Petr Dvořák hodnotí dění v klubu, dočkají se fanoušci tribuny na sezení?
čtvrtek 13.10.2016 | Richard Müller |

Petr Dvořák hodnotí dění v klubu, dočkají se fanoušci tribuny na sezení?

Je to už dlouhých sedm měsíců, kterých Petr Dvořák sedí v manažerském křesle a stará se o chod mužského hokeje. Od minulého týdne však jeho kompetence sahají ještě o něco výše. Členská schůze ho na svém zasedání zvolila místopředsedou klubu, čímž se dostal i do vedení mládeže Bobrů. Zároveň ho ale potkala i první nevydařená utkání se seniorským áčkem. Jaké má poznatky ze svého dosavadního působení, na čem musí hráči zapracovat, a co plánuje ve své funkci dále?

Petře, můžete ze své strany zhodnotit dosavadní působení v klubu jako uspokojivé?
Těžko se to hodnotí, ale uspokojivé asi ano. Jsou věci, které se nám povedly a jsou i věci, na kterých dále pracujeme.

V čem nastaly největší problém?
Co se týče A mužstva, tak tam největší problémy nastaly, když nám někteří kluci oznámili, že jedou na čtrnáct dní pracovně pryč. Jinak si myslím, že v rámci možností fungujeme a všichni dobře víme, že je to o výsledcích a návštěvnosti. U mládeže je spousta věcí dobře rozjetých a ve spolupráci s šéftrenérem panem Kubo dolaďujeme jenom nějaké detaily.

Funguje řízení seniorského mužstva alespoň trochu podle vašich představ?
Ve většině věcí bych řekl ano, funguje. Pevně věřím, že výsledky se budou zlepšovat a že i v tabulce budeme stoupat. Někteří kluci si musí uvědomit, že mají nějakou roli v týmu, a tu musí plnit na sto procent. S trenéry vše pečlivě probíráme a řešíme.

Jak se zrodil váš posun na pozici místopředsedy klubu?
Po rezignaci Pavla Vanducha mi to bylo nabídnuto a jelikož trávím na zimním stadionu většinu dne, tak jsem to přijal. Mládež mi nebyla lhostejná, i když jsem oficiálně do ní nezasahoval. Po zvolení do této funkce jsme si promluvili s šéftrenérem a řekli jsme si spoustu věcí, které by se měly změnit.

Bude vás činnost v nejvyšším vedení v něčem omezovat?
Neměla by mě v ničem omezovat, ale naopak budu mít ještě větší zodpovědnost.

Jaké vidíte současné největší nedostatky hokeje ve Valašském Meziříčí?
Tak jako ve většině klubů bojujeme trošku s počty dětí v jednotlivých kategoriích, ale pracuje se na tom, aby se to postupně do budoucna zlepšovalo. Těch dalších nedostatků je samozřejmě více - zmíním pouze tribunu na sezení, na té se však také začíná pracovat.

Když během srpna vyplul na povrch projekt "Srdcem pro Valmez", vzalo to hodně fanoušků jako pomyslný restart. Daří se vám nyní plnit všechny body projektu, jako jsou komunikace s fanoušky, městem a sponzory?
Daří i nedaří... Ta komunikace se určitě zlepšila, ale nic není hned a všechno potřebuje nějaký čas.

Diváky jste domácími výsledky áčka přímo namlsali, pak ale přišly dvě porážky od lokálních soupeřů a navíc prohra v Opavě. Čemu přisuzujete tyto nezdary?
Těžko se to dá asi vysvětlit. Stojím si za tím, že jak v Novém Jičíně, tak především doma s Kopřivnicí jsme měli bodovat. Byli jsme asi špatně nastavení v hlavách a mysleli si, že především ten domácí zápas zvládneme bez větších obtíží. Ale Kopřivnice potrestala všechny naše chyby a proto jsme prohráli. Pevně věřím, že se z toho poučíme.

Asi je moc brzo z toho vyvodit nějaké důsledky, je to tak?
Nějaké důsledky už jsme z toho vyvodili. Každý z kluků si musí uvědomit, že musí na ledě při zápase odevzdat sto procent, i když se mu zrovna individuálně nedaří.

Dočkají se fanoušci nějakých novinek v nejbližší době?
Nějaké novinky se chystají, postupně budeme informovat. 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS