archiv článkůarchiv aktualit

V lednu 2012 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
31.1.Bobry čeká derby s Novým JičínemNJI - VAL 3:2, 40.kolo | Jan KramářPo nepovedeném zápase ve Frýdku-Místku budou skládat Bobři reparát na ledě Nového Jičína. Tímto zápasem ukončí šňůru čtyř venkovních zápasů. Nový Jičín se v současné době nachází na nelichotivé předposlední příčce tabulky, nicméně i tak bojuje stále o playoff s Frýdkem-Místkem a Uherským Hradištěm, na které ztrácí šest, respektive pět bodů. Oproti tomu hostující Bobři mají svou sedmou příčku jistou, mají však matematickou šanci poskočit na místo šesté Opavy, s tou může být ovšem po tomto kole definitivní ámen a Bobrům bude definitivně přisouzena sedmá příčka k určení výchozího soupeře do playoff.
30.1.11.ročník školy bruslení !Michal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - HC Bobři Valašské Meziříčí pořádají již v pořadí 11. ročník školy bruslení. Tato škola je pro kluky i holky od školky až po školou povinné bez ohledu na výši věku. Neváhejte, vezměte své děti a přijďte na zimní stadion ve Valašském Meziříčí získat základy techniky bruslení od erudovaných trenérů klubu a hráčů "A" týmu Bobrů.
29.1.Musíme zlepšit přístup k utkáním, říká obránce Luděk RůčkaFRM - VAL 4:2, 39.kolo | Jakub NiklV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po nepovedeném zápase ve Frýdku-Místku jsem požádal o dojmy z utkání obránce Luďka Růčku, který většinu sezony strávil na marodce. S Luďkem jsme si povídali nejen o zápase, ale i o jeho zdravotním stavu nebo přípravě na play-off. Více se dočtete v tomto článku.
28.1.Bobři podlehli Frýdku - Místku, rozhodly využité přesilovky domácích FRM - VAL 4:2, 39.kolo | Michal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři z Valašského Meziříčí po dvou velice dobrých utkáních na ledě soupeřů tentokrát zavítali na led Frýdku - Místku, který v tabulce drží prozatím osmé, poslední postupové místo do play-off. Proto byl tento zápas pro domácí velice důležitým, neboť při zisku bodů mohli frýdečtí odskočit svým pronásledovatelům. Bobrům vůbec nevyšla první třetina ve které inkasovali dvakrát. Následně se domácí hráči trefili ještě jednou a otáčet nepříznivý stav tří branek už bylo pro hostující hráče velice těžké. Dokázali sice zásluhou dvou branek Radima Haase snížit na rozdíl jednoho gólu, nicméně domácí hokejisté si již výsledek pohlídali a připisují si do tabulky tři body. Bobři se v dalším utkání a celkově ve čtvrtém v pořadí na ledě soupeřů setká v "malém derby" ve středu s celkem Nového Jičína.
27.1.Dalším cílem Bobrů je Frýdek-MístekFRM - VAL 4:2, 39.kolo | Jan KramářBobři po dvou úspěšných venkovních zápasech na ledě Vsetína a Uherského Hradiště zajíždějí k dalšímu venkovnímu zápasu do „oblíbeného“ Frýdku-Místku. Ten zatím drží poslední postupové místo do playoff, o které se bije s Novým Jičínem a právě Uherským Hradištěm, které porazili Bobři v minulém kole. Frýdek-Místek tedy bude chtít s určitou platností vydolovat ze zápasu nějaké body. I přes to, že má na Nový Jičín náskok 3 bodů a na již zmiňované Hradiště náskok ještě o 2 body větší, ovšem oproti němu má o jeden zápas odehraný více.
25.1.Bobři potvrdili vzrůstající formu a zvítězili i na ledě Uherského HradištěUHR - VAL 1:5, 38.kolo | Michal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři z Valašského Meziříčí potvrdili vzrůstající formu po vítězném valašském derby a připisují si do druholigové tabulky další důležité tři body. Tentokrát svěřenci trenéra Jaroslava Stuchlíka zajížděli na Slovácko na led Uherského Hradiště, které hostující Valaši vyhráli po výtečném výkonu všech formací 5:1. Za hosty se v zápase trefil dvakrát obránce Milan Ovšák a po jedné trefě přidali útočníci Roman Rác, Martin Ambruz a Marek Knebl. V bráně hostů se tentokrát představil Václav Vlachynský, který několikrát vychytal domácí útočníky a přispěl tak významnou měrou k zisku cenných bodů.
24.1.Bobři zajíždějí na led Uherského HradištěUHR - VAL 1:5, 38.kolo | Jan KramářPo úspěšném nedělním zápase na Lapači se vydávají valašskomeziříčští hráči na led Uherského Hradiště. Hradiště se v současné době nachází na předposlední příčce tabulky, nicméně stále bojuje o poslední volné místo do playoff, které momentálně okupuje Frýdek-Místek, který má na Uherské Hradiště náskok pouhých 4 bodů, což není zrovna mnoho, navíc má Hradiště oproti Frýdku jeden zápas k dobru.
