Svaz mění model druhé ligy. Změny se mně líbí, dodává Petr Dvořák
středa 25.5.2016 | Richard Müller |

Svaz mění model druhé ligy. Změny se mně líbí, dodává Petr Dvořák

P R A H A / V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V úterý 24.5. proběhl v Praze druholigový aktiv, který měl jako hlavní cíl dohodnout hrací model druhé ligy. Z prvotního návrhu, který jsme vám prezentovali, podle očekávání sešlo a zástupci klubů z celé republiky si zvolili jiný. Za Bobry byl přítomen na aktivu manažer klubu Petr Dvořák. Druhá liga mění také část svých pravidel, které by měly soutěž zatraktivnit.

Základní skupina (varianta bez Břeclavi)

V Čechách se k současné skupině Západ přidá Střed, a v obou skupinách bude deset účastníků. Pro Bobry je však důležitější informace ta, že jsou zařazeni do Skupiny Východ, která je na Moravě a ve Slezsku jediná, avšak pomyslně rozdělena na Sever a Jih. Tabulka bude společná, ale počet zápasů nebude se všemi soupeři rovnoměrný. Šest vzájemných duelů odehrají Bobři v rámci skupiny Jih, ve které je ještě navíc Vsetín, Hodonín, Technika Brno a Nový Jičín. Čtyři utkání odehrají Bobři proti týmům ze severní části, kterou zastává Opava, Karviná, Poruba, Kopřivnice a Šumperk. Prvních osm týmu ze všech tří skupin (Východ, Střed, Západ), postupují do play-off. Deváté mužstvo tabulky sezónu končí, ale udrží svou účast ve druhé lize a poslednímu celku (10.) náleží sestupová pozice. Každý celek z Východu odehraje jistou porci 44 utkání, vždy ve středu a sobotu.

Play-off

Vyřazovací souboje se uskuteční samostatně pro Východ, avšak české skupiny se spojí. Účastnit se jich bude v prvním kole osm týmů. První kolo bude odehráno na čtyři vítězné utkání, a poté se až do konce, včetně finále, hraje na tři vítězné zápasy. Hrát se bude docela intenzivně, a to stylem zápas - volno - zápas. Do kvalifikace o WSM ligu postupuje vítěz finále play-off z Východu a finalisté spojeného play-off Západ + Střed, tudíž dohromady 3 týmy.

Důležité změny v pravidlech

Prodloužení v základní části bude hráno pět minut pouze se třemi hráči na každé straně. Po nerozhodném stavu následují tři série nájezdů. V play-off bude trvat prodloužení dvojnásobek toho v základní části a hrát ho budou na každé straně čtyři hráči. Případných nájezdů by bylo pět.

Vyhovuje tento systém klubu?

"V Praze jsme si zvolili pro naši východní skupinu docela atraktivní model, který se mně osobně, a i lidem z vedení klubu, moc líbí. Potěšila mě také změna, kdy v prodloužení vyjede na led pouze šest hráčů v poli," nastínil své dojmy manažer Dvořák.
 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS