Další derby, Bobři zajíždějí do Nového Jičína
pátek 16.1.2015 | Redakce |

Další derby, Bobři zajíždějí do Nového Jičína

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Další derby v pořadí máme zde, Bobři zajíždějí do blízkého Jičína, kde odehrají další důležité utkání. Novému Jičínu se celkem daří a play-off má již téměř jisté. Bobři na vyřazovací boje v současné době nepomýšlejí, jelikož si musí dávat pozor, aby nespadli na poslední místo v tabulce.

Bobři se nacházejí v tabulce na předposledním místě se ziskem 26 bodů. V posledních zápasech se jim celkem dařilo. Porazili první Přerov (3:2p), poté skoro porazili Vsetín (2:3p) a v posledním utkání porazili v "záchranářském" zápasu Karvinou (4:2).

Nový Jičín se nachází v tabulce na pátém místě se ziskem 50 bodů. Jičín si vedl v posledních třech zápasech velmi dobře. V prvním zápase porazil venku Frýdek-Místek (3:4), v dalším kole si připsal skalp Břeclavy (3:0) a v zatím posledním kole si odvezl tři body z Opavy (2:6).

Výběr trenéra Aleše Flašara, který v loňské sezóně působil krátce i na střídačce Bobrů, obsahuje zajímavá jména, na která si budou muset dát valašskomeziříčští velký pozor. Nejproduktivnějším hráčem je Jakub Lehečka s 30 body (9 + 21), fanoušci Valašského Meziříčí si jej jistě pamatují ještě v dresu Bobrů. Nejlepším střelcem je s 12 góly třinecký Jakub Ižacký, ke kterým přidal ještě 6 asistencí. Zmínit musíme také Robina Gebauera (8 + 13), Adama Uhlára (10 + 11) a Martina Kabeláče (7 + 12).

Obranné řady celku Nového Jičína vyztužuje syn trenéra Flašara, Patrik Flašar, který je nejproduktivnějším obráncem týmu s 3 góly a 12 asistencemi. Opomenout nesmíme ani kapitána celku z Nového Jičína Přemysla Vašuta (1 + 11), který v týmu od soutoku Bečev odehrál nějakou tu sezónu, stejně tak jako Lukáš Vnenk (3 + 3). Do výčtu zajímavých jmen musíme přidat také zkušeného Petra Prokopa (4 + 7).

Trenér Flašar má k dispozici také dva výborné brankáře - Davida Iláše a Lukáše Šrámka, kterým dává v bráně stejnou příležitost.Valašské Meziříčí se s Novým Jičínem potkali v této sezóně již dvakrát a pokaždé vyšel ze zápasu vítězně celek trenéra Flašara. V prvním zápase, který se konal na ledě Nového Jičína prohráli Bobři 4:2. Druhý zápas na ledě meziříčských hokejistů dopadl výsledkově ještě o něco hůře a Bobři padli 2:5. Na poslední vítězství Bobrů nad Jičínem se musíme vrátit až do listopadu 2013, tehdy výběr valašskomeziříčských zvítězil na ledě svého rivala 1:3.

Pravděpodobné sestavy

HK Nový Jičín: Iláš (Šrámek) – Gebauer, Mráz, Kabeláč, Žák, Flašar, Hruška, Prokop, Vnenk, Cabák, Vašut – Mikšan, Lehečka, Ižacký, Hanák, Novotný, Uhlár
HC Bobři Valašské Meziříčí: Svoboda (Smolka) – Gulda, Finkes, Valentík, Šimek, Kovář, Kaluža – Cink, Baroš, Kuchta, Varga M., Sprušil, Martiník (C), Studený, Tejkl, Škumát, Varga D., Slovák

Utkání se odehraje v sobotu 17.1.2015 v 17:00 na zimním stadionu v Novém Jičíně.
 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS