Technika udělila Bobrům lekci z produktivity
sobota 16.11.2013 | redakce |

Technika udělila Bobrům lekci z produktivity

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí si chtěli po nevydařeném valašském derby spravit chuť na brněnské Technice. První třetinu sice domácí hráči prohráli jednobrankový rozdílem, nicméně ihned ve druhé části proměnil trestné střílení Miroslav Varga a vyrovnal stav utkání. Že to ovšem bylo ze strany Bobrů vše nikdo asi nečekal. Hosté druhou část jasně ovládli a přidávali jednu branku za druhou, když se na své branky ani nikterak "nenadřeli". Konečný výsledek rozdílu šesti branek sice situacím na ledě neodpovídal, ale je určitě k zamyšlením nad produktivitou a přístupu hráčů k utkáním!

19.kolo, sobota 16.11.2013
HC Bobři Valašské Meziříčí1:7(0:1, 1:5,0:1)HC Technika Brno
Branky a nahrávky:21. Mir.Varga – 12. Benýšek (Kozák), 29. Česnek (Fadrný), 30. Odehnal (benýšek), 33. Zábranský (Bělohlávek, Látal), 38. Látal (Benýšek), 39. Česnek (brzobohatý), 60. Kozák Rozhodčí: Kika – Matěj, Velinský Vyloučení: 1:2 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:7
HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (41.Netolička) – Ferenc, Hartmann, Heča, Kvapil, Tomiga, Randýsek, Slovák, Kubáč, Kundera, Martiník, Matějek, Matušenko, Prycl, Baroš, Škutchan, Varga D., Varga Mar., Varga Mir.
HC Technika Brno: Novák, Chvátal – Habrovec, Dittricch, Klimeš, Štindl, Zapletal, Havíř, Maršálek, Čtvrtníček, Zábranský, Fadrný, Česnek, Kozák, Benýšek, Odehnal, Brzobohatý, Bělohlávek, Látal

Komentář k zápasu

Autor: ToKa

HOKEJ: HC Bobři po neúspěšném valašském derby ve Vsetíně přivítali soupeře z Brna. Přijela VSK Technika.

Diváci, kterých dorazila zhruba dvoustovka, očekávali, že se domácí pokusí navázat na předchozí dvě utkání, ve kterých hráči oplývali bojovností a nasazením. A museli být zklamaní, protože opak byl pravdou.

V 1. třetině, stejně jako ve zbývajicí části zápasu, se na ledě nic zajímavého neodehrávalo. Mužstva se utápěla v nepřesnostech a v přístupu při bránění a přechodu modrých čar bylo patrné, že se hraje "na jistotu". Hostům se ale přece jenom branku vstřelit podařilo, když po takové tradiční akci soupeřů - zavezení puku až ke gólmanovi, střele a nedůrazu obránců při dorážení - otevřel skóre Benýšek - 0:1. Úvodní část zápasu tak i skončila. Fanouškům mnohem větší radost a přísun adrenalinu přinášel o pauze pohled na televizní obrazovku, kde se odehrávala čtyřhra o Davis Cup.

V druhé části nejprve hned na samotném počátku dokázal Mirek Varga využít trestné střílení (1:1) a zdálo se, že přetahovaná o výsledek bude pokračovat. Nestalo se. Gól domácím žádnou energii do žil nevlil, spíše na některé hráče zapůsobil jako omamný prostředek. Technika si výraznou převahu na ledě nevytvořila, a přesto dokázala v průběhu zbývající části třetiny nastřílet pět gólů ! A těžko se popisuje jakých. Nedůraz, nepřesnost, propadání v osobních soubojích, slabší den brankáře - tyhle všechny atributy předváděli Bobři a byli za to řádně ztrestáni. Po zaznení sirény byl pohled na ukazatel skóre pro domácí kotel žalostný - 1:6.

Do poslední fáze zápasu vyměnil trenér Vavrečka gólmany, patrně proto, aby dále nesnižoval sebevědomí Slovákovi, a tak si dnešní premiéru odbyl Netolička. Zhostil se ji slušně, i přesto, že Technika už zápas v klidu dohrávala a tlak na vstřelení dalších branek snížila. Domácí se snažili výsledek utkání korigovat, ale dnes by musel kouč Bobrů vyměnit snad ještě všechny útočné lajny, aby se něco stalo. Útoky domácích se pravidelně rozbíjely o obrannou hráz hostů, jako mořský příboj o skály. Když se pak na konci utkání trefil po divném odrazu puku o mantinel hostující Kozák, definitivně uzavřel pro Valachy prapodivné utkání - 1:7.

Dnes Bobři zklamali. Těžko hledat příčiny, proč se někteří hráči po ledě jen "klouzali", bojovnost a nasazení připomínalo spíše zápas veteránů, než snahu o odraz ze dna tabulky. Nejočividnějším faktorem, že tomu tak bylo, je například statistika vylučování. Ta vesměs odráží až přehnané nasazení hráčů. V něm hosté vyhráli také, dvířka domácí povětšinou jen mrzla. Zvážit důvody a najít řešení, musí teď realizační tým a vedení klubu. Konec základní části se pomaloučku blíží.

 

Zápasový servis

Preview

Reportáž

 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
CIE Automotive