22.1.Bobři vezou z Lapače opět všechny body!VSE - VAL 2:5, 37.kolo | David FabiánV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí opět dokázali zvítězit ve Valašském derby a ukončili tak sérii porážek. Začátek zápasu byl přitom velice rozpačitý a Bobři sehráli první desetiminutovku téměř celou v oslabení z toho dvouminutovku ve třech. Přesto se právě Bobři dokázali díky využité přesilovce dostat do vedení. Zlomový byla druhá třetina, ve které se skóre navýšilo až na 0-4. Přestože se poté Vsetín na chvíli dostal na dostřel, protože do přestávky dokázali domácí vstřelit dva góly, ve třetí třetině přidali Bobři pátou branku, po které už zápas připomínal spíše boxerský turnaj. O branky Bobrů se postarali Michal Vodný, Mira Varga, dvougólový Radim Haas a Marek Knebl.
22.1.Mám u Bobrů více volnosti a prostoru na ledě, říká olomoucká posila Radim HaasVSE - VAL 2:5, 37.kolo | Jakub NiklV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po vítězném derby utkání na Vsetíně jsem požádal o dojmy útočníka Radima Haase, který si připsal dva góly a dvě asistence. Radim je ve ValMezu zapůjčen formou střídavých startů z prvoligového Oloumouce. S Radimem jsme si povídali nejen o derby, ale i o jeho výkonech v dresu s Bobrem na prsou. Více se dočtete v tomto článku.
20.1.Valašské derby je opět zde! Bobři zajíždějí na VsetínMichal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisty Valašského Meziříčí čeká v neděli v pořadí již čtvrté valašské derby letošní sezóny. Utkání, které Bobři dokázali na ledě Vsetína během tří sezón vzájemného měření sil pokaždé vyhrát. Vsetínští již na jednu metu dosáhli – a to zvítězit na ledě Valašského Meziříčí již v prvním měření sil letošní sezóny. Další dvě utkání však již opětovně vyhráli Bobři. Vzájemné měření sil je tedy 10:1 pro Bobry.Prodlouží tedy Bobři svá vítězná utkání proti tomuto soupeři, nebo se budou radovat domácí hokejisté? To vše se dozvíme v utkání, na které se oba tábory fanoušků a hráčů těší, v neděli, 22. ledna od 17.30 na zimním stadionu Na Lapači.
19.1.Dvakrát jsme nevyhodili puk a Přerov nás dvakrát potrestal, říká o klíčových momentech zápasu Tomáš ČernýVAL - PRE 1:4, 36.kolo | Jakub NiklV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po prohraném domácím zápase s Přerovem jsem požádal o dojmy z utkání útočníka Tomáše Černého, který sezonu, před příchodem do ValMezu, začal právě u Zubrů. S Tomášem jsme se bavili i o nadcházejícím Valašském derby, do kterého ale tento útočník nemůže nastoupit. Proč? I to se dočtete v tomto rozhovoru.
18.1.I přes bojovný výkon Bobrů nakonec Přerov úspěšnějšíVAL - PRE 1:4, 36.kolo | Michal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři ani napočtvrté v letošním měření sil nedokázali bodovat s přerovskými Zubry a prohráli tak již čtvrté utkání v řadě. Domácí hokejisté však začali velice dobře, první třetinu byli přerovskému zkušenému mužstvu vyrovnaným soupeřem, aby na začátku druhé periody dokázali vstřelit úvodní branku utkání zásluhou Davida Vargy. Tato trefa však byla pro Bobry také poslední. Hosté pak rychlými brankami dokázali otočit stav utkání a postupně přidali za záda jinak velice dobře chytajícího Vlachynského čtyři branky. I přesto, že domácí nastoupili do utkání bez několika hráčů základní sestavy včetně "olomoucké výpomoci", dokázali s Přerovem hrát vyrovnaný a bojovný hokej, který je doufáme příslibem pro další utkání ve valašském derby.
17.1.Bobři hostí PřerovVAL - PRE 1:4, 36.kolo | Jan KramářV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Dalším soupeřem Valašského Meziříčí v novém roce bude tým z Přerova. Ten patří jako obvykle k nejlepším týmům východní části druhé ligy. V současné době patří Přerovu čtvrtá příčka, je ovšem těsně následován týmem z Prostějova, který ztrácí na svého soka pouhý jeden bod. Naopak Přerov pronásleduje tým ze Vsetína, na který ztrácí body dva. Přerov má ovšem oproti oběma soupeřům zápas k dobru. Hokejistům Valašského Meziříčí patří zase jistá sedmá pozice v tabulce. Kde na svého nejbližšího pronásledovatele, Frýdek-Místek, mají náskok čtrnácti bodů. Na šestém místě se nachází soupeř Bobrů z minulého kola, a sice Opava, která má luxusní náskok devíti bodů. Valašské Meziříčí má však stejně jako jeho nynější soupeř z Přerova na své nejbližší soupeře také zápas k dobru.
15.1.Ztratili jsme vyhraný zápas, říká Werner HartmannOPA - VAL 4:3, 35.kolo | Jakub NiklV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po prohraném zápase v Opavě jsem požádal o dojmy z utkání jednoho z nejlepších hráčů v dresu s Bobrem na prsou v tomto zápase, obránce Wernera Hartmanna. Werner si v zápase připsal jeden gól, který byl zároveň stou brankou Bobrů v této sezoně. S Wernerem jsme si ale povídali i o nadcházejícím zápase s Přerovem. Více se dočtete v tomto článku.
14.1.Bobři důležitý zápas v Opavě ztratili ve třetí třetiněOPA - VAL 4:3, 35.kolo | David FabiánV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí nezvládli důležité utkání na ledě Opavy, které se tak opět podařilo odskočit Bobrům v tabulce o další tři body. Pro Bobry se přitom zápas vyvíjel velmi slibně. V první třetině je do vedení poslal Michal Vodný. Nicméně Opavě se podařilo rychle srovnat. V polovině zápasu však Vodný svým druhým zásahem opět poslal do vedení celek z Valmezu. Zápas se lámal na začátku třetí třetiny, který Bobři nezvládli a Opava se dostala do vedení. Bobrům se sice ještě podařilo na chvíli srovnat brankou Wernera Hartmanna, jenže pouze na čtyři minuty. Pak vstřelili opavští rozhodující branku, na kterou už Bobři nedokázali odpovědět a nevezou tak ani bod po porážce 4:3.
13.1.Bobři po týdenní pauze zajíždí do OpavyOPA - VAL 4:3, 35.kolo | Michal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejový klub Bobrů z Valašského Meziříčí čeká po nucené týdenní pauze další zápas v Opavě, kde bude domácí Slezan hostit celek z Valašska. Pro Bobry to bude zápas o „šest bodů“, neboť právě Opava drží šesté místo v tabulce, na které si brousí zuby i hostující Bobři. Zdali se týmu vedeným trenérem Jaroslavem Stuchlíkem podaří v Opavě bodovat, nebo si naopak prodlouží vítěznou sérii domácí Slezan, se dozvíme již v sobotu, 14.1.2012 od 17. Hodin na zimním stadionu v Opavě.
9.1.Bobříci o Vánocích zazářili!Michal PostavaV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - O tom, že vánoční svátky u meziříčských bobříků neprobíhaly pouze v duchu odpočinku a lelkování u televize a pojídání cukroví svědčí řada úspěchů, které se doslova nesly na vítězné vlně.
8.1.Bez gólů se vyhrát nedá, říká Michal VodnýVAL - HAV 0:3, 33.kolo | Jakub NiklV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po prohraném domácím zápase s Havířovem jsem požádal o dojmy mladého útočníka Michala Vodného, který je ve ValMezu zapůjčen v rámci střídavých startů z prvoligového Olomouce.S Michalem jsem si povídal nejen o zápase s Havířovem, ale i o jeho působení u Bobrů nebo nadcházejícím zápase s Opavou. Více se dočtete v tomto rozhovoru.
7.1.První třetina rozhodla o vítězství HavířovaVAL - HAV 0:3, 33.kolo | Michal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ani na potřetí v letošní sezóně se Bobrům z Valašského Meziříčí nepodařilo porazit celek z Havířova, který rozhodl o svém vítězství v první třetině a třech vstřelených brankách za zády domácího brankáře Vlachynského. Domácí nastoupili do zápasu oslabeni o nejproduktivnějšího útočníka Ambruze a nejproduktivnějšího obránce týmu Ovšáka a na výkonu týmu to bylo znát. Druhá a třetí třetina branku nepřinesla, i díky výtečně chytajícímu domácímu brankáři, který několikrát skvěle podržel své mužstvo. Jeho protějšek měl práci o poznání jednodušší, nicméně i on musel tasit několik dobrých zákroků. I přes zlepšený výkon, především ve třetí třetině, se domácím Bobrům nepodařilo vsítit ani čestný úspěch v podobě jedné branky. Bobři sice prohráli, nicméně jejich hra především ve třetí třetině zasloužil potlesk a uznání.
5.1.Do ValMezu přijede Havířov, dokáží Bobři navázat na předchozí vítězný duel?VAL - HAV 0:3, 33.kolo | Jakub NiklV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V sobotu 7.1.2012 přivítají Bobři další celek ze špičky tabulky. Soupeřem ValMezu bude AZ Havířov. Bobry jistě nečeká nic lehkého, ale určitě budou chtít uhrát co nejlepší výsledek. Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin.