Bobři podali na ledě brněnské Techniky zlepšený výkon, který si zasloužil i nějaký bod do tabulky druhé ligy. Jedním z hráčů, který v dresu Valašského Meziříčí bojoval je důrazný obránce Lukáš Zábojník. Odchovanec zlínského hokeje již třetí sezónu působí na soutoku Bečvy a svůj tým burcuje do dalších utkání: "I přes těžký los musíme urvat nějaké body na úkor favoritů".

V Brně se vám sice nepodařilo zvítězit, ale výkon na ledě Techniky byl asi jeden z těch lepších, co?

Věděli jsme, že mají velmi zkušené mužstvo a jsou favoritem, ale vzhledem k průběhu utkání určitě zamrzí, že jsme nezískali alespoň bod. Nebýt čtvrtého gólu, mohla přijít powerplay a v té se muže stát cokoliv. Ovšem výkon a výsledek s takovým týmem by nás měl povzbudit do dalších bojů.

Zásluhou Kubáče a Slováka se vám podařilo dvakrát dostat na rozdíl jediné branky. Co chybělo k tomu, abyste vybojovali důležité body?

Byla velká škoda, že v obou případech, když přišlo snížení, tak nám Brno vzápětí hned odskočilo na rozdíl dvou branek. Na druhou stranu se nemáme, za co stydět. Ovšem musíme si přiznat, že v každém zápase nás drží brankář Jirka Slovák, což je základ naší hry. Jen díky němu jsme potrápili Techniku.

Technika Brno je po osmém kole na druhé příčce. Patří na tuhle pozici oprávněně, nebo jste už hráli i proti lepším týmům?

Určitě patří do horních pater tabulky, to platí i o Prostějovu. Jsou tam zaslouženě, ale my se teď musíme soustředit jen na sebe a najít tu jiskru, která v nás byla ze začátku soutěže. I přes těžký los musíme urvat nějaké body na úkor favoritů.

Již v sobotu vás čeká na domácím ledě ostravská Poruba, což je další soupeř z horní poloviny tabulky. Jak to vidíte další utkání?

Pro mě osobně je Poruba takový černý kůň soutěže, ale my budeme mít cíl jasný. Hrajeme doma a musíme odčinit nezdar z derby proti Vsetínu. Především kvůli fanouškům, kteří za námi stojí, ať se děje cokoliv a my si toho samozřejmě strašně ceníme.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Reportáže
Michal Václav | 9. 10. 2013

Bobři i přes zlepšený výkon body z Brna nevezou

Preview k zápasu
David Kovář | 8. 10. 2013

Bobři zajíždějí na půdu Techniky

ODEHRANÝ ZÁPAS

5. kolo | so 3.10.2020

8:1

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2
Kompletní tabulka