Vyjádření klubu na výrok pana Františka Veverky
úterý 24.5.2016 | Klub |

Vyjádření klubu na výrok pana Františka Veverky

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Nejednoho funkcionáře meziříčských sportovních klubů musela vyvézt z míry odpověď místopředsedy Strany svobodných občanů pana Františka Veverky na otázku finanční podpory města pro sportovní oddíly v našem městě. Ten dal najevo svůj nesouhlas s finanční podporou sportovním klubům. A nazval sportovce, reprezentující město Valašské Meziříčí, těmi, co jen natahují ruce a berou. Dále pak vyzdvihl náš hokejový klub jako bezednou dírou pro městský rozpočet. Vedení klubu HC Bobři Valašské Meziříčí chce však uvést věci na pravou míru a především hájit všechny ostatní sportovní celky, které ve městě působí.

Část rozhovoru s panem Veverkou pro krajskelisty.czCo když ale kluby budou na vybudování haly skutečně trvat?

V Evropě si sportovní kluby staví haly samy. I finanční prostředky si shání samy, ať už od sponzorů, svých členů nebo bank. Slyšeli jste někdy o tom, že by třeba v Anglii město stavilo fotbalový stadion? Ve Valmezu by s obdobným nápadem mohlo přijít třeba TJ, které by se domluvilo s ostatními kluby a společně by připravili projekt na víceúčelový stadion s plánovaným využitím pro koncerty a další podobné aktivity. To bych podpořil. Proč to ale musí řešit město? Sportovci neustále jen natahují ruku. Město tady ale nemá být jen pro sportovce. Ti mají svoje představitele a snad i schopné manažery. Sport se ve Valmezu jeví jako bezedná díra. Hokejoví Bobři jsou toho příkladem.

A co na to vedení Bobrů?

Vyjádření pana Františka Veverky na adresu sportovních celků a zmíněného klubu HC Bobři, jehož financování nazval bezednou dírou, bere klub jako výraz naprosté neprofesionality a absolutní neznalosti věci směrem k tématu sport ve Valašském Meziříčí.

Chce snad pan Veverka říci, že peníze, které město poskytuje na pokrytí nákladů spojených s ledním hokejem a mládeží jsou bezednou dírou? V čem? V tom, že z účelových peněz poskytnutých městem jsou hrazeny náklady na dopravu, výstroj, výzbroj, trenéry, turnaje? Nejsou to naopak smysluplně vynaložené peníze, které však klub musí do koruny vyúčtovat s následnou kontrolou jak města, tak finančního úřadu? Myslí si pan Veverka, že to v jiném sportu, podotýkám, stále neprofesionálním, funguje jinak? Bez podpory města, jakožto hlavního partnera?

Chce snad pan Veverka říci, že činovníci a hráči všech sportovních klubů ve městě, ať už to jsou hokejisté, fotbalisté, volejbalisté, tenisté, basketbalisté, florbalisté a další, by si měli postavit halu ke sportování ze svých zdrojů?

Chce snad pan Veverka říci, že ve vedení sportovních celků ve Valašském Meziříčí stojí manažeři, kteří "jen tak" poskytnou 50 milionů na halu se slovy "to je dobrý?"

Chce snad pan Veverka srovnávat nastavený systém v rámci financování sportu u nás a v Anglii, potažmo v Evropě?

Hokejový klub HC Bobři, jakožto ostatní sportovní celky, jdou samozřejmě cestou oslovování sponzorů a partnerů, nicméně město Valašské Meziříčí je nyní stále tím, bez jehož podpory to nepůjde.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS