Utkání jsme odbojovali, říká útočník Oldřich Heža
sobota 22.12.2012 | Jakub Nikl |

Utkání jsme odbojovali, říká útočník Oldřich Heža

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po výhře v Opavě jsem požádal o dojmy z utkání dvougólového střelce Oldřicha Hežu, který jezdí, v rámci střídavých startů, pomáhat Bobrům z Olomouce. Jak je Oldřich ve ValMezu spokojený? To i mnohem více se dočtete v tomto rozhovoru.

Co bys řekl o dnešním utkání? Určitě po výhře vládne spokojenost...
Myslím, že utkání jsme odbojovali, hlavně nás podržel Jirka, který chytal famózně. Taky nám tam spadly góly. Myslím si taky, že jsme je překvapili. Dali jsme pět branek, a to nám stačilo. Super zápas.

Ty jsi dokázal vstřelit branky dvě, jak bys je popsal?
První gól, to jsem vypíchl puk obránci na modré, jeli jsme dva na jednoho. Stáhl jsem si to a vystřelil jsem brankářovi pod vyrážečku, protože předtím mě krásně vychytal. Má šikovnou rychlou lapačku. Tak jsem to radši tlačil na vyrážečku a to se mi podařilo. Druhý, to byla trošku náhoda. Martin Lyzák střílel od modré, puk se odrazil na mou hokejku. Já už pak měl lehkou úlohu, z mezikruhu střela. Brankář udělal zákrok na tu první střelu a na druhou už nereagoval.

Nemrzí tě trošku, že jsi nevstřelil hattrick? Šance jsi měl...
(úsměv) Tak určitě jsem na to myslel. Ale jsem rád, že jsme vyhráli, to je to nejdůležitější.

V letošní sezoně jsi v dresu ValMezu nenastoupil k prvnímu utkání. Jak bys tedy porovnal úroveň I.ligy, ve které nastupuješ v dresu Olomouce, a II.ligy?
První liga je rychlejší, řekl bych, že je tam i víc disciplíny. Že hráči si víc drží své pozice. Je to profesionální liga. Rozhodčí, se mi zdá, nenechávají hráče dovolovat si takové fauly. Třeba i tady si myslím, že by rozhodčí mohl potrestat více faulů a vyšší tresty.

Jak jsi vůbec spokojený ve ValMezu? Jak ti sedí spoluhráči?
Já jsem rád, že si tady můžu zahrát. Hraju tady s klukama z Olomouce z juniorky.

V Olomouci hraješ o špici v tabulce, zatímco Bobři mají opačné starosti. Nemáš s tím trošku problém? Přece jenom nálada v mužstvu Bobrů asi není ideální...
Nálada není moc dobrá. Samozřejmě nikoho nebaví pořád prohrávat. Dneska jsme ale ukázali, že umíme i zvítězit a věřím, že se to ještě zlepší. Já jsem samozřejmě rád, že si tady můžu přijet zahrát a jsem skoro pořád na ledě.

Zlepšení přišlo vlastně i v minulém utkání s Karvinou, které se, ale bohužel, nepodařilo dovézt do vítězného konce...
Určitě to pro nás bylo zklamání, že jsme prohráli. Vedli jsme 4:3. Bohužel v závěru jsme dostali vyrovnávací branku a po té i v prodloužení. Bylo to pro nás zklamání. Ale zápas to byl dobrý, myslím, až na páru individuálních chyb. Vzadu máme ještě nějaké mouchy a to by chtělo zlepšit.

Olomouci patří v I.lize druhá příčka v tabulce. Mluví se o ambicích postupu do extraligy, nebo jdete zápas od zápasu a uvidí se časem?
No hrajeme zápas od zápasu. Klukům se hodně daří, hlavně i střelecky.Na druhou stranu, místo v tabulce je skvělé, ale v play-off se hraje od nuly. Tam musí máknout všichni a ty zápasy se musí odbojovat. Vlastně i když jsme druzí, nic to neznamená, v play-off můžeme vypadnout hned v prvním kole.

Příští zápas, po vánočních svátcích, nás čeká Valašské derby na Vsetíně. Myslíš, že bys mohl opět nastoupit v dresu ValMezu?
Tak to nevím, to záleží na trenérech. Jestli budu nastupovat v Olomouci za Áčko nebo tady. Rád bych si zahrál v Olomouci za muže. Pokud se ale nevlezu do sestavy, tak si určitě rád zahraju i tady.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související článkyAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS