SEZÓNA POKRAČUJE: Valmez bude hostit Valašské derby
pondělí 5.1.2015 | Redakce |

SEZÓNA POKRAČUJE: Valmez bude hostit Valašské derby

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po těžkém nedělním zápase s Přerovem, čeká Bobry ve středu 7. ledna od 18:00 hod. další těžké utkání. Soupeřem jim bude druhý tým průběžného pořadí naší ligy, a sice tým VHK Vsetín. Meziříčští hokejisté si tedy již tuto středu odbydou třetí ze čtyř Valašských derby v této sezóně.

Jak již bylo napsáno Vsetín je v současné době na druhém místě tabulky s 54 body a urputně bojuje o první místo s Přerovem (56 bodů), Technikou Brno (52 bodů) a Porubou (51 bodů). Vsetín za prozatímně prvním Přerovem zaostává o pouhé dva body a navíc má odehráno o jeden zápas méně. Proto tohle derby nebude pro VHK „pouze“ zápasem o čest, ale zároveň o první příčku v tabulce.

Bránu VHK střeží stálice Vsetína Petr Hromada, který v této sezóně ochutnal i extraligový led v dresu PSG Zlín. Záda mu kryje velezkušený Lukáš Plšek. V obraně jsou nepřehlédnutelní obránci Marek Haloda a zkušený Michal Nedbálek. Kanadské bodování týmu vede Jan Kolařík, který za 25 zápasů dokázal vsítit 19 gólů a přidal k tomu dalších 16 asistencí. Zdatně mu sekunduje dvacetiletý Ondřej Slováček s 25 body. V útoku Vsetína nastupuje také exmeziříčský Martin Ambruz.

VHK si v posledních pěti zápasech přišelo na 12 bodů. Prohru zaznamenal Vsetín naposledy 10. prosince na ledě Poruby. V posledním kole Vsetín hostil na svém ledě silnou Opavu a porazil ji poměrem 3:2 hlavně díky gólu Jana Kolaříka v předposlední minutě zápasu. VHK tedy bude určitě chtít své bodové konto a svou neporazitelnost ještě prodloužit, zvláště, když může čekat v sobotu hokejisty Vsetína přímý souboj o první příčku s Přerovem.
V této sezóně neměli Bobři na Vsetín velké štěstí, zápasy se daly srovnávat spíše s debakly. První derby této sezóny se odehrálo 15. října ve Valašském Meziříčí a VHK si v tomto zápase připsalo výhru 2:5. Druhé derby se odehrálo na Vsetíně a Bobři si odvezli doslova výprask v o hodnotě 7:2.

Poslední vítězství Bobrů nad týmem ze Vsetína se událo na meziříčském ledě 6. února roku 2013. Bobři tehdy porazili Vsetín poměrem 5:4 díky brankám Heči a Vajdy v posledních vteřinách zápasu. Od té doby nezískali hokejisté Valašského Meziříčí proti tomuto soupeři ani bod. Bobři budou jistě ovšem nabuzeni nedělní výhrou nad Přerovem. V tomto zápase ukázali, že mohou získat body opravdu s každým. Otázkou je, jestli dokáží na tento skvělý výkon navázat i ve středečním zápase se Vsetínem.

Soupiska obou týmů z minulého kola:

HC Bobři Valašské Meziříčí: Vydržel – Matušenko, Finkes, Valentík, Šimek, Kovář, Kaluža, Gulda – Baroš, Kuchta, Kundrátek, Sprušil, Martiník, Studený, Tejkl, Škumát, D.Varga, Slovák, Mar.Varga

VHK Vsetín: Hromada – Tesařík, Vrba, Haloda, Nedbálek, Báchor, Tichý, Štědrý – D. Vítek, D. Vaněk, Ambruz – Kolařík, Hrazdira, Slováček – Zúbek, Ondráček, Hořanský – Alexejev, Daněk, Kývala

Rozuzlení, jak si Bobři se svým soupeřem poradí, se nedočkáme dříve než ve středu v 18:00 hod. na Zimním stadionu ve Valašském Meziříčí. Přijďte podpořit meziříčské hokejisty a vytvořit jim skvělou atmosféru, která by jim měla pomoci k jejich výkonu na ledě.
 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS