archiv článkůarchiv aktualit

V září 2010 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
29.9.Václav Vlachýnský : Obrana mi hodně pomohlaPRO - VAL 1:3, 7.kolo | Jakub NiklV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po vítězném zápase v Prostějově jsem vyzpovídal další novou tvář v týmu s Bobrem ve znaku brankáře Václava Vlachýnského. Václav se velkou měrou zasloužil o vítězství Bobrů nad Jestřáby. Jeho zákroky držely domácí střelce v šachu.
29.9.Nejmladší Bobři deklasovali Vsetín i ZlínMichal Václav, Michal PostavaV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - První mistrovské zápasy nové sezóny mají za sebou nejmladší Bobři. V neděli 26.9.2010 zahájili novou sezónu hráči 3. tříd. Letos se systém zápasů změnil. Hraje se formou turnajů za účasti vždy třech týmů. Prvními soupeři malých Bobrů byly tentokrát týmy VHK Vsetín a HC PSG Zlín.
28.9.Chci být hlavně prospěšný týmu, říká Martin MatuštíkLukáš PořickýV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Pro malé představení fanouškům, jsem se rozhodl vyzpovídat novou posilu Bobrů Martina Matuštíka. Ten strávil část své kariéry v mládežnických celcích Vítkovic a poté dostal nabídku právě od Bobrů. Jak se tu Martinovi líbí a jaké má ambice? I na to Martin odpovídal.
28.9.Bobři po bojovném výkonu porazili ProstějovPRO - VAL 1:3, 7.kolo | Michal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí zajížděli na led dosavadního lídra druholigové tabulky a po velmi bojovném výkonu si odváží zpět na Valašsko všechny tři body. V zápase, ve kterém rozhodovala především týmová bojovnost a nasazení se prosadili jako první meziříčští hráči zásluhou Davida Kostelňáka. Domácí Jestřábi sice v přesilové hře pěti proti třem srovnali stav utkání, nicméně v posledních dvou minutách druhé třetině přidali své branky Lukáš Bokroš a Lukáš Bacul, kteří dodali na hokejky hostujících hráčů potřebný klid a pohodu. Bobři již v poslední části hry neinkasovali, a tak letos poprvé zvítězili na ledě soupeře, čemuž přispěl velkou měrou famózní výkon Václava Vlachýnského.
27.9.Bobři zajíždějí do ProstějovaPRO - VAL 1:3, 7.kolo | Jakub NiklV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po domácím zápase s Břeclaví čeká Bobry na svém ledě trošku překvapivý lídr II. ligy skupiny Východ Prostějov. Jestřábi prohráli zatím pouze se Šumperkem a to ještě v prodloužení. Utkání je naplánováno na 28.9. v 18 hodin.
25.9.Bobři otočili zápas a porazili BřeclavVAL - BRE 7:3, 6.kolo | Michal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Pamatujete? Loňská sezóna, Bobři hrají doma s Břeclaví a prohrávají již o tři branky. Postupně se však mašina jménem Bobři rozjela na plné obrátky, obrátila stav utkání a vstřelila svému soupeři 8 branek. Tak nějak podobně vypadal i dnešní zápas, ve kterém Bobři z Valašského Meziříčí hostili opět břeclavské Lvy. Domácí hokejisté však do zápasu tentokrát vstoupili s úmyslem neprohrát, pokusit se od začátku soupeře zatlačit a vstřelit branku. Ovšem první třetina se jim vůbec nepovedla, Břeclav ji vyhrála rozdílem dvou branek a Bobři najednou museli hodně zabojovat, aby otočili skóre utkání. Pokud se však Bobrům vůbec nepodařila třetina první, tak ta druhá byla z říše nejproduktivnějších. Za záda brankáře Žůrka postupně během sedmi minut nastříleli meziříčští hráči 5 branek a ze stavu 0:2 to bylo najednou 5:2. Do konce druhé třetiny však Břeclav snížila a do šaten se odcházelo rozdílem také dvou branek, tentokrát s výhodou pro domácí Bobry. Třetí část však patřila domácím, kteří přidali ještě další dva přesné zásahy. Dvěma góly se v utkání blýskl David Kostelňák a Lukáš Bacul, po jedné přidali Martin Varga, Miroslav Varga a Jan Matějný. Bobři si tak připisují důležité tři body do druholigové tabulky.
25.9.Zaplatili jsme daň za to, že máme mladý tým, říká o výkonech Bobrů David KostelňákVAL - BRE 7:3, 6.kolo | Jakub NiklV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po domácím vítězném zápase s Břeclaví jsem se rozhodl vyzpovídat další novou tvář v týmu s Bobrem na hrudi. David Kostelňák, který má za sebou spoustu štací i v zahraničí se dokázal prosadit i střelecky, kdy dal Břeclavi dvě branky. Kde se v týmu vzala síla na obrat z 0:2 na 5:2? I to se dozvíte v tomto rozhovoru.
23.9.Bobři mají další domácí pokus, tentokrát proti Břeclavi!VAL - BRE 7:3, 6.kolo | Jan KramářV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři zrovna nezažívají šťastné chvíle, po pěti zápase okupují předposlední místo tabulky pouze se třemi body. A tak se v sobotu budou muset hodně snažit, aby si napravili reputaci a připsali si na své konto nějaký ten bod. Soupeřem jim bude Břeclav, která se nachází na šestém místě tabulky s osmi body! Při posledním vzájemném zápase vyhráli Bobři na svém ledě 10:4 a ukončili tak působení Lvů v playoff druhé ligy skupiny východ v sezóně 09/10. To je, ale minulost a sobotní utkání, které se hraje od 17:00, může vypadat úplně jinak.
22.9.Bobři prohráli v Opavě OPA - VAL 6:3, 5.kolo | Michal Václav, Lukáš PořickýV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í -Bobři tentokrát zajížděli na led Opavy, kde i přes zlepšený výkon ve třetí třetině prohráli rozdílem tří branek. Přitom úvod patřil hostujícím hokejistům, jmenovitě Lukáš Bokroš byl autorem první branky utkání. Bohužel pro Bobry, tato branka však byla jediná v síti domácího Iláše po dvou třetinách. Mezitím se střelecky prosadili pouze domácí hokejisté a Opava si tak do třetí části vytvořila dostatečný náskok. Hokejisté Valašského Meziříčí sice hned v úvodu třetí části snížili rychlými brankami Ondřeje Tatarčíka a Lukáše Bacula, nicméně na vyrovnání to již nestačilo. Ke konci třetí části hosté odvolali brankáře a inkasovali poslední šestou branku. Bobři tak po vyhraném valašském derby tentokrát opět na ledě soupeře prohráli a v tabulce jim patří předposlední příčka.
21.9.Bobři jedou bojovat o body do Opavy!OPA - VAL 6:3, 5.kolo | Jan KramářDalší zápas 2. ligy Bobři odehrají na ledě Opavy ve středu 22.9. od 18 hodin. Hráči Valašského Meziříčí budou určitě nabuzeni po výhře se Vsetínem k dalšímu dobrému výkonu a získání dalších bodů. Bobrům se navíc na Opavu daří, z posledních 8mi vzájemných zápasů prohráli pouze jeden a sice před dvěma lety 15.10.2008 a právě na ledě v Opavě.
18.9.V derby zvítězili hokejisté Valašského Meziříčí a připisují si první bodyVAL - VSE 6:1, 4.kolo | Michal Václav, Jan KramářV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Domácí hokejisté z Valašského Meziříčí ve svém prvním valašském derby v nové sezoně skvěle rozehráli první třetinu, která jim tentokrát vyšla na výbornou. Již ve druhé minutě vsítili Bobři první branku tohoto utkání. Hosté poté sice vyrovnali, ale další góly již přidat nedokázali. Velkou zásluhu na tom měl výborně chytající domácí brankář Vlachýnský. Bobři do konce první části přidali ještě tři přesné zásahy a odcházeli po dvaceti minutách do kabin s náskokem tří branek. Ve druhé a třetí třetině se hra vyrovnala, ale prosadit se dokázali opět jen valašskomeziříčští Bobři, když v obou třetinách přidali po jednom gólu. Valašské Meziříčí se tak střetlo posedmé v mistrovských zápasech druholigové soutěže se svým soupeřem ze Vsetína a posedmé se z vítězství radovali právě meziříčští hokejisté.
18.9.Šli jsme do toho s tím, že musíme za každou cenu vyhrát, tvrdí o derby Lukáš BaculVAL - VSE 6:1, 4.kolo | Jakub NiklV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po vítězném derby jsem vyzpovídal novice v dresu s Bobrem na hrudi Lukáše Bacula, který si valašské derby zahrál vůbec poprvé. Uvedl se jednou brankou a jednou asistencí. Lukáš k nám zamířil z Nového Jičína.
16.9.Valašské derby klepe na dveře, dokáží si Bobři udržet svou neporazitelnost?VAL - VSE 6:1, 4.kolo | Jan Kramář, Michal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V sobotu se na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí uskuteční již tradiční valašské derby mezi hokejisty Valašského Meziříčí a Vsetína. Pro Valašské Meziříčí to bude první mistrovské derby, ve kterém se budou muset obejít bez svých loňských tahounů a opor v podobě nejproduktivnějších hráčů Šebesty, Sochorka a Dvořáka. Bobři se již potřebují bodově chytit, bude to právě na našem sobotním soupeři ze Vsetína, proti kterému ještě v mistrovských zápasech neprohráli? Napomoci tomu může i předzáposové oficiální ukončení aktivní kariéry Dalibora Sochorka! Přijďte tedy i Vy poděkovat a zatleskat hráči, který svou kvalitou, výkony, přístupem a také kanadskými body pomohl dovést Bobry k loňskému druholigovému vítězství. Samotný zápas začíná, 18. září od 17. hodin.
15.9.O vítězství Nového Jičína rozhodla první třetinaNJI - VAL 6:3, 3.kolo | Michal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři z Valašského Meziříčí ani napotřetí nedokázali získat bod proti svému soupeři a prohráli v prvním derby letošní sezony s nedalekým Novým Jičínem rozdílem tří branek. O vítězství domácích rozhodla především první třetina, která Bobrům tradičně vůbec nevychází a kterou novojičínští hráči vyhráli 3:0. Bobři ve druhé třetině přidali na obrátkách,začali více bruslit a jejich hra se o poznání zlepšila. Zásluhou Ondřeje Martiníka, který vstítil dvě branky snížili Bobři na jednogólový rozdíl. To ovšem nevydrželo dlouho. Domácí hokejisté v přesilových hrách odskočili na rozdíl až čtyř branek a o vítězi již bylo prakticky rozhodnuto. Ještě v samém závěru zkorigoval stav utkání hostující útočník Lukáš Bokroš, který tak upravil na konečných 6:3. Bobři tak prohráli již třetí utkání za sebou a mají v následujících zápasech co napravovat.
14.9.Bobři zajíždějí na led Nového Jičína, podaří se jim napotřetí již bodovat?NJI - VAL 6:3, 3.kolo | Michal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Další možnost získat první důležité body do tabulky mají druholigoví Bobři již tuto středu, kdy zajíždí v derby na led Nového Jičína. Bobři, kteří doposud nezískali ani bod, budou zajisté chtít tuto nelichotivou bilanci napravit a již konečně naplno bodovat. Naopak domácí Nový Jičín, který v úvodním kole získal cenný skalp Šumperka, jednoho z favoritů druhé ligy, bude chtít také napravit zaváhání na ledě nováčka soutěže z Uherského Hradiště. Tak či onak, derby určitě nabídne solidní hokejovou podívanou. Zápas začíná ve středu, 15.září v 18.00 hodin na zimním stadionu v Novém Jičíně.
13.9.Turnaj 2.tříd vyhráli Bobři!Michal Postava, Michal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V neděli 29.8.2010 byli naši nejmenší Bobříci pozvaní na turnaj 2. tříd (ročník 2002 a mladší) do Uničova. Turnaje se zúčastnilo celkem 11 týmů: Uničov "A", Uničov "B", Nový Jičín, Uherský Brod, Prostějov, Horní Benešov, Vyškov, Kometa Brno, HOBA Bratislava, Rožnov p.R. a Valašské Meziříčí. Naši nejmenší Bobříci se však v takové konkurenci neztratili a celý turnaj naopak vyhráli. Více ve článku.
11.9.Bobři prohráli doma s Orlovou, čekání na první body pokračujeVAL - ORL 4:6, 2.kolo | Michal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ani ve svém druhém zápase letošní sezony a zároveň prvním na domácím ledě nedokázali Bobři získat proti svému soupeři ani bod. Orlová, notně posílená o zkušené hokejisty brzy vedla, nicméně do konce první části dokázali domácí hokejisté stav otočit a odcházeli do šaten s jednobrankovým náskokem. Druhá třetina však patřila hostům, kteří díky třem brankám otočili opět stav utkání. Třetí část hry přinesla dvě branky na každé straně a hostující Slovan si své dvoubrankové vedení již nenechal vzít. Velkou zásluhu na vítězství hostů měl třígólový útočník Marek Ivan. Nutno však zmínit, že oproti prvnímu zápasu byla již hra a nasazení Bobrů o poznání lepší a sympatičtější. Hokejisté Valašského Meziříčí tak stále čekají na první ligový bod do tabulky druholigové skupiny.
9.9.Orlová dalším soupeřem Bobrů, dokáží si Valaši připsat první body?VAL - ORL 4:6, 2.kolo | Michal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Druhý mistrovský zápas čeká tuto sobotu hokejisty Valašského Meziříčí, kteří hostí celek z Orlové. Bobrům se úvod soutěže vůbec nevydařil, kdežto Orlová, vstupující do soutěže pod novým názvem svého hlavního sponzora Plus Oil si doma poradila vcelku jednoznačně s nováčkem soutěže z Uherského Hradiště. Bobři se tak setkají s „olejáři“ poprvé od loňského semifinále. Motivace pro domácí je určitě jasná - odčinit svou porážku a před domácím publikem si opět společně zazpívat „za vítězství a slávu…“. Zápas začíná v sobotu, 11.9. od 17.00 hodin na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.
9.9.Mladší žáci obsadili na domácím turnaji druhé místo!Michal Postava, Michal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V sobotu 28.8.2010 proběhl na zimním stadioně "Přípravný hokejový turnaj" mladších žáků (ročníky 1999 - 2002). Na tento turnaj přijali naše pozvání tyto týmy: HC RT TORAX Poruba, HK Kroměříž, HK MLADÍ DRACI Šumperk. O průběhu turnaje se dočtete v následujícím článku.
8.9.Bobři úvodní zápas vůbec nezvládli a odjíždějí z Přerova s debaklemPRE - VAL 11:2, 1.kolo | Michal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Velmi nepovedený úvodní zápas do nového druholigového ročníku mají za sebou hokejisté Valašského Meziříčí. Bobři, kteří poslední čtyři přípravné zápasy vyhráli, přijeli na led Přerova s myšlenkou exportu nějakých bodů zpět na Valašsko. Ovšem realita byla pro meziříčské velmi krutá. Hosté dvě třetiny svému soupeři vůbec nestačili, v pohodě hrající domácí přidávali jeden gól za druhým, až se výsledek zastavil na dvouciferném čísle. Obrat k lepšímu přišel až ve třetí třetině zásluhou Lukáše Bokroše, který překonal domácího brankáře Tihláře z trestného střílení a poté i hezkou pohotovou střelou zápěstím z mezikruží Ondřeje Martiníka. Vysoké prohře to však již nikterak nezabránilo, a tak na úvodní zápas budou chtít nejraději všichni valašskomeziříčští hráči, fanoušci i funkcionáři co nejdříve zapomenout. Možnost napravit tento výsledkový a herní výbuch budou mít Bobři již tuto sobotu, kdy hostíme celek z Orlové.