archiv článkůarchiv aktualit

V lednu 2009 vyšly tyto články:

Další stránky
1>>
31.1.Bobři protrhli krizi a porazili Techniku BrnoVAL - TEC 7:5, 36.kolo | Michal Berg, Richard ZuzaňákPo pěti porážkách se Bobři konečně radují z výhry. Techniku Brno porazili 7:5, nicméně po první třetině to na přerušení neúspěšné série nevypadalo. Hosté vedli 4:1 a premiéra v dresu Bobrů nevyšla mladému zlínskému brankáři Hamplovi. Do druhé třetiny jej ale vystřídal Krumpoch a domácím se podařilo průběh zápasu otočit. Jednu z branek vstřelila i nová posila útočník Lukáš Bokroš, Pavel Šebesta zaznamenal čtyři kanadské body.
28.1.Ukončí Bobři na Hané sérii proher?STE - VAL 3:1, 35.kolo | Michael VoráčValašské Meziříčí se podruhé v letošní sezóně představí na ledě Šternberku. S tímto nelehkým soupeřem máme na jejich ledě pokaždé velké trápení. Naposledy jsme se na Hané představili koncem listopadu, kde jsme pouze remizovali a poté v prodloužení vyhráli. Ukončí Bobři krizi a vyhrají ve Šterberku?!
28.1.Krize Bobrů pokračuje, prohráli i na ledě ŠternberkaSTE - VAL 3:1, 35.kolo | Ondřej Kubát, Michal BergŠestá porážka Bobrů v řadě přišla na ledě Šternberka. Domácí šli do vedení v první třetině dvěma brankami, na začátku třetí části přidali třetí a kontrolovali vývoj zápasu. Valašskému Meziříčí se podařilo snížit až v poslední minutě, když se prosadil uzdravený Pavel Šebesta. Při očekávané kontumaci zápasu Opavy v Uničově tak aktuálně patří Bobrům až čtvrtá příčka v tabulce. V sobotu hostí na svém ledě Techniku Brno.
25.1.Série nezdarů pokračuje, Bobři doma podlehli PřerovuVAL - PRE 5:6, 34.kolo | Karel Petr, Ivo RaiskubV pátem zápase v řadě nedokázali Bobři svého soupeře porazit a potvrdili tak, že úvod roku je nezastihl v optimální formě. Bez nemocného Šebesty sice proti Přerovu vedli 3:1, pak ale hosté průběh zápasu otočili a i když tatarčík ještě srovnal na 4:4, dvě slepené branky Přerova ze začátku třetí části rozhodly o tom, že Valašské Meziříčí nezíská v zápase ani bod. Další šanci na protržení smolné série mají Bobři ve středu ve Šternberku.
25.1.Dostávali jsme laciné branky, říká trenér Sedlák.VAL - PRE 5:6, 34.kolo | Aleš NovotnýObrovské chyby v obraně a také spousta laciných gólů po střelách z větší vzdálenosti. Na to vše si po utkání nejvíce stěžoval trenér meziříčských Bobrů Roman Sedlák. Jeho tým ale měl v první třetině zápas velmi dobře rozehraný a vedl už 3:1. „Měli jsme dobrý vstup do zápasu stejně jako v minulém utkání ve Žďáru nad Sázavou. I dnes jsme začali skvěle, ale potom jsme dostali hodně laciných gólů do naší branky," řekl po zápase.
24.1.Zubři míří na ValašskoVAL - PRE 5:6, 34.kolo | Tomáš PeroutkaValašské Meziříčí si za poslední čtyři zápasy přisalo pouhý jeden bod a nachází se ve svízelné situaci, kdy nedokázali vyhrát ani na ledě posledního Velkého Meziříčí. Zubrům z Přerova se dařilo o poznání lépe, když dokázali přehrát Hodonín 3:4 na samostatné nájezdy a poté i Orlovou 5:2.
20.1.Do Žďáru vyjímečně v úterýZNS - VAL 5:4, 33.kolo | Michael VoráčPo třech prohraných zápasech zajíždějí hokejsté Valašského Meziříčí již dnes do Žďáru nad Sázavou. Žďár je prozatím na 12. místě tabulky. Budou Bobři držet krok se Šumperkem a stále bojovat o první místo?
20.1.Ze Žďáru bez boduZNS - VAL 5:4, 33.kolo | Michael Voráč, Martin KrásnýZe začátku zápasu to vypadalo, že by Valašské Meziříčí mohlo prolomit svoji smůlu. Po gólech Šebesty a Sochorka vedli Bobři 2:0. Jenomže neubránili svůj náskok a třema brankami složili Žďárští Bobry k zemi. I když Bobři dokázali srovnat skóre, ohni z Posázaví zvýšili svůj náskok dvěma brankami a to Valašské Meziříčí nedokázalo stáhnout. Nakonec jedou Bobři domů bez bodu.
17.1.Prvním dobyvatelem se stal ProstějovVAL - PRO 2:4, 32.kolo | Michael Voráč, Richard ZuzaňákNeuběhlo ani týden a Bobři se opět setkali s Jestřábama. Bohužel ani napodruhé nedokázali hokejisté Valašského Meziříčí porazit 14. tým tabulky HK Jestřábi Prostějov. Zápas se vyvíjel po celou dobu lépe pro Prostějov, až na malé škobrtnutí. Ten po brankách Dostála a Janečky vedl 2:0. Všichni víme jak dokážou bobři kousat a jak mají ostré zuby. Během jedné minuty dokázali domácí výsledek vyrovnat. To bylo ze strany Valašského Meziříčí vše. Nakonec odjeli jako první se skalpem šťastnější Jestřábi, kteří vyhráli 4:2.
16.1.Prostějovští Jestřábi míří na Valašsko VAL - PRO 2:4, 32.kolo | Tomáš PeroutkaOd posledního vzájemného souboje s Jestřáby Prostějov neutekl ani týden a už tu máme odvetu, která se odehraje v sobotu 17.1. na ledě Valašského Meziříčí. Bobři na zápas, který se odehrál minulou neděli v Prostějově, nevzpomínají zrovna v dobrém. Jestřábi vletěli do hry s velkou vervou a již po první třetině vedli 3:0. Ačkoliv hráči Valašského Meziříčí v dalších dvou třetinách náskok snižovali, zápas skončil výhrou 5:4 pro domácí.
14.1.Velké Meziříčí potvrdilo zlepšenou formu, Bobři vezou domů jen bodVEL - VAL 2:1, 31.kolo | Michal BergPo Hodonínu a Technice Brno dokázal doposud poslední tým tabulky sebrat body i Bobrům když ve středečním zápase zvítězil po samostatných nájezdech 2:1. Skvělému brankáři Betincovi ve službách Velkého Meziříčí se podařilo vstřelit pouze jediný gól, v polovině zápasu se prosadil Rostislav Zrník. O výhře domácích po nájezdech rozhodl kanonýr Nekvasil. Bobři mohou toto zaváhání napravit doma v sobotu proti Prostějovu.
13.1.Ve středu jedou Bobři do Velkého MeziříčíVEL - VAL 2:1, 31.kolo | Michal BergExpertem na Velké Meziříčí, nejbližšíého soupeře valašskomeziříčského týmu, je v dresu Bobrů David Varga. V prvním vzájemném zápase v sezóně rozhodl minutu před koncem o vítězství 4:3, v domácím duelu se na výhře 5:3 podílel třemi brankami. V tomto zápase, hraném před měsícem, si kanadských bodů připsal při kapitán Pavel Šebesta. Trefí se David Varga i nyní? Zápas ve Velkém Meziříčí začíná ve středu v 18:00.
11.1.Jestřábí letka nesestřelena, měla ale namálePRO - VAL 5:4, 30.kolo | Michael Voráč, Marcela NadymáčkováDramatický konec měl poslední zápas základní části, kdy Valašské Meziříčí zajíždělo do Prostějova. Jestřábi zaútočili na Bobra zostra. Diváci tak mohli vidět po první třetině na světelné tabuli výsledek 3:0. To vše se změnilo během jedné minuty. Na 3:2 snížili Glas a Krisl. Důležitý gól Jestřábů vsítil v přesilové hře Samuel Raymond a vrátil Prostějovů dvoubrankové vedení. Nakonec tak odjeli Bobři domů s prázdnou.
