Archiv

archiv článkůarchiv aktualit

V červnu 2011 vyšly tyto články:

1.6.Valašské Meziříčí bude hostit 3. ročník hokejového kempu CHMIMichal Václav, Jakub NiklV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V termínu 24.7. - 29.7.2011 proběhne na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí již 3. ročník hokejového kempu pod záštitou Hockey Ministries International /HMI za účasti bývalých světových hráčů a trenérů z NHL.
3.6.Přípravné zápasy mužů před sezónou 2011/2012Michal VáclavHC Bobři Valašské Meziříčí sehrají jako již tradičně před začátkem každé nové sezóny své přípravné zápasy na druholigovou soutěž. Bobři se postupně utkají s týmy Uherského Hradiště, Nového Jičína, Piešťan a Vsetína. Kromě slováckého týmu se pořadatelství s dalšími soupeři bude vždy měnit.
6.6.Okénko do minulosti: zastřešený stadion, noví hráči a myšlenky na postup do 2. ligyMichal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Redakce Bobrů zmapuje cestu hokejistů Valašského Meziříčí od poslední sezóny před zastřešením stadionu, přes úvodní ročníky po zrekonstruovaném zimním stadionu až po současnost. Jako první na řadu tak přichází připomenutí poslední sezóny hokejistů TJ Valašské Meziříčí ještě v krajském přeboru Zlínského a Olomouckého kraje doplněnou následujícím ročníkem "pod střechou" a cestu hokejistů kvalifikací o II. NHL. Určitě je zajímavé si připomenout historii starou již téměř 10 let a trochu se poohlédnou zpět okénkem do minulosti. Představit si hráče, kteří tehdá oblékali dres Valašského Meziříčí a které dnešní návštěvníci druholigových bojů již nemusí znát.
9.6.Okénko do minulosti: Valašské Meziříčí vybojovalo v sezoně 2003/2004 postup do 2.ligyMichal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V dalším díle „okénka do minulosti“ se podíváme na sezónu, která byla pro valašskomeziříčské hráče, vedení klubu, fanoušky i samotné město velice úspěšná a zlomová. Valašské Meziříčí v sezoně 2003/2004 postupuje přes složitou kvalifikaci a baráž poprvé v historii do druhé národní hokejové ligy.
13.6.Okénko do minulosti: Postup zúročil naši dlouhodobou práci, říká meziříčský prezident Josef Vávra Michal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V jeho tváři se mísilo vyčerpání s obrovskou úlevou. Ve své kanceláři rozléval šampaňské, zatímco o pár metrů dál duněla hudba a pot se mísil s dýmem vítězných doutníků. Prezident valašskomeziříčského hokejového klubu Josef Vávra prožíval svůj hokejově asi nejradostnější večer. Všichni, kteří mají něco společného s valašskomeziříčským hokejem si po postupu zhluboka oddychli, souhlasíte? "Tak to docela určitě. Začátek baráže se nám povedl a když se podíváme na celý její průběh, tak jsme zatím prohráli jediné utkání, a to v druholigové Chrudimi. Musím se přiznat, že tak dobré výsledky jsem nečekal. Několik zamotaných výsledků nás dostalo do situace, že dnes jsme hráli existenční zápas. Jediný gól minutu a půl před koncem nás nakonec do ligy posunul. Pokud by skóroval Jičín, nemusely by nám stačit ani čtyři body z posledních dvou zápasů. V prvních dvou třetinách se možná na hráčích projevila ta veliká odpovědnost, byli nervózní. Nejvíce asi brankář Bureš. Naprosté absolutorium zaslouží diváci. Měli jsme plný dům a obecenstvo hnalo kluky neustále dopředu. Jsme všichni hrozně šťastní, že to dobře dopadlo. Je to zúročení dlouholeté práce mnoha a mnoha lidí." Autorem článku zveřejněným v roce 2004 na hokej.cz je Michal Trávníček.
16.6.Okénko do minulosti: Jan Janáček - muž, který poslal Valašské Meziříčí do druhé ligy Michal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Běží předposlední minuta klíčového duelu o postup do 2.ligy. Domácí Valašské Meziříčí začíná další přesilovku, ale u kotouče jsou hosté z Jičína. Vyrážejí vpřed, neboť remíza v tomto zápase nic neřeší. Puku se však zmocňuje domácí obránce Kunčický a v tom okamžiku je mezi trojicí Meziříčských a hostujícím brankářem Poláčkem pouze jeden obránce. Kunčický přiťukává doleva Janu Janáčkovi a ten střelou ze šesti metrů otevírá domácím bránu 2.ligy. Autorem článku zveřejněným v roce 2004 na hokej.cz je Michal Trávníček.
20.6.Okénko do minulosti: První sezóna ve 2.lize znamenala pro Valašské Meziříčí baráž o udrženíMichal VáclavHokejový oddíl z Valašského Meziříčí poprvé od svého založení vstupuje do druhé ligy. Soutěž, o kterou se vedení, sponzoři či město pokoušeli již po dobu dvou předchozích sezón. Zimní stadion je již rok zastřešen a klub má tedy konečně podmínky na kvalitní hokej. Valašské Meziříčí napříč všemi věkovými kategoriemi může hrát dobrý hokej i na ligové úrovni. Že však úvodní nováčkovská sezóna nebyla pro Meziříčí vůbec jednoduchá si můžeme připomenout v následujícím článku.
23.6.Okénko do minulosti: Ve Valašském Meziříčí nakonec spokojenost Michal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Nováček východní skupiny 2.ligy, Bobři z Valašského Meziříčí, přece jen zachránil druholigovou příslušnost. V průběhu sezony mužstvo dokonce atakovalo pozice, zajišťující play-off. Nakonec však muselo bojovat, stejně jako vloni, v baráži. Celou sezonu zhodnotil trenér mužstva Svatopluk Hermann , muž s extraligovými zkušenostmi, které získal v dresu pražské Sparty, Trenčína či Vítkovic. V extralize působil celkem devět let, působil i v zahraničí a v dresu Havířova si zahrál i s jedním ze svých nynějších svěřenců, Romanem Sedlákem. Autorem článku zveřejněným v roce 2005 na hokej.cz je Michal Trávníček.
27.6.Okénko do minulosti: postup do play-off, duo Vlach - Jaškin a trenér TabaraMichal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V dalším článku nazvaném "okénko do minulosti" si již tentokrát připomeneme sezónu 2005 - 2006, které byla v očích vedení klubu, hráčů, trenérů i sponzorů úspěšná, co do statusu týmu, který hrál druhou ligu teprve druhou sezónu. Do týmu přišli zkušení hráči společně s novým trenérem, kteří dokázali pro Valašské Meziříčí zajistit historicky první PLAY-OFF ve druhé lize. Pojďme si tuto sezónu ve kratce na chvíli připomenout...
30.6.Brankář Jiří Slovák novou posilou BobrůMichal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ve středu, 29.6.2011 byla podepsána nová hráčská smlouva pro nadcházející sezónu 2011/2012 s brankářem Jiřím Slovákem. Bývalý gólman druholigového "A" týmu Prostějova či Nového Jičína tak bude moci dokazovat své kvality i v dresu Bobrů. Věříme, že svými výkony, které předváděl v předešlých ročnících pozvedne mužstvo v tabulce co nejvýše a bude tak velkou posilou valašskomeziříčského mužstva v brankovišti. Hostování z mateřské Olomouce bylo vedením klubu HC Bobři vyřízeno do 30. 4. 2012.


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS