Bobři míří do Opavy
úterý 3.2.2009 | Michal Berg |

Bobři míří do Opavy

Potvrdit zlepšení formy jedou Bobři ve středu do Opavy. Na ledě slezského týmu půjde o přímý souboj o třetí místo, které je klíčové pro postavení před play-off, protože první tři týmy se vyhnou zrádnému překolu. Opava je na tom v tabulce jen o jeden bod hůře než Valašské Meziříčí, protože ji byly připsány dodatečně body za kontumovaný zápas v Uničově. Zde se minulý víkend pro nepokoje diváků nedohrálo a původní výsledek 5:3 pro domácí byl kontumován na 0:5 ve prospěch Opavy.

Stejně jako Bobři řešil v poslední době opavský tým post brankáře. Dosavadní jednička Radek Masný se pro zranění nevyvarovala výpadkům, náhradník Trenčan pak má povinnosti i v juniorce a náročný program obou soutěží byl nad síly osmnáctiletého gólmana. Proto se podařilo vedení opavského klubu přivést z Vítkovic brankáře Tomáše Vošvrdu, který reprezentoval Česko na juniorském šampionátu v Kanadě.

S Vošvrdou v brance se podařilo Opavě v minulém týdnu porazit doma nebezpečný Hodonín 6:3, před tím si svěřenci trenéra Suchánka poradili i s Novým Jičínem. Naopak v posledním zápase venku neuspěli na ledě Orlové, která se výhrou 5:3 dostala do čela tabulky.

Opavský tým dává tradičně příležitost svým juniorům, při posledním zápase v Orlové jich nastoupilo hned šest. Hlavní síla týmu je ale v první pětici. Centr Tomáš Měch je v tabulce produktivity 2.ligy na třetím místě, hned za měziříčskou dvojicí Šebesta - Sochorek. Není bez zajímavosti, že bodoval ve třinácti posledních zápasech v řadě a celkem už v sezóně zaznamenal 53 kanadských bodů. Zdatně mu sekundují střelci Grofek a Černý, oba se blíží dvacetigólové hranici. Za nimi sbírají body vysocí obránci Kukol s Tichým, oba už v sezóně vstřelili po sedmi brankách.

Valašské Meziříčí se na sérii nezdarů snažilo zareagovat posílením kádru. Do branky přišel junior Hampl ze Zlína, kterému se ale první vystoupení proti Technice nepovedlo. Pomoci Michalovi Krumpochovi v brance by tak měl bývalý brankář Blanska Ondřej Jirkův, který letos naposledy působil v Pelhřimově. Přece jen zkušenější posilou byla bratrská dvojce Lukáš a Tomáš Bokrošovi. Starší ze synů známého trenéra Lukáš (útnočník) už má za sebou starty v prvoligové Porubě, mladší Tomáš zase nastupuje v obraně juniorky Zlína. Naopak v sestavě už chybí útočník Radovan Glas, který odešel pomoci vybojovat druhou ligu zpět pro Karvinou.

Pikantní je každý zájezd do Opavy hned pro několik hráčů Bobrů. V dresu Slezanu dříve působili Šebesta, Sochorek, Martiník, Růčka, Zrník a Matějný.

Sestavy z minulého kola:
Valašské Meziříčí: Hampl (20. Krumpoch) – Růčka, Zientek, Zrník, Krisl, O. Dvořák, Blažek – Tatarčík, P. Dvořák, Matějný – Šebesta, Sochorek, Kratěna – Vaněček, Martiník, L. Bokroš.

Opava: Vošvrda - Gulda, Čavrk, Žídek, Tichý, Plánovský, Kukol - Grofek, Měch, Černý - Suchý, Polok, Tůma - Kocián, Wolf, Chalupa - Herman.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související články

Preview

Reportáž

DalšíAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS