V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - První zápas v roce 2015 odehraje klub z Valašského Meziříčí proti celku HC ZUBR Přerov. Zápas se uskuteční netradičně, a sice v neděli 4. ledna od 17:00 hod. na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí. Jak se bude oběma celkům dařit po dlouhé Vánoční přestávce, to si budeme muset počkat do neděle. Jisté však je, že to Bobři nebudou mít v tomto zápase vůbec jednoduché.

A to z prostého důvodu, Přerov se nachází na první příčce v tabulce a i přes to, že má odehrán o jeden zápas více než druhý Vsetín, tak má náskok 4 bodů. A i proto budou chtít rozhodně Zubři na valašském ledě bodovat za plný počet bodů.

Přerovský styl hry se vyznačuje dlouhodobě kvalitní obrannou hrou a skvělými brankáři. Proto také celek z Hané má nejmenší počet obdržených branek, a sice 53, za odehraných 26 zápasů. To ovšem není náhoda, ve svatyni Zubrů se totiž točí veterán Martin Votjek a meziříčským fanouškům dobře známý Jiří Slovák. Na tomto čísle mají velkou zásluho zejména dvojice obránců Radomír Pala a Jiří Osina. Tito dva se nevyznačují pouze skvělým hodnocením plus mínus, ale jsou také nepostradatelní v útočné fázi hry.

Ta u celku z Přerova už na tak špičkové úrovní není. Méně branek totiž nastřílela už pouze Břeclav, Frýdek-Místek, Karviná a bohužel také Bobři z Valašského Meziříčí. Tým nastřílel v této sezóně prozatím 85 gólů. Nicméně to u lídra tabulky nehraje moc velkou roli. Přerov sice nemá žádného vyloženého tahouna týmu a spíše vsází na konzistentnost a vyrovnanost svých pětek. I tak musíme ovšem zmínit jméno Jiřího Goiše, který je nejlepším střelcem týmu s 10 góly a zároveň také vede kanadské bodování týmu, když k těmto gólům přidal 7 asistencí, pouhý bod za ním je David Šťastný a s 15 body je pronásledují Petr Sakrajda a David Šebek a takhle bychom mohli pokračovat dále. Nebezpečí tedy na Bobry bude číhat pořád a bude jedno, kdo bude zrovna na ledě.

Soupiska obou týmů z minulého kola:

HC Bobři Valašské Meziříčí: Vydržel (Svoboda) – Matušenko, Fišera, Valentík, Šimek, Kovář, Kaluža – Baroš, Kuchta, Kundrátek, Sprušil, Martiník, Gulda, Studený, Tejkl, Slovák, Varga D., Adamík

HC ZUBR Přerov: Slovák (Vojtek) – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Zbořil, Andrýsek, Sakrajda, Sedlák, Šťastný, Šebek, Procházka, Dostálek, Kratochvíl M., Kolář, Blinka, Málek, Školoud, Kratochvíl Š.

V neděli 4. ledna od 17:00 hod. na ZS ve Valašském Meziříčí se tedy dozvíme, jak se Bobři s touto výzvou, kterou bude lídr tabulky, porvou! Přijďte se podívat a podpořit domácí hokejisty, kteří určitě nebudou chtít složit zbraně jenom tak.

ODEHRANÝ ZÁPAS

5. kolo | so 3.10.2020

8:1

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2
Kompletní tabulka