Valašské derby opět pro Vsetín

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejistům Valašského Meziříčí se nepovedla odveta za debakl v posledním zápase loňského roku a ze vsetínského Lapače opět odjeli bez jediného bodu. Tak jako v minulém zápase se vsetínským podařilo vstřelit dva slepené góly v první třetině čímž se dostali do pohody a vedení už během zápasu nepustili. Bobrům se zásluhou Heči a Davida Vargy podařilo vstřelit v průběhu zápasu alespoň dvě branky, které však na vítězství zdaleka nestačily, protože Slovák v brance Valašského Meziříčí kapituloval celkem pětkrát.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 30. kolo, sobota 5.1.2013
Vsetín
5:2
(2:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 15. Tichý (Mikšovský, Hruška P.), 15. Zůbek (Farda, Vrba), 31. Podešva (Farda, Zúbek), 59. Vrba (Vodák, Podešva) - 24. Heča (Vajda), 48. Varga D. (Varga Mar.) Vyloučení: 9:12 Využití: 3:0 V oslabení: 1:0 Rozhodčí: Obadal - Smilek, Goňa Diváků: 1621 Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Vsetín: Hromada - Farda, Vrba, Vrána, Tichý, Vodák, Tesařík, Žabčík - Zúbek, Podešva, Mikšovský - Vítek, Hruška O., Hruška P. - Kajaba, Holík, Brezáni - Daněk, Kývala, Štrbík.
Valašské Meziříčí: Slovák - Heča, Kolovrátník, Kvapil, Lyzák, Maršálek, Mikel, Vajda - Ambruz, Coufal, Knebl, Lehečka, Martiník, Máša, Prycl, Smetana, Šoula, Varga Mar., Varga Mir., Varga D., Voznica.

Páté valašské derby této sezóny odstartovalo svižně a již v první minutě si oba brankáři stihli sáhnout na puk. Vážnější šanci však přinesla až minuta 6., ve které se při vlastním oslabení dostal k opuštěnému kotouči Brezáni a nikým nebráněn vypálil dělovku z levého kruhu. Ta však bohužel pro domácí směřovala mimo. V následujících minutách měli více ze hry domácí. Na Slováka v bráně to postupně zkusili Petr Hruška z úhlu či Vodák s Tesaříkem a Vrbou od modré.

Důvod k radosti však měli Vsetínští až v 15. minutě, kdy z hranice pásma vypálil přes klubko těl Juraj Tichý a zavěsil přesně pod víko – 1:0. Uplynout stihlo pouhých 28 vteřin a bylo to již o dvě branky! Zúbek dostal ukázkovou příhru do jízdy, podél pravého mantinelu se přes tři pásma protáhl až před Slováka a s přehledem zavěsil nad klečícího brankáře. Ke konci první části mohl při probíhající přesilovce snížit náskok Vsetína ještě Kvapil, svou střelou od modré však mířil přesně do Hromady. Do první přestávky tak v lepším rozpoložení odcházeli Vsetínští.

Druhou dvacetiminutovku odstartovalo vyloučení Vrby, hosté však při této početní převaze nedokázali domácího brankáře významněji potrápit. O to úspěšnější však byli po jejím vypršení. V čase 23:23 poslal Heča kotouč z pravé strany a ta prošla mezi betony Hromady. Což se promítlo do obrazu hry v následujících minutách. Brankou povzbuzený Valmez jakoby dostal novou chuť a častěji se dostával k zakončení před vsetínského brankáře.

V polovině druhé části však hosty přibrzdila dvě krátce po sobě jdoucí vyloučení, což pomohlo Vsetínu k znovunabytí herní převahy a důležitému využití jedné z přesilovek. Ve 31. minutě se po pěkné kombinaci napřáhl Jan Podešva a z pravého kruhu překonal Slováka střelou nad lapačku. O dvě minuty později mohl stejný hráč definitivně zlomit odpor hostí, avšak šikovnou přihrávku nedokázal v těsné blízkosti Slováka zužitkovat. Konec druhé třetiny byl značně poznamenán vyloučeními na obou stranách, změnu na ukazateli skóre to však již nepřeneslo.

Ani třetí třetina nezačala jinak. Postupné vyloučení hráčů z obou stran prověřilo natrénované přesilovkové kombinace, další branka zápasu však padla až při rovném počtu hráčů. Při hře 4 na 4 trefil Vrána od modré Mikšovského před odkrytou klecí jen do bruslí, ten se však stihl rychle zorientovat a černým nesmyslem znovu rozvlnil síť Slovákovu. Mohlo se zdát, že o osudu utkání je za stavu 4:1 již rozhodnuto. Hostům z Valašského Meziříčí se však za pouhých 16 vteřin podařilo odpovědět! David Varga projel kluzištěm jako nůž máslem a zavěsil do šibenice.

Poslední desetiminutovka přinesla hned pět vyloučení, a protože čtyři z nich byly na straně hostí, měli Bobři cestu za případným zdramatizováním utkání hodně obtížnou. Vsetín si naopak své vedení již podržel, a když v 59. minutě přidal pátou branku ránou z mezikruží Vrba, bylo již jisté, že si Vsetínští z prvního novoročního utkání důležité tři body odnesou. Valašské Meziříčí oproti tomu do roku s třináctkou na konci příliš úspěšně nevstoupilo, reparát však může složit již ve středu proti soupeři z Přerova.

Viktor Hlobil (Vsetín): „Každý možná čekal, že zase vyhrajeme 7:0. My jsme se ale na soupeře pečlivě připravovali. Každý zápas je jiný a Bobři se na nás také nachystali jinak, než posledně. Na rozdíl od předchozího vzájemného utkání do toho dnes soupeř šel a dohrával nás. Nám se ale podařilo vstřelit dva důležité góly. V průběhu druhé třetiny jsme měli pasáže, kdy jsme si nedrželi své posty a nechali se přečíslovat. Naštěstí to soupeř neproměnil. Jakmile jsme dali gól na 3:1, hra se zklidnila. Poslední třetinu jsme už odehráli velmi dobře.“

Josef Málek (Valašské Meziříčí): „Pro nás bylo dnešní utkání jedno z těch, jaké nás v nejbližší době budou čekat. Předpokládáme, že takto se bude hrát baráž. Už s ní počítáme. Těžko teď uděláme čtyřicet bodů. Abychom někoho přeskočili, to by muselo mužstvo v tabulce před námi omdlít. Chystáme se zkrátka na závěr sezony. Může se stát to, co se stalo dneska, že se do situace vloží rozhodčí. Nemůžeme hloupě faulovat, naopak je třeba myslet na to, že musíme hrát v pěti. V plném počtu hráčů na ledě nás dnes Vsetín příliš nepřehrával, dal čtyři góly v přesilovkách a jeden ve vlastním oslabení. Z naší strany to byl ale odbojovaný zápas a my potřebujeme sezonu ukončit s takovými výkony, abychom do baráže nešli se svěšenou hlavou.“