Rostislav Zrník: Odehráli jsme to, co jsme potřebovali
čtvrtek 5.3.2009 | Ondřej Kubát |

Rostislav Zrník: Odehráli jsme to, co jsme potřebovali

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Cíl splněn. Alespoň tedy ten, který si hokejisté Valašského Meziříčí vytyčili v základní části. Díky středeční vysoké výhře nad Opavou v poměru 8:3 je jasné, že se Bobři vyhnou předkolu play-off. Soustředit se tak mohou nejprve na boj o první příčku po základní části, a pak až na čtvrtfinálovou sérii. „Odehráli jsme to tak, abychom vyhráli, a abychom se dostali do první trojice,“ nepřeceňoval vysokou výhru nad Slezany obránce Rostislav Zrník.

Čtyřiatřicetiletý hráč byl spokojen především s tím, že se jeho mužstvo vyhne nevyzpytatelnému předkolu play-off: „Musím říct, že jsme zahráli jako celé mužstvo dobře. Dobře jsme bránili, dostávali jsme se do šancí. Odehráli jsme to, co jsme potřebovali,“ popsal zápas. „Připravovali jsme se na to stejně jako na posledních šest zápasů, které jsme vyhráli. Chtěli jsme zodpovědně bránit a čekat na jejich chyby,“ řekl Zrník.

Už je to taková obehraná písnička. Bobři v zápase jako první inkasují a pak musí skóre otáčet. V reportážích ze zápasů by se dala tahle zápletka snadno kopírovat. Zatím se však nic neděje, v play-off to už ovšem taková legrace zřejmě nebude: „Určitě si toho jsme vědomi a nejsme s tím spokojeni. Stalo se nám to potřetí za sebou. Snažíme se, aby to tak nebylo. Pokaždé si to říkáme a vždycky to dopadne jinak. Chceme se toho vyvarovat, ale vždycky prostě dostaneme ten první gól,“ vysvětluje Zrník.

On sám si připsal bod za asistenci při čtvrté brance: „To bylo při přesilové hře pět na tři po zranění Pavla Šebesty. Po přihrávce od Honzy Matějného. Já jsem to přihrával dál na Luďka Růčku, který potom střílel gól. Byl to takový důležitý okamžik v přesilovce pět na tři,“ vrátil se Zrník k celé situaci.

S Pavlem Šebestou to však nevypadalo dobře. Utkání nedohrál: „Byl hokejkou zasažen do hlavy, má tam pár stehů. Prostě roztržená hlava.“ A bude Šebesta připraven hrát v dalších zápasech? „Doufáme, že ano. Bylo tam podezření na nějaký slabší otřes mozku, ale snad to bude dobré,“ doufá Rostislav Zrník.

Opava pak trochu přitvrdila, z čehož pramenila spousta přesilovek pro Valašské Meziříčí: „Oni přitvrdili někdy v té druhé třetině. Vlastně začali faulovat a rozhodčí je vylučoval. Na nich se projevovalo to, že se jim to nelíbí. Myslím si, že třetí třetina už ale byla taková klidnější,“ vyjádřil se ke hře Opavy Zrník. Trenér hostů Karel Suchánek si po utkání stěžoval na rozhodčí. Upozorňoval hlavně na to, že poměr vyloučených byl po čtyřiceti minutách 1:7. „Já si myslím, že ten poměr vyloučených byl právem. Byly tam navíc i některé nepotrestané zásahy. Hodně krosčeků, podražení. Myslím, že to bylo oprávněné,“ nebral si Zrnik servítky.

Na Bobry už čeká v základní části jen jediný zápas. V neděli hrají v Šumperku, tedy na ledě týmu, který by se rád po roce vrátil do první ligy. Valašské Meziříčí ale bude bojovat o první příčku v tabulce. „Určitě bychom byli rádi, kdybychom tu základní část dokončili na první příčce. Uvidíme no. Nejedeme tam na výlet, chceme tam uspět,“ burcuje Zrník. A jaké jsou vlastně ambice Bobrů v nadcházejícím play-off? „Ambice jsou samozřejmě dojít co nejdál, hrát pěkný hokej pro diváky, abychom měli plnou halu,“ je při zemi. A co třeba takový postup do první ligy? „Taková otázka se zatím neřešila, nebo nevím. Chceme zatím hrát co nejlíp a dojít co nejdál,“ nechtěl více prozradit Zrník.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související článkyAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
CIE Automotive