Ohlédnutí za uplynulou sezónou mládeže na Bobří hrázi
pondělí 11.4.2016 | p.š. |

Ohlédnutí za uplynulou sezónou mládeže na Bobří hrázi

Jak si vedly v uplynulé sezóně naše mládežnické týmy? V článku najdete kompletní shrnutí a zhodnocení mládežnických kategorií jednotlivými trenéry. To vše od staršího dorostu až po nejmladší přípravku.

V sezóně 2015/2016 naše mládež sváděla své boje v 6 soutěžích. Jednalo se o kategorie: starší dorost(1998/99), starší žáci(2002/03), mladší žáci(2004/05), 4.třída(2006), 3.třída(2007) a 2. třída(2008)

Starší dorost:

Starší dorost působil v uplynulé sezóně v 1. lize. Tato soutěž se pod hlavičkou Bobrů hrála už v minulé sezóně. To ovšem tvořili většinu kádru hráči blízkého Nového Jičína a proto se většina "domácích" utkání odehrála na tamním zimním stadiónu. Tehdy se podařilo soutěž udržet na úkor týmu z Boskovic, který po celou dobu se značným bodovým odstupem beznadějně tabulku uzavíral.
Letošní sezónu tedy svěřenci trenérů Jardy Pokorného a Petra Pernického zahájili v podstatě v pozici nováčka.

Základní část:

V úvodu soutěže se naši hoši trochu rozkoukávali a oťukávali mezi ostřílenými týmy,přesto se jim podařilo několik zápasů vyhrát a obrat překvapivě i některá přední mužstva o body.Tuto část soutěže zakončili se 16 body na 8. místě.Z této skupiny postupovaly po všech vzájemných zápasech doma-venku,čtyři nejlepší týmy do finálových skupin o postup do extraligy,dalších šest v pořadí(tedy včetně nás) se utkalo čtyřkolově doma-venku o další umístění,kdy poslední tým ze soutěže sestoupil.

Sestava Bobrů byla v průběhu této podzimní části v tomto složení:
Jan Bartoněk,Jaromír Janoško,Evžen Oczadly
David Blaha,Filip Brázdil,Libor Kamas,Ivo Mikuš,Lukáš Pernický,Michal Škrhla,Dominik Vanduch
Patrik Cvečka,Lukáš Fojtášek,Daniel Kašpar,Florián Kitzberger,Filip Kubenka,Šimon Kuchařík,Tomáš Kulišťák, Matěj Kundrát,Petr Lukáš,Petr Grygařík.

Část "O udržení":

Mužstva umístěná po základní části na 5. - 10. místě se tedy od prosince utkala čtyřkolově v další porci dvaceti zápasů o "černého Petra".Naše hokejisty posílili dva hráči - Tomáš Andris a Kryštof Šánek a nutno říci,že se jim podařilo náš tým "okysličit".V dalších dvaceti zápasech totiž vybojovali 36 bodů a v této šestičlenné skupině tak obsadili velmi pěkné 3. místo. Předsezónní cíl,který si dorostenci stanovili,tedy udržení se v 1. lize,splnili nad míru vrchovatě a s velkým předstihem.

Hodnocení trenéra Jardy Pokorného:

Jak bys popsal průběh sezóny?
Sezóna byla od samého začátku poznamenána tou skutečností,že jsme nemohli v dostatečném rozsahu trénovat na ledě.Ve Valmezu se začalo mrazit až ke konci prázdnin,ale přes pana Kubo se nám povedlo domluvit alespoň několik tréninků na ledové ploše nedalekého Vsetína.
Takže náš rozjezd v druhé nejvyšší soutěži byl poněkud rozpačitý. Postupně se ale naši hráči začali otrkávat a občas jasně naznačili,že nebudou snadnou kořistí.Od vánoční přestávky už jsme pak byli jak s hrou,tak i s výsledky úplně jinde,kluci nabrali sebevědomí a nakonec jsme atakovali přední příčky tabulky. S obrovským náskokem a předstihem se nám povedlo splnit plán,jímž bylo udržení 1.ligy.

Vyzdvihl bys někoho nebo něco?
Hokej je hra kolektivu. Vyhodnocení sezóny jsme si s hráči udělali interně mezi sebou.Navenek nikoho vyzdvihovat nebudu.Chtěl bych ovšem poděkovat všem klukům za výbornou partu a sezónu jako takovou.Také chci poděkovat jejich rodičům,jak své kluky podporují,fandí jim a přispívají jednoznačně k pohodové a přátelské atmosféře v týmu.V neposlední řadě bych rád poděkoval městu Valašské Meziříčí za podporu,bez které by zde hokej nemohl fungovat.

Jak bude probíhat příprava na příští sezónu?
Přípravu začneme v prvním květnovém týdnu a bude trvat do konce června. Bude se trénovat střídavě v tělocvičně,na ploše ZS a na umělé trávě. Od začátku srpna bychom byli rádi za ledovou plochu tady u nás,abychom zase nemuseli někam dojíždět za tréninky a přípravnými zápasy. Také bychom rádi uspořádali nějaký turnaj,ať se hoši lépe dostanou do zápasového tempa.

Nějaké cíle, předsevzetí?
Na cíle je zatím brzo,záleží na tom,jaký tým složíme dohromady,ale s kluky se dobře pracuje,jsme dobrá parta,takže budeme nadále pokračovat v rozdělané práci.

Mladší žáci:

Mladší žáci měli ve své soutěži hned 16 soupeřů,se kterými se utkali dvoukolově doma-venku.Hra byla ovlivněná tím,že jsme potřebovali kluky v podstatě v každém zápase doplňovat mladšími hokejisty ze 4. tříd.S ohledem na tuto skutečnost je pro nás 5. místo v soutěži vynikajícím výsledkem.

V této kategorii nastupovali v sezóně tito hráči:
Matěj Michna,Martin Vašica
Štěpán Sviták,Tobiáš Mošnička,Jakub Zedek,Pavel Pernický,Tomáš Herman
Matyáš Adámek,Štěpán Šulák,Jakub Kocanda,Petr Klein,Ondřej Hrdý,Matěj Skalka,David Škrhla,Dan Capil, Kryštof Hrubec

Starší žáci:

Starší žáci si vedli ještě o něco lépe,než jejich mladší kolegové.Tady jsme měli kádr poměrně stabilizovaný a jen výjimečně tu zaskakovali mladší kluci.Také zde bylo v soutěži 17 týmů a bojovalo se dvoukolově doma-venku.V konečné tabulce jsme obsadili výborné 4. místo,pouhé dva body za prvním.


Starší žáci odehráli soutěž ve složení:
Michal Tuček,Petr Grygar
Matěj Sviták,Eliška Veselá,Lukáš Janoštík,Štěpán Smejkal,Richard Vávra,Adam Kubín
Lukáš Adámek,Erik Siner,Radim Převor,Vojtěch Frieb,René Siner,Erik Nevrla,David Polášek,Matěj Janoštík,Marek Hrabovský
.

Hodnocení sezóny v kategoriích mladších a starších žáků - trenér Miroslav Kubo:

Ačkoliv jsme se na začátku sezóny potýkali s absencí přípravy na ledě,můžeme být nakonec se sezónou spokojeni.Mladší žáci se umístili i přes velmi úzký kádr na výborném 5. místě a starší žáci skončili se ztrátou pouhých dvou bodu na prvního na místě čtvrtém,což je také velmi dobrý výsledek.Rovněž potěšilo,že jsme obě soutěže absolvovali bez nějakého většího zranění.
I když se některým klukům občas dařilo více,než ostatním,nikoho zde vyzdvihovat nebudu,protože hokej je kolektivní hra.Za to,jak si přes celou zimu vedli,bych rád klukům v obou kategoriích poděkoval.Poděkování patří také rodičům,kteří své potomky v hokeji podporují a zastupitelům města za podporu mládežnického hokeje celkem.
Po více než měsíc trvající přestávce se opět kolotoč tréninků rozjede počátkem května letní přípravou. Obě kategorie bychom rádi vhodně doplnili tak,abychom hráli alespoň na tři pětky.Letní příprava by měla probíhat 4x týdně (1x tělocvična,1-2x umělá tráva,1x plocha ZS).Bude trvat do konce června a od začátku srpna bychom rádi nastoupili ostrou přípravu na novou sezónu na ledě našeho zimního stadiónu.Tato fáze tréninku nám vloni výrazně chyběla. Rádi bychom na našem zimáku zorganizovali přípravný tábor nejen pro naše mladé hokejisty,ale také pro hokejisty z okolních klubů,případně také nové tváře,které by s hokejem rády začaly.Také bychom rádi uspořádali nějaké přípravné turnaje a to jak v našich kategoriích ml. st. žáků, tak i staršího dorostu,popřípadě také v nově vzniknuvší kategorii dorostu mladšího.
Čeká nás ještě hora práce,přesto jsem přesvědčen,že se nám podaří i s pomocí rodičů a města děti úspěšně doplnit a kvalitně připravit na novou hokejovou sezónu 2016/2017 tak,aby nám dělaly svým hokejovým uměním radost.

Přípravka:

V nejmladší kategorii se podařilo úspěšně navázat na předchozí roky a získat do řad našich nadějných hokejistů nové tváře. Trenérovi Alešovi Veselému jsme proto položili pár otázek,ve kterém hodnotí sezónu nejmenších Bobříků

Jak bys popsal průběh sezóny u našich nejmenších hokejistů?
Na začátku sezony jsme začínali v přípravce s 15 dětmi a dnes,na konci sezony,se do přípravy zapojuje cca 50 dětí ročníku 2008 a mladší.Nové děti přišly zejména ze školy bruslení,která probíhala po celý rok každý čtvrtek a také z nového projektu bruslení školek,která probíhala v dopoledních hodinách.Na obou akcích bylo možno u dětí sledovat,jak se dokázaly během pár lekcí výrazně zlepšovat jak bruslařsky,tak pohybově.Oba projekty se setkaly se spoustou kladných ohlasů od dětí i jejich rodičů.Samozřejmě se budeme snažit v nich pokračovat i v příštím roce.Některé z dětí pak následně přešly do hokejové přípravky,ve které jsou teď zastoupeni jak pochopitelně kluci,tak ve velké míře překvapivě i dívky(cca 20 děvčat),což je unikát který určitě nikde jinde v Česku a pravděpodobně ani jinde v Evropě nenajdeme.Navíc patří ve svých kategoriích k tahounům mužstva.Velká část i nově příchozích dětí se i přes krátký čas který měly na přípravu úspěšně v sezoně zapojila do mistrovských soutěží i turnajů,kterých jsme se na konci sezony zúčastnili.A to velice úspěšně.Na čtyřech turnajích jsme v silné konkurenci brali dvakrát zlato a dvakrát stříbro,za což si zaslouží děti velkou pochvalu.

Kdy začne letní příprava a jak bude probíhat?
Přípravu na novou sezonu začneme začátkem května.Bude probíhat třikrát týdně v tělocvičně,v hale a na venkovním hřišti.Našim cílem bude udržet nastolený trend zlepšovat se,poznávat nové kamarády,učit se novým věcem a hlavně dětem připravit takové podmínky aby je to bavilo a na tréninky se těšily.

Chtěl bys někomu něco vzkázat?
Rád bych poděkoval všem,kteří se na chodu přípravky podíleli,trenérům,vedoucím a rodičům,kteří se aktivně zapojují do našich činností,vedení hokejového oddílu,sponzorům a v neposlední řadě městu Valašské Meziříčí,bez jehož významné pomoci by se děti nemohly svému oblíbenému sportu věnovat.

.

Článek bude ještě doplněn informacemi o našich hokejistech 3.,a 4. tříd.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS