O. (Štěpanovský) – Sedlák, Kužílek, Peslar, Mojžíš (A), Haloda M., Žabčík, Miklík – Charvát, Hložánek, Romančík, Vrána, Peš (C), Sajdl (A), Kuba, Matula, Jurča, Hajný, Černohous, Kadlec, Vaněk
Valašské Meziříčí: Šurý (Plšek) – Mikel, Hryciow, Baroš, Žák, Weintritt, Váňa, Hladiš – Pokorný, Brunec (A), Peterka, Matějka (A), Studený (C), Pořický, Kývala, Daněk, Dalajka

Hned první dvě minuty utkání nabídli domácí Drtiči svému soupeři přesilovku pět na tři. Bobři ji dokázali pár sekund před třetí minutou první třetiny využít, když se před brankovištěm zorientoval po nahození Hryciowa nejrychleji Dominik Pokorný a zasunutím černé gumy za Halodu poslal svůj tým do vedení.

Domácí se v dalším průběhu třetiny snažili o srovnání skóre. Šurého se ale nepodařilo překonat Matulovi, Jurčovi, ani nikomu jinému z týmu Drtičů. Naopak v 17. minutě byl vyloučen Peslar na deset minut za nesportovní chování a oslabil tak svůj tým na velkou část zápasu. Ani Bobrům, ani Drtičům se nepodařilo překonat brankáře soupeře, a tak se šlo do šaten za jednobrankového vedení Valašského Meziříčí.

Úvodní minuty druhé periody nabídly hru přelévající se rychle z jedné strany na druhou. Více šanci si vytvářeli hosté z Valašska, byl to ale Hodonín, kdo ve 28. minutě dokázal srovnat stav utkání. Po úspěšném forčekingu dokázal po sérii přihrávek najít mezeru v Šurého výstroji Jakub Hajný. Stav byl tedy opět nerozhodný a začínalo se od začátku.

Netrvalo ale ani půl minuty a Valaši si vzali vedení zpět. Matějka zkusil překvapit Halodu nahozením. Tomu kotouč jen vypadl před sebe, kde si jej nejrychleji našel Josef Daněk a pohotově jej poslal za brankáře domácích. Bobři tak znovu vedli o jeden gól.

Drtiči si znovu vytvářeli spoustu střeleckých příležitostí. Všechny však zastavoval skvělý brankář Šurý. Přece jenom se ale Drtičům podařilo dostat kotouč mezi tři tyče, když znovu ve 34. minutě utkání srovnal stav Petr Jurča po kombinaci s Vaňkem. Po necelých třech minutách si vzal Hodonín vedení poprvé vedení na svou stranu. Nebyl to nikdo jiný, než Petr Jurča, který přidal svůj druhý gól v utkání a poslal tak Jihomoravany do vedení.

Do konce druhé periody zbývali zhruba tři minuty a Bobři se nadechli k velkému obratu ještě před jejím koncem. Nejprve se ve 38. minutě trefil od modré čáry Miroslav Mikel, aby půl minuty před koncem třetiny obrátil znovu skóre na stranu hostů Martin Kývala. Ten se ze všech hráčů zorientoval nejrychleji v mele před brankou Halody a našel cestu pro kotouč do jeho svatyně. Po konci druhé třetiny tak šli znovu Bobři do šaten s jednobrankovým vedením.

Drtiči hned v úvodu poslední části základní hrací doby začali velmi aktivním tempem hry. Vytvářeli si tlak a vypracovali si několik dobrých střeleckých pokusů. Všechny však zastavoval výborně chytající brankář Šurý nebo impotence hodonínských střelců. Třetí třetinu navíc začala kouskovat řada vyloučení.

Poslední fáze poslední periody nabídla napětí na obou stranách. Za brankou Šurého se tři minuty před koncem do sebe pustili Mikel s Matulou. Hlavní rozhodčí poslal oba hráče na trestnou lavici zchladit hlavy. Drtiči si dvě minuty a patnáct sekund před koncem vyžádali oddechový čas, po kterém ještě ponechali brankáře Halodu hlídat svou svatyni.

Valaši ale na nic nečekali a rozhodli o své výhře za tři body minutu a půl před koncem, když využili chyby obránce Drtičů na modré čáře Matějka s Jakubem Pořickým, který překonal gólmana domácích popáté v utkání. Ze strany Valašského Meziříčí to ale nebylo vše. Šest sekund před koncem upravil kosmeticky stav Jan Matějka trefou do prázdné branky. Bobři tak vytěžili veledůležité tři body na jihu Moravy a dotáhli se zase o něco blíž na své soupeře v tabulce.