10.1.Poslední zápas základní části na ledě Prostějova PRO - VAL 5:4, 30.kolo | Tomáš PeroutkaPo valašském derby čeká Bobry poslední zápas v základní části a to na ledě čtrnáctého celku tabulky, tj. Jestřábi Prostějov. Zatímco valašsko-meziříčským první příčka v základní části již neuteče, Prostějov může s pořadím do nadstavbové části ještě zamíchat. Soupeř Bobrů navíc přes Vánoce výrazně posílil.
8.1.Návštěva na derby přispěla k dobré věciMichal BergU příležitosti hokejového derby mezi Valašským Meziříčím a Vsetínem byla, jak bylo předem avizováno, předána část výtěžku z prodeje vstupného ve prospěch zraněného hokejisty Rožnova pod Radhoštěm Petra Šotka. "Během zápasu předal předseda klubu pan Vávra spolu s kapitánem Pavlem Šebestou 10 000 Kč bratrovi zraněného hokejisty," uvedl manažer HC Bobři Petr Kovář.
5.1.Dlouho jsme se nemohli dostat k vlastní hře, říká Ondřej MartiníkVAL - VSE 4:2, 29.kolo | Michal TrávníčekBěží poslední minuta valašského derby. Domácí Bobři vedou nad Vsetínem 3:2, ale hosté nasadili k power play a usazují se před Krumpochovou brankou. V šeru dýmového oparu se kotouč odráží do středního pásma. Ondřej Martiník (na snímku) má sice metrovou ztrátu na Pavla Rajnohu, ale zároveň ještě dostatek času, aby jej přebruslil a zavěsil puk do prázdné vsetínské branky.
4.1.Bylo to derby se vším všudy, shodli se oba trenéřiVAL - VSE 4:2, 29.kolo | Michal BergVyhecovaný zápas se šťastnějším koncem pro domácí přineslo druhé valašské derby v této sezóně. Vyprodaný stadion hnal oba týmy dopředu a jiskřilo se i na ledě. „Je pravda, že to bylo dost vyhecované. Na hráče asi dopadla i atmosféra z hlediště," řekl po zápase trenér Bobrů Roman Sedlák. V podobném duchu se nechal slyšet i jeho protějšek Viktor Hlobil, trenér Vsetína. "Bylo to však derby se vším všudy."
3.1.Třetí třetina rozhodla derbyVAL - VSE 4:2, 29.kolo | Václav Trávníček, Michal BergPřestože měli domácí Bobři v derby více ze hry, po dvou třetinách vedli díky výbornému výkonu brankáře Plška hosté 0:1, když se trefil ve 40. minutě Marek. Domácí ale ve třetí třetině našli na vsetínského brankáře recept a čtyřmi brankami potvrdili svou dominanci v soutěži. Postupně skórovali Sochorek, Tatarčík, Kratěna a do opuštěné branky Martiník.
2.1.Pohár starosty města vyhráli naši dorostenciMichael VoráčPo vánočních svátcích hostilo naše město turnaj O pohár starosty města Valašského Meziříčí. Turnaje, který má již dlouholetou tradici, se zůčastnili týmy VHK Vsetín, Uherský Ostroh a Studénka.
2.1.Roman Sedlák: O motivaci máme postaránoVAL - VSE 4:2, 29.kolo | Michal BergHned první zápas v novém roce a takový zájem. Třetího ledna nastoupí Bobři v derby proti Vsetínu a zápas bude sledovat vyprodaný zimní stadion. "O motivaci máme určitě postaráno," říká trenér Roman Sedlák. "Nejen tím, že je to derby se Vsetínem, ale také tím, že bychom se chtěli co nejdéle udržet na prvním místě tabulky." Utkání začíná ve Valašském Meziříčí v sobotu v 17:00.