Doufám, že budeme hrát dobrý hokej, říká nový trenér Bobrů Jan Vavrečka
pondělí 12.8.2013 | Jakub Nikl |

Doufám, že budeme hrát dobrý hokej, říká nový trenér Bobrů Jan Vavrečka

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Těsně před prvním přípravným utkáním v Orlové jsme pro vás připravili rozhovor s novým trenérem Valašského Meziříčí, Janem Vavrečkou, který v loňské sezoně působil na lavičce Frýdku. Jak se vůbec pan Vavrečka dostal k Bobrům, nebo jaké má s týmem ambice? Nejen to se dočtete v tomto rozhovoru.

Jak jste se dostal ke trénování Bobrů?
Tak já jsem ve Frýdku skončil a zavolal mi pan Kovář, že hledají trenéra. Takže tak nějak se to seběhlo.

Rozhodoval jste se dlouho, jestli tuto nabídku přijmout?
Dnešní situace je těžká a já to dělám pro peníze a snažím se to dělat dobře. Moc jsem se tedy nerozmýšlel a nabídku jsem přijal. Jsem rád, že můžu být tady. Jako bývalý hokejista jsem také prošel několika kluby, stejně jako jakýkoliv jiný hráč. Ale důležité je tu svou práci vykonávat dobře a o to se snažím i já.

Již máte za sebou několik tréninků s Bobry, na kterých se již objevily i nové tváře mezi hráči. Máte již teď v hlavě, jakým směrem by se měl vyvíjet herní projev mužstva?
Představu nějakou určitě mám. Chtěl bych hrát defenzivní hokej, ale protože máme v týmu zatím jen dva beky, tak to zatím bohužel moc nemůžu trénovat. Tým se vyvíjí a my prostě s vedením musíme sehnat dva tři šikovné obránce. Co se týká útoků a brankářů, tak tam stačí doplnit jen několika jmény.

Jak na Vás zatím působí zázemí Bobrů?
Zázemí ve Valašském Meziříčí mě překvapilo. Všechno tady skvěle funguje - kustod, kabiny, pořádek... opravdu všechno v naprostém pořádku. To je asi také i část odpovědi na otázku, proč jsem přijal tuto nabídku. Ano, musím pracovat, ale druhá věc je, že se mi strašně líbí ten hokejový chrám, co tady máte. Je to naprosto dostačující pro II.ligu, ale patří k tomu i fanoušci a diváci i to jsou tedy i takové ty důvody, proč jsem tady. Doufám, že nám to všechno pomůže k tomu, abychom hráli dobrý hokej.

To nás přivádí k otázce ambicí mužstva. Kde byste se tedy chtěl s týmem v tabulce pohybovat?
Odpověď nebude jednoduchá. Nyní vím, že i Orlová zbrojí na II.ligu. Když se podívám na další mužstva, tak Frýdek nakoupil hráče z Karviné nebo Havířova, Přerov bude opět silný...tak bych mohl dále pokračovat, ale my se asi budeme pohybovat spíš dole a bojovat o co nejlepší umístění a aby nebyly takové problémy, jako v loňské sezoně.

S tím souvisí i další otázka - kde vidíte favorita letošní sezony? V dřívějších sezonách to byl určitě Havířov, který ale nyní postoupil do vyšší soutěže...
Zase tam je Přerov, Prostějov bude mít pravděpodobně silné mužstvo. Uvidíme, co ten Frýdek. Oni sice mají problémy s halou a měli by začít hrát v Ostravě, ale určitě budou mít silný kádr. Opava každoročně silná, ikdyž stárne... těžko říct.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS