Tolik zákroků někdy nemám ve Vítkovicích ani za 2 zápasy dohromady, smál se po zápase v Břeclavi mladý brankář René Svoboda
čtvrtek 19.12.2013 | Jakub Nikl |

Tolik zákroků někdy nemám ve Vítkovicích ani za 2 zápasy dohromady, smál se po zápase v Břeclavi mladý brankář René Svoboda

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V utkání v Břeclavi dokázali Bobři urvat bod. Velkou měrou k tomuto bodovému zisku přispěl i mladý brankář René Svoboda, který se poprvé představil nejen v dresu Valašské Meziříčí, ale v mužské kategorii vůbec. Že si nevedl vůbec zle je patrné nejen z výsledku, ale i počtu střel, kterým musel čelit. Jihomoravané jej totiž rozhodně nešetřili a zasypali jeho bránu celkem 48 střeleckými pokusy! Tento mladý gólman, který patří k oporám juniorského týmu Vítkovic, ale svými zákroky udržel Bobry ve hře o důležité body do tabulky.

Jak hodnotíš utkání v Břeclavi?
Bylo to náročné, ale kluci mi tam dost pomáhali. Získali jsme bod, ale myslím si, že jsme na ně ve 3. třetině měli. Mohli jsme vyhrát v základní době, ale dovezli jsme si krásný bod.

V utkání jsi se určitě nenudil a mířilo na tebe hodně střel. Jsi na podobné vytížení zvyklý i z Vítkovic?
Bylo tam toho až dost. Tolik zákroků někdy nemám ve Vítkovicích ani za 2 zápasy dohromady. (smích)

Utkání v Břeclavi bylo tvé první v mužské kategorii. Nebyl jsi před začátkem nervózní?
Nervózni jsem vůbec nebyl. Jsem na tlak celkem zvyklý a jsem v pohodě za každé situace.

Jaký to byl pro tebe vůbec pocit, když ses při příjezdu na zápas dozvěděl, že do něj nastoupíš v brance od úvodní minuty?
Jsem rád, že jsem dostal šanci. A i proto jsem se snažil co nejvíc, abychom udělali dobry výsledek.

Jak jsi se vůbec dostal do týmu Bobrů?
Chodívám někdy pomáhat na hokejový kemp do Ostravy a tam to trénuje pan trenér Vavrečka. Před několika týdny mi volal a domlouvali jsme se na tom. Jsem šťastný za každou zkušenost navíc.

Jak jako brankář hodnotíš rozdíly mezi II. ligou a juniorskou extraligou?
Jak jsem řekl, tady si více zachytám. Mám více zákroků, ale u nás v juniorce se více bruslí a je tam více technických hráčů.

V týmu Bobrů jsi se potkal i se svým zlínským protihráčem z juniorské extraligy, obráncem Jakubem Řezáčem. Proběhlo mezi vámi nějaké hecování ohledně vzájemných zápasů?
Ne vůbec, pouze jsme se povzbuzovali navzájem.

(zdroj fotografie www.allhabs.net)

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS