Druhá liga bude mít v dalším ročníku pouze dvě skupiny
pondělí 10.6.2013 | Aleš Novotný, Jakub Nikl |

Druhá liga bude mít v dalším ročníku pouze dvě skupiny

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Zatímco některé hokejové soutěže v České republice už znají svou podobu pro novou sezónu, tak druhá liga na hrací systém musela počkat až do pátku 7. června, kdy se v Praze konal obvyklý aktiv klubů. Vloni jej provázela řada dohadů, které zapříčinily finanční těžkosti některých startujících. Letos se ale naštěstí nejasný scénář neopakuje, proto vás s modelem druhé hokejové ligy pro sezónu 2013/2014 již můžeme seznámit.

Druhá hokejová liga se po čtyřech letech znovu vrací k modelu dvou skupin, ačkoliv kluby z Východu měly velký zájem zůstat u tří a hrát v počtu deseti účastníků. V tomto případě se hlasitě mluvilo o přesunutí atraktivního Hodonína, který by nahradil postoupivší Havířov. Jenže Český svaz ledního hokeje den před aktivem klubům předložil dvouskupinový návrh a ten na tradičním srazu v Praze vzešel v platnost.

Skupina Východ ("B") tak bude mít dvanáct mužstev a skupina Západ ("A") dokonce osmnáct. Do východní sekce druhé ligy byla přeřazena trojice Hodonín, Břeclav a Technika Brno. Dvanáctku startujících týmů čeká čtyřkolová základní část (celkem 44 zápasů) a play-off na tři vítězné duely. V nové sezóně už soutěž nebude mít vložená kola sousedů v tabulce a krajská derby.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS