Mladší a starší žáci si to v neděli rozdali se stejně starými hokejisty z HC Uherský Brod. Mladší Valaši své soupeře doslova rozstříleli, starší prohráli gólem v poslední minutě.
Krajská liga starších žáků, 8. kolo, sobota 26.10.2013
Uherský Brod
5:6
(2:1, 1:3, 2:2)
Střelci: Adámek 2x, Mikulenka, Andris, Brodek Sestava: Postava - Adámek, Andris, Brodek, Kelnar, Leták, Mikulenka, Pernický, Siner, Stodůlka, Sviták, Žlebek, Frieb, Kristýn

Utkání starších žáků nejsou vždy úplně utkáními žáků starších. Jak už jsme avizovali, v této kategorii není dostatek hráčů, a proto za ně nastupují i hráči z kategorie mladších. To se samozřejmě podepisuje především na fyzickém pojetí hry, kdy Valaši svádějí často nerovné souboje. Nic jim to ale neubírá na nadšení a bojovnosti, která bývá příkladná. A bylo tomu tak i v tomto zápase.

Domácí po výborné první třetině vedli, ale soupeř dokázal výsledek ve druhé otočit. Rozhodovala tedy poslední část, v níž domácí po hektickém výkonu skóre otočili z 3:4 na 5:4. Bohužel, v závěru zápasu se dokázal Brod 2x prosadit a především pro Valmez smolně gólem v poslední minutě dokonce přetlačit vítězství na svou stranu. Malí Meziříčané ale zaslouží uznání, rvali se příkladně a mohli by být i tak trochu vzorem pro některé hráče A mužstva.

Komentář trenéra Jaroslava Pokorného: "Totálně zpackaný zápas, budu chtít na to rychle zapomenout a hráčům bych radil totéž! O výsledku rozhodly naše hrubé chyby a nedostatečná koncentrace na zápas. Na druhou stranu nás to snad poučí a já doufám že už takový výkon neuvidíme!"