Věřili jsme, že to otočíme, vrátil se ke dvěma inkasovaným gólům David Varga
čtvrtek 26.2.2009 | Ondřej Kubát |

Věřili jsme, že to otočíme, vrátil se ke dvěma inkasovaným gólům David Varga

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři mohou být s pohledem na tabulku východní skupiny druhé hokejové ligy naprosto spokojeni. Po vítězství 5:2 nad Šternberkem jsou totiž první, o bod předběhli Šumperk. Tříbodová výhra se však nerodila tak lehce, jak by mohlo konečné skóre napovídat. Šternberští totiž v páté minutě vstřelili během dvaapadesáti vteřin dva góly a Valašské Meziříčí tak muselo skóre znovu otáčet: „Určitě to s námi trochu zacloumalo. Ale my jsme věděli, že na ně máme,“ přiznal po utkání útočník Bobrů David Varga.

Valašskému Meziříčí se úvodní perioda nevyvedla. Jak už bývá zvykem, jako první inkasovalo. „Ze začátku se nám nedařilo to, co jsme si řekli. Tedy že na ně vlítneme. Dostali jsme dva góly a byli jsme z toho nervózní. Potom jsme v oslabení snížili na dva jedna. Pak jsme si řekli, že ve druhé třetině do toho dáme všechno. Trenér nás po té první třetině seřval. No a my do toho šli,“ popsal utkání Varga.

Se začátky duelů mají Bobři problém. V téměř každém zápase prohrávají. Potom musí pracně náskok soupeře dotahovat: „Já nevím, čím to je. Jestli to máme v hlavách nebo co. Je to už poněkolikáté, určitě bychom si na to měli dávat pozor,“ je jasné Vargovi.

Tentokrát Valašské Meziříčí inkasovalo hned dvakrát. Šternberk se navíc trefil v rozmezí pouhých dvaapadesáti sekund. Taková situace by zacloumala se sebevědomím i daleko zkušenějšího mužstva, než jsou Bobři: „Určitě to s námi trochu zacloumalo. Ale my jsme věděli, že na ně máme, že nás nějak nepřehrávali, že jenom prostě dali ty slepené góly. A že prostě máme sílu dopředu. Takže jsme věřili, že to otočíme,“ okomentoval pocity týmu dvacetiletý David Varga.

A právě on se podílel na obratu. Minutu před první sirénou se do statistik zapsal asistencí: „Byl tam nahozený puk po mantinelu na rozjetého Lukáše Bokroše. Tak jsem mu najel, on mi nahrál puk, já mu ho vrátil a on skvěle zavěsil,“ popsal celou situaci, po které se Bobři probudili. Druhou třetinu pak Valašské Meziříčí zvládlo poměrně jasně v poměru 3:0. „Určitě se to pak uklidnilo. My jsme je začali přehrávat a do ničeho jsme je nepustili.“

Sám David Varga se do střelecké listiny zapsal taky. V sedmapadesáté minutě upravil na konečných 5:2 pro domácí: „Jeli jsme tři na dva, Lukáš Bokroš si to vzal, vystřelil, puk se odrazil zpátky ke mně a já ho dorazil do šibenice,“ vrátil se ke svému gólu.

I díky tomu se Bobři dostali v tabulce na první místo. Šumperk přeskočili o bod. Ovšem top čtverka je velmi vyrovnaná. Stejně bodů jako Šumperk má totiž i Hodonín a Orlová. Stačí tedy jedna prohra a Valašské Meziříčí může padat až na čtvrté místo. „Motivaci máme určitě, abychom skončili první. Ale teď máme těžký los, uvidíme. Ty první čtyři týmy tam jsou celkem nalepené na sobě, tak snad nám ta první trojka vyjde,“ doufá David Varga.

Do konce základní části chybí už jen tři zápasy. Bobři v příštím kole hrají na ledě Techniky Brno, aktuálně osmého celku tabulky. Zápas je na programu v neděli v 17 hodin.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS