archiv článkůarchiv aktualit

V září 2011 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
30.9.Rozhodly chyby v obraně, myslí si Róbert BalgaVAL - UHR 6:5, 6.kolo | Jakub Nikl, Petr NerušilV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po zápase s Uherským Hradištěm nám sdělil své pocity nejen z utkání mladý útočník Róbert Balga, který k výhře Bobrů přispěl jedním gólem. Čím si vysvětluje některé chyby a nepřesnosti v obraně? I to se dozvíte v tomto rozhovoru.
30.9.Bobři zajíždějí do PorubyPOR - VAL 2:3, 7.kolo | Jakub NiklV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - K dalšímu utkání Bobři cestují do Ostravy, kde se představí na ledě místní Poruby. Poruba ještě nezískala ani bod a určitě to bude chtít zlomit právě v utkání s Bobry. ValMez zatím taky nehraje v té správné pohodě. Máme se tedy na co těšit. Utkání se hraje v sobotu 1.10. od 17 hodin.
28.9.Bobři i díky hattricku Milana Kopeckého nakonec vyhráli v prodlouženíVAL - UHR 6:5, 6.kolo | Michal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Již bez Robina Bacula nastoupili do utkání domácí Bobři proti slováckému týmu z Uherského Hradiště s odhodláním vytěžit ze zápasu pokud možno tři body. Začátek však domácím nevyšel a brzy prohrávali o jednu branku. Poté však domácí hokejisté dvěma slepenými brankami otočili stav utkání ve svůj prospěch. Velké individuální chyby domácích hráčů však rozhodly o tom, že po první třetině odcházeli do šaten s jednobrankovým vedením hráči Uherského Hradiště. Po řádné domluvě v kabině však přišel od domácích lepší pohyb a bojovnost, která přinesla vyrovnání a následné vedení dokonce o dvě branky. Domácí však opětovně neudrželi své vedení a hosté v závěru v přesilové hře vyrovnali stav utkání na 5:5. V nastavení zkompletoval svůj hattrick Milan Kopecký, který hrál s velkou chutí. Další branky Bobrů přidal agilní útočník Martin Ambruz a poprvé v letošní sezóně i Róbert Balga. Bobři tak sice zvítězili za dva body, nicméně z průběhu hry ve třetí třetině je ztracený bod se spíše zklamáním.
27.9.Bobři na státní svátek přivítají Uherské HradištěMichal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí přivítají v dalším domácím utkání na svém ledě celek Uherského Hradiště, který je prozatím po čtyřech odehraných kolech bez jediného bodu. Bobři až v minulém kole dokázali v rozporuplném zápase plném brankových vedení a dotahování, získat plný počet bodů proti Frýdku Místku. Nyní je tedy před Bobry další výzva a motivace k tomu, aby své nasazení a bojovnost dokázali uhrát po celé tři třetiny. Zápas mezi Valašským Meziříčím a Uherským Hradištěm začíná ve středu, 28.září , od 18.hodin na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.
25.9.Vedení nás ukolébalo, musíme se poučit do dalších utkání, říká Martin AmbruzVAL - FRM 6:5, 5.kolo | Jakub NiklV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po vítězném utkání s Frýdkem-Místkem jsem požádal o dojmy z utkání dvougolového střelce zápasu Martina Ambruze. Martin, který má i extraligové zkušenosti, se rovněž podělil i o své prvotní dojmy ze svého působení u Bobrů. Více se dozvíte v tomto rozhovoru.
24.9.Výborná první třetina přinesla Bobrům konečně tři bodyVAL - FRM 6:5, 5.kolo | David FabiánV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí se konečně dočkali svého prvního tříbodového zisku v nové sezóně. Rozhodli o něm vynikající první třetinou, ve které dokonce pětkrát rozvlnili síť frýdecko-místecké svatyně. Jenomže velkou kaňkou na utkání je fakt, že Bobři usnuli na vavřínech a málem je stihl krutý trest, protože zbytek utkání odehráli velice špatně a tým z Frýdku-Místku neodjíždí s debaklem, tak jako to po první třetině vypadalo, ale naopak se ctí, když na konci zápasu svítil na světelné tabuli stav 6:5 pro domácí Bobry. Mezi střelce domácího celku se zapsali dvakrát Robin Bacul a Martin Ambruz a po jednom vstřeleném gólu si připsali Lukáš Bokroš s Davidem Vargou.
