Svěřenci trenéra Weintritta mají za sebou další ubojované vítězství. Dramatický průběh celého utkání nakonec rozsekl devět minut před koncem vítěznou brankou Petr Dvořák, aby jej góly do prázdné branky v závěru následovali Pořický s Bruncem. Po dvou prohraných duelech tak Valaši znovu vítězí a připisují si tři body do tabulky skupiny Východ.
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, sobota 13.10.2018, Zimní stadion Valašské Meziříčí
6:3
(2:1, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 2. Dubnický (Žák), 9. Baroš (Žák), 38. Vaněk (Dvořák, Seidler), 51. Dvořák (Seidler, Vaněk), 59. Pořický (Daněk), 60. Brunec – 13. Slovák (Palička, Chvostek), 36. Slovák, 46. Palička (Már). Rozhodčí: Slavka – Wesley, Kučera. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 278. Střely na branku: 28:25. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 6:3.
Valašské Meziříčí: Šurý (Netolička) – Váňa, Báchor, Žák, Baroš, Holiš, Jenáček – Brunec (C), Daněk (A), Pořický – Vaněk, Dvořák, Seidler – Andris, Martiník (A), Dubnický – Dalajka, Kuchařík, Kamas.
Nový Jičín: V. Sonnek (Kohn) – Adamík, Metelka, Hruška (C), Tomeček, Beutl, Már – Zedník (A), Lehečka, Poruba – Chvostek (A), Palička, Slovák – Málek, J. Sonnek, Pecha – Krupa, Gřesík, Irgl.

Do začátku první části vstoupili svěřenci trenéra Weintritta gólově. Hned ve druhé minutě se v útočném pásmu uvolnil Matěj Dubnický, aby vůbec první střelou Bobrů v zápase hned překonal brankáře Sonnka přesným pokusem pod vyrážečku - 1:0. Novojičínské v dalším průběhu třetiny svazovala nedisciplinovanost, a jedné z poskytnutých výhod dokázal využít Vojtěch Baroš, který dokázal dopravit černou gumu za bezmocného Sonnka po jeho předchozím zákroku betonem v reakci na střelu Žáka - 2:0.

Hosté se ale začali vyrovnávat s tempem hry Valachů a ve třinácté minutě snížili stav duelu. Domácí obraně ujel Jiří Slovák, který dokázal naznačením kličky propasírovat puk mezi betony Šurého, a kotouč se zastavil až za brankovou čárou domácí svatyně - 2:1. Do konce třetiny se začala hra více kouskovat, a ani jedno z mužstev už si nedokázalo vypracovat větší gólovou příležitost. Do šaten tak odcházeli o něco spokojenější Bobři, kteří měli v zádech jednobrankový náskok.

Druhá třetina začala znovu velmi bojovně na obou stranách. Obě mužstva se však dlouho nemohla dostat do výraznější šance, ze které by dokázaly vsítit branku svému soupeři. 29. minuta nabídla sporný moment v podobě neuznané branky Valachů. Tu nejprve po krásné kombinaci druhé formace hlavní rozhodčí uznal. Po protestech hostí a poradě se svými kolegy ale nakonec branku odvolal pro její docílení kopnutí nohou. A o pět minut později se na druhé straně radovali novojičínští.

Svůj druhý přesný zásah přidal Jiří Slovák, který využil zmatků Šurého, zmocnil se kotouče a dopravil jej do prázdné branky – 2:2. Bobři ale nenechali na odpověď čekat příliš dlouho. O necelé dvě minuty později využil přesilovou hru Rostislav Vaněk, jehož dorážka byla z jejich velkého množství v brankovišti nakonec úspěšná - 3:2. Jednobrankový náskok vydržel svěřencům trenéra Weintritta až do konce druhé části, a tak i po jejím konci odcházeli znovu do šaten o něco spokojenější.

Už ze začátku třetí periody se začalo na ledě přiostřovat. Jediným vyloučením to však v úvodu třetí části odnesli Brunec s Metelkou. Ve 47. minutě si Valaši nerozebrali dobře útočící hráče a Filip Palička zůstal před Šurým úplně sám. Tam jej zpoza brány našel Már, a útočník Ďáblům zavěsil přesně do levého horního růžku - 3:3. Minutu po polovině poslední periody šli domácí ale znovu do vedení. Centr druhé formace Petr Dvořák si našel kotouč potulující se u brankoviště, aby jej dostal za záda Sonnka a poslal tak Bobry znovu do vedení - 4:3.

O dvě minuty později byl v dalším z mnoha samostatných úniků Vaněk, jehož soupeř zastavil nedovoleně, a hlavní rozhodčí nekompromisně nařídil trestné střílení. To se útočníkovi v modrém dresu příliš nepovedlo a stav tak zůstal nezměněn. Po velmi vyrovnaném průběhu přidali Bobři ještě dvě branky v závěru do prázdných branek z holí Jakuba Pořického a Tomáše Brunce, kteří tak ze zápasu v konečném skóre udělali na první pohled jednoznačnější záležitost, než jak tomu ve skutečnosti opravdu bylo. Valaši dnešní vítězství odmakali ze všech sil a udělali tak při nejmenším radost Václavovi Studenému, který se přišel s Bobry na utkání s Novým Jičínem oficiálně rozloučit.

Jiří Weintritt (Valašské Meziříčí): Dnes jsou to tvrdě vydřené tři body. Během zápasu jsme měli tři samostatné nájezdy, kde jsme si potřebovali pomoci gólem, což se bohužel nestalo. Ten závěr byl ale příkladně odbojovaný a vítězství jsme šli naproti.