První venkovní měření sil nevyšlo Valašskému Meziříčí vůbec dle představ. Svěřenci trenéra Doboše se v něm sice ujali vedení, otěže zápasu ale velmi brzy převzali domácí a o svém vítězství definitivně rozhodli gólovou smrští ve druhé polovině druhé třetiny. Bobři budou mít šanci na reparát na domácím ledě opět ve středu proti Novému Jičínu.
2. liga - skupina Východ 2020/2021, 3. kolo, sobota 26.9.2020
Žďár nad Sázavou
8:4
(2:2, 5:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. Kovářů (Heinrich), 15. Čermák (Gregar, Adam), 27. Adam (Jícha), 29. Čermák (Půža), 35. Adam (Gregar, Čermák), 37. Heinrich (Bureš, Kovářů), 39. Gregar (Půža, Pleva), 58. Štola (Kadleček, Jícha) - 4. Kajaba (Křivohlávek, Žák), 20. Vávra (Kajaba, Žák), 51. Pořický (Finsterle, Báchor), 56. Finsterle (Kobylík, Andris). Rozhodčí: Brzobohatý - Musil, Štěrba. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 7:2, 7:4, 8:4.
Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) - Bazala, Lojek, Vašíček, Čermák, Macek, Pleva (C), Půža (A) - Čermák, Jícha, Gregar, Kovářů, Štola, Kadleček, Adam, Bureš (A), Heinrich.
Valašské Meziříčí: Slovák (37. Sachr) - Holiš, Báchor, Žák (A), Hajda, V. Pernický, Kobylík, Pavlas - Urban, Slovák, Křivohlávek, Andris, Pořický (A), Vávra (C), Kuchařík, Kajaba, Vavřík, Stodůlka, Finsterle, Urbanec.

Lukáš Plšek (asistent trenéra HC Bobři Valašské Meziříčí): Dnes se mi to nehodnotí dobře, protože výsledek neodpovídá předvedené hře. Nám uteklo jen pár minut ve druhé třetině a to rozhodlo. Je pravda, že čtyři góly jsme dostali po individuálních chybách, ale do útoku není co vytknout. Měli jsme přes 40 střel a dali opět čtyři góly, ale musíme být zodpovědnější v obraně. Je mi líto našich gólmanů, kteří chytli za ty dva zápasy spoustu čistých tutovek, ale psychicky se na obou muselo střídání projevit.