23.9.Bobři v dalším kole hostí Frýdek-MístekPRE - VAL 4:2, 4.kolo | Jakub NiklV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V sobotu 24.9. čeká Bobry další ligové utkání. Tentokrát bude soupeřem ValMezu celek Frýdku-Místku. Oba soupeři svá poslední utkání prohráli. Dokáží tedy Bobři konečně vyhrát nebo si Frýdek připíše nějaký bod? To je otázka, na kterou najdeme odpoveď v sobotu od 17 hodin na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.
22.9.V příštím zápase už musíme vyhrát, říká odhodlaně útočník Milan KopeckýMichal Václav, Petr NerušilV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po zápase s Přerovem jsme vyzpovídali útočníka první formace Bobrů, Milana Kopeckého. Ten sám v zápase vstřelil jeden ze dvou gólů hostů a připravil tak alespoň na pár minut možnost na vyrovnání valašského týmu v následné power-play. To však Bobři neodehráli dle představ a domácí přerovští hráči si již vítězství nenechali vzít. Milan Kopecký je novou předsezónní posilou Bobrů, proto i na něj trenéři a vedení klubu spoléhají, jakožto na zkušeného hokejistu, který to musí vzít i na sebe a zkusit rozhodovat zápasy. Své pocity z utkání a odhodlání do následujícího sobotní zápasu doma s Frýdkem-Místkem se můžete dočíst v článku.
21.9.Bobři i přes dobrý finiš nakonec odjíždí z Přerova s prázdnouPRE - VAL 4:2, 4.kolo | Michal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté HC Bobři Valašské Meziříčí ve svém prvním utkání na ledě soupeře nedokázali dlouhou dobu vstřelit branku za záda domácího brankáře Tihláře, což se ke konci utkání projevilo jako klíčové. Během první a druhé třetiny se útočníci domácích prosadili celkem třikrát, naproti tomu hostující Bobři se vůbec nemohli prosadit. Do třetí třetiny tak šli Bobři s tříbrankovou ztrátou. Přesto svěřenci trenéra Stuchlíka dokázali v poslední desetiminutovce zabrat a zásluhou Ondřeje Martiníka a Milana Kopeckého stáhnout stav utkání na rozdíl jediné branky. V power play však rozhodlo finální vhazování, ve kterém uspěli sice hosté, nicméně střela obránce Bobrů nebyla důrazná. Puk se dostal přerovskému obránci a ten přes celé kluziště rozhodl o tříbodovém vítězství domácích Zubrů. Valašské Meziříčí tak stále čeká na tříbodový zisk ze svých mistrovských utkání, které je vzhledem k pohledu na tabulku již velice žádané.
20.9.Bobři zajíždí k prvnímu venkovnímu zápasu do PřerovaPRE - VAL 4:2, 4.kolo | Jan KramářDalší mistrovský zápas mají na programu Bobři ve středu 21. 9., na ledě týmu HC Zubr Přerov. Ten má za sebou stejně zápasů, jak Valašské Meziříčí, ovšem Přerovský tým si z těchto utkání dokázal odnést 3x více bodů než tým z Valašského Meziříčí, Přerov dokázal porazit nejprve Vsetín poměrem 3:4, a poté i Frýdek-Místek 5:1. Takže i přes to, že se Přerovu v začátku soutěže nikdy moc nedaří, to budou mít Bobři určitě hodně těžké. Zápas začíná, ve středu v 18:00 na Zimním stadionu v Přerově.
18.9.Tyto body nám mohou chybět, říká Jiří SlovákVAL - VSE 3:4, 3.kolo | Jakub NiklV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po nevydařeném utkání se Vsetínem jsem požádal o dojmy z utkání náhradního brankáře Jiřího Slováka. Jiří do ValMezu přišel na hostování z Olomouce. Povídali jsme si nejenom o derby, ale třeba i o složení týmu nebo o nadcházejícím zápase v Přerově.
17.9.Bobři neudrželi dvoubrankový náskok a odchází z derby poraženiVAL - VSE 3:4, 3.kolo | Michal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí prohráli své první letošní valašské derby, když neudrželi slibné vedení dvou branek, které dokázali v prostřední části hry vstřelit během 8 vteřin zásluhou Luďka Růčky a Miroslava Vargy. Poté ovšem přišel stejný scénař, který fanoušci Bobrů mohli vidět i v předchozím zápase s Opavou. Hosté stihli do konce druhé třetiny vyrovnat a velice dobře rozehrané utkání se tak opět proměnilo ve velký boj o každý puk. Ve třetí třetině však nechali domácí hráči několikrát dorážet osamocené vsetínské útočníky před brankovištěm Vlachýnského, kteří toho dokonale využili a vstřelili dva góly, které rozhodly zápas. Bobři již dokázali pouze v přesilovce korigovat na jednobrankový rozdíl zásluhou Robina Bacula. Power play domácích však vytoužené vyrovnání nepřineslo, a tak Bobři poprvé během svých druholigových sezón ve vzájemném měření sil odchází z mistrovského zápasu poraženi.
16.9.Ligové derby je tady! Na led Bobrů přijíždí VsetínMichal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - První mistrovské valašské derby v letošní sezóně se blíží. Již tuto sobotu budeme svědky dalšího valašského měření sil, kdy na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí přivítáme celek VHK Vsetín. Bobři mají zatím za sebou „díky“ odstoupení Šternberku z ligy pouze jeden mistrovský zápas, vsetínský tým doposud dva zápasy dle rozpisu svého losu. O tom, zda Bobři prodlouží svou mistrovskou neporazitelnost, nebo se budou poprvé radovat hosté ze Vsetína, se přesvědčíme ve vzájemném prvním letošním derby v sobotu, 17. září od 17.00 na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí. Přijďte podpořit Bobry k dalšímu vítězství na domácím ledě.
15.9.10. ročník školy bruslení !Michal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - HC Bobři Valašské Meziříčí pořádají již v pořadí 10. ročník školy bruslení. Tato škola je pro děti od školky až po školou povinné bez ohledu na výši věku. Neváhejte, vemte své děti a přijďte na zimní stadion ve Valašském Meziříčí, získat základy techniky bruslení od erudovaných trenérů a hráčů "A" týmu Bobrů.
11.9.Své góly bych chtěl věnovat Pavolovi Demitrovi a jeho rodině, říká Lukáš BokrošVAL - OPA 4:3, 1.kolo | Jakub Nikl, Petr NerušilV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po prvním ligovém utkání, ve kterém Bobři nakonec urvali vítězství v samostatných nájezdech, jsem požádal o několik slov hráče, který má na výhře lví podíl. Tímto hráčem je slovenský útočník Lukáš Bokroš, který nedávno oslavil devětadvacáté narozeniny. Lukáš v utkání s Opavou nastřílel dvě branky v normální hrací době a proměnil také rozhodující samostatný nájezd.
10.9.Přijďte uctít před zápasem s Opavou památku hráčů Lokomotiv JaroslavlMichal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Je to jen pár dnů, co se stala velká tragédie v ruské Jaroslavli při odletu místního hokejového klubu KHL na první mistrovský zápas do běloruského Minsku. Při pádu letadla zemřela většina hráčů a realizačního týmu klubu Lokomotiva Jaroslavl včetně posádky ledadla Jak-42. Mezi obětmi této katastrofy byli i čeští reprezentanti Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček. Pád letadla rovněž nepřežil ani slovenský hráč Pavol Demitra. Před začátkem sobotního utkání proti HC Slezan Opava tak všichni na zimním stadioně uctíme oběti tohoto neštěstí minutou ticha. Před zimním stadionem rovněž bude vytvořeno pietní místo s fotografiemi zesnulých hráčů, kde můžete od 15. hodin zapálit svíčku a uctít tak památku zesnulých hokejistů Lokomotiva Jaroslavl.
10.9.Bobři sahali po třech bodech, nakonec berou dva za vítězné nájezdyVAL - OPA 4:3, 1.kolo | Michal VáclavV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři odehráli svůj první mistrovský zápas v nové sezoně s novými dresy a ihned si do tabulky připsali dva body. Nutno zmínit, že Valaši mohli obdržet plný bodový zisk, vedení o dvě branky však Bobři nedokázali dvakrát v průběhu zápasu udržet. Půl minuty před vypršením šedesáté minuty přišla na řadu power-play hostů a střela opavského obránce Tichého, která rozhodla o vyrovnání a prodloužení. V samotném pětiminutovém prodloužení branka i přes šance na obou stranách nepadla. Na řadu tak musely přijít samostatné nájezdy, ve kterých byl jako jediný úspěšný střelec domácí Bokroš, který tak zajistil Bobrům vítězství. V normální hrací době se Lukáš Bokroš prosadil ještě dvakrát a jednou se přesně trefil i Milan Kopecký. Bobři tak načali sezonu 2011/2012 vítězstvím v nájezdech a dvoubodovým ziskem do tabulky.
8.9.Bobři v úvodním utkání nové sezóny přivítají Opavu!VAL - OPA 4:3, 1.kolo | Jakub NiklV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Konečně je tady den, na který se všichni fanoušci těší - začíná druhá liga. Začátek ligy se však nese v duchu velikého sportovního a osobního neštěstí v podobě tragických úmrtí hráčů Lokomotiva Jaroslavl, ve kterém byli také tři, respektive čtyři hráči, kteří nám byli srdcem nejbližší. Jan Marek, Josef Vašíček, Karel Rachůnek a také Pavol Demitra nepřežili pád letadla, které vzlétlo k úvodnímu utkání do Minsku. Pojďme tedy všichni společně přinést a zapálit svíčky na pietním místě u zimního stadionu, které bude s fotografiemi hráčů připraveno pro všechny fanoušky ledního hokeje! Zapálit svíčku bude možné před prvním mistrovským utkáním od 15.hodin.
Úvodní buly mezi Valašským Meziříčím a Slezanem Opava je naplánováno na sobotu 10.9.2011 od 17. hodin na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.
4.9.Aspoň jsme si vyzkoušeli hru v oslabení, vtipkoval Luděk RůčkaJakub Nikl, Petr NerušilV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po zápase na vsetínském ledě nám své pocity ze zápasu sdělil střelec jednoho z našich gólů. Tím to střelcem je jinak střelec sváteční a všem fanouškům známý obránce Luděk Růčka. Více se dočtete v tomto krátkém rozhovoru.
2.9.I druhé derby nakonec pro VsetínVSE - VAL 6:5, 7.kolo | David FabiánV A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Zápas plný zvratů, který rozhodlo šest využitých přesilovek Vsetína byl k vidění na vsetínském Lapači. Po bezbrankové první třetině se ve třetině druhé rozjel brankostroj, když nejprve během jedné minuty vsetínští brankami Spitzera a Šimka odskočili na rozdíl dvou branek. O další dvě minuty později už však bylo vše jinak, protože Bobři třemi slepenými góly otočili vývoj utkání. Úspěšnými střelci byli Bokroš, Balga a Linduška. Ještě do přestávky se Vsetínu brankou z hole Vaňka podařilo vyrovnat. Třetí třetina připomínala vývojem tu druhou. Mečiar a znovu Spitzer se postarali opět o dvoubrankový náskok Vsetína, ale dvě minuty před koncem přišly další slepené branky Bobrů, konkrétně podruhé Bokroše a Růčky. Jenže vsetínští se rychle oklepali z šoku a ještě před koncem základní hrací doby vystřelil vítězství domácím svou druhou brankou v zápase Šimek. Vsetín tak porazil Bobry 6